Apple aşkından Android aşkına olan süreç

Bu konuyu okuyanlar

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Herkese merhaba ilk serisinden beri iPhone ve MacBook kullanıyordum. Geçen perşembe günü apple tüm cihazlarımı hisse senedi almak için sermaye olarak Yakın arkadaşıma sattım. Ve Huaweinin 15 binlik ucuz bir cihazını aldım. nova 10 Cihaz o kadar akıcıki Kullandığım 14 pro Max takoz gibi kalın-çerçeveleri kalın ve ağır geldi. pil süresi dışında fark görmedim Huawei nova 10 u herkese tavsiye ederim üstüne aldığım hisse senetleriyle 70 bin tl ye sadece 1 günde trade yaparak alım satımdan 11.500 tl kazanç sağladım. Sıkı bir apple kullanıcı iseniz. Diğer cihazlarıda denemenizi öneririm. düşük segment androidlere bulaşmayın fakat Düşük orta segment samsung s21 fe yada Xiaomi mi 12 t gibi ucuz cihazlar alıp paranızla yatırım veya başka işlerde kullanmanızı tavsiye ederim. Apple cihazlar Gerçekten paralarını hak etmiyorlar. ilk kez bunu anladım. Soranlar için play store da hiçbir sorun yaşamadım. Yeni yılda bist hisselerim x1.60-70 yaparsa aradaki farkı görmek için tekrar apple döneceğim forum üzerinden android maceramı paylaşırım. İyi günler

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Herkese merhaba ilk serisinden beri iPhone ve MacBook kullanıyordum. Geçen perşembe günü apple tüm cihazlarımı hisse senedi almak için sermaye olarak Yakın arkadaşıma sattım. Ve Huaweinin 15 binlik ucuz bir cihazını aldım. nova 10 Cihaz o kadar akıcıki Kullandığım 14 pro Max takoz gibi kalın-çerçeveleri kalın ve ağır geldi. pil süresi dışında fark görmedim Huawei nova 10 u herkese tavsiye ederim üstüne aldığım hisse senetleriyle 70 bin tl ye sadece 1 günde trade yaparak alım satımdan 11.500 tl kazanç sağladım. Sıkı bir apple kullanıcı iseniz. Diğer cihazlarıda denemenizi öneririm. düşük segment androidlere bulaşmayın fakat Düşük orta segment samsung s21 fe yada Xiaomi mi 12 t gibi ucuz cihazlar alıp paranızla yatırım veya başka işlerde kullanmanızı tavsiye ederim. Apple cihazlar Gerçekten paralarını hak etmiyorlar. ilk kez bunu anladım. Soranlar için play store da hiçbir sorun yaşamadım. Yeni yılda bist hisselerim x1.60-70 yaparsa aradaki farkı görmek için tekrar apple döneceğim forum üzerinden android maceramı paylaşırım. İyi günler
Hocam öncelikle hayırlı olsun.Androide geçmenize saygı duyuyorum ama iOS’un sadeliğine alışan biri için android kullanmak sıkıntı olabiliyor.Umarım İphone alana kadar elinizdeki cihazı sorunsuz kullanırsınız.

bycevik

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
35
Hangi hisse almaliyim bir iki onerin varmi

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,173
Radyosu yok Tühhh

Telefon değil ki şimdiki cihazlar. Herşey internete uyumlu durumda.
İnternet komple gitse millet darbe yapar yeminle.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,173
Hayırlı olsun kardeş sen bana bakma.
FM radyoya çök önem veririm.

Xiaomi android 12 güncellemesiyle radyomu iptal etti. İsyan ediyom bu aralar.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Huawei alanlarin hepsi Android olmamasi sebebiyle uygulama illetinden bahsederken sizin hic sorun yasamadim demeniz ilginc olmus.

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Hangi hisse almaliyim bir iki onerin varmi
Hocam doğrudan yatırım tavsiyesi vermek yasal değil fakat. Borsa Istanbul güçlü ilerliyor. kendi yerli ve milli şirketlerimize hem destek oluyorum hem kazanç sağlıyorum. Daha fazla detaya giremiyorum. Hiçkimseyi yönlendirmek istemem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Huawei alanlarin hepsi Android olmamasi sebebiyle uygulama illetinden bahsederken sizin hic sorun yasamadim demeniz ilginc olmus.
Üstad androidde başka tecrübem pek olmadı eş dosta gördüğümüz kadarıyla. Fakat iPhone dan geçmeme rağmen hiçbir uygulamayı kurmada ve kullanmada sorun yaşamadım 14 pro Max cihazımdan daha akıcı geldi. yalnızca pili daha hızlı bitiyor. 2 günde bir takar hale geldim. 14 pro Max arabada kablosuza koyup destek olduğumda 3-3.5 gün çıkarıyordu. Onun harici herşey çok güzel muadili xiaomilerden çok daha üstün kamerası performansı bataryası ekranı özellikle ekranına bayıldım gerçekten. belki 14 pro Max klasmanında bir modele dahi geçebilirim ilerde. tüm ailecek ekosistemim apple ama bakalım alt üstü elektronik cihazlar bize hizmet için va sonuçta

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Bende 9 sene android kullanıp ilk kez ios a geçen birisiyim. İos gerçekten çok basit bir kullanım sunuyor onu fark ettim. Bende çok apk kuran birisi değilimdir. Telefonda sadece yazı stilini değiştirmişimdir hep. Android e göre app store çok boş geldi. Klavyeyi değişteyim dedim alternatif klavye uygulaması swifkey bile yok. App store çok boş sanırım. Fakat uygulamalar çok iyi çalışıyor. Hep aynı stabillik var o çok iyi. Android de vodafone yanımda uygulamasının içinde biraz gezince uygulama hep çöker iosda o çökme yok. Kasma donma gibi şeylerle hiç karşılaşmadım. En ufak bir ayar için ayarlara girmekde zor geliyor. Android pratikliğine alışmışım sanırım. Her neyse şuan için aşırı memnunum diyebilirim. Hee o kadar para vermeye gerek yokmuş onu anladım. Nakite geri dönmek için cihazı satabilirim. Fakat ios kullanasım var. Kullanayım biraz havamız olsun beaa :)) bende artık ayfonum var diyorum :))

Toki4182

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Bilgisizlik...
HMS ile Google Servislerinden hiçbir farkı yok, Aurora Store indirerek Google Play'daki uygulamaları indirmekte mümkün.
Ben Vestel Venus Z20 kullanıyorum ve gönüllü olarak cihazımdan google araçlarını sildim ve çoğu servisleri devre dışı bıraktım. Bu hâlde de kullanılabiliyor, mühim bir eksiğini görmüyorum. Üstelik HMS'de yok. Sadece açık kaynak alternatifleri kurdum.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,173
Abi en iyi telefon Xiaomi??? Huawei neden aldın?

FM Radyomu tamir etmiş durumdayım.
Dum tıss dum tısss ohhhhh bee Ne zamandır çalışmıyordu ha

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bilgisizlik...
HMS ile Google Servislerinden hiçbir farkı yok, Aurora Store indirerek Google Play'daki uygulamaları indirmekte mümkün.
Ben Vestel Venus Z20 kullanıyorum ve gönüllü olarak cihazımdan google araçlarını sildim ve çoğu servisleri devre dışı bıraktım. Bu hâlde de kullanılabiliyor, mühim bir eksiğini görmüyorum. Üstelik HMS'de yok. Sadece açık kaynak alternatifleri kurdum.

HMS ile Google servisleri arasinda nasil fark yok? Gmail ve YT'un alternatifi yok bir kere. Her seyi gectim YT yani. Ben sahsen aldigim cihazda kaynagi guvenilir olmayan ucuncu parti bir uygulama indirip cihazi riske atmam. O da sorun mesela.

Toki4182

Asistan
Reaksiyon puanı
70
HMS ile Google servisleri arasinda nasil fark yok? Gmail ve YT'un alternatifi yok bir kere. Her seyi gectim YT yani. Ben sahsen aldigim cihazda kaynagi guvenilir olmayan ucuncu parti bir uygulama indirip cihazi riske atmam. O da sorun mesela.
Aurora Store açık kaynak bir yazılım, F-Droid'e bile girmiş. Bilip bilmeden konuşuyorsun car car car... Riski yok.
Anlaşılan HMS ne onu bile bilmiyorsun, Google Servislerin yerine yazılmış Huawei Mobile Service ve Youtube dahil neredeyse hiçbir konuda sorun çıkartmaz.

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Aurora Store açık kaynak bir yazılım, F-Droid'e bile girmiş. Bilip bilmeden konuşuyorsun car car car... Riski yok.
Anlaşılan HMS ne onu bile bilmiyorsun, Google Servislerin yerine yazılmış Huawei Mobile Service ve Youtube dahil neredeyse hiçbir konuda sorun çıkartmaz.

Ya arkadas HMS dedigin sey Huawei'nin kendi uygulamalari Petal Maps, Huawei Muzik ve AppGalery gibi. Huawei'nin pazar payinin bu kadar dusmesinin ana nedeni zaten bu. Google servisleri olmadigi icin cogu kisi uzak duruyor ve kendi magazasinda da uygulama cesidi kisitli. Bunu ben demiyorum ki Huawei kullanip pisman olan kisiler soyluyor. Bu her seyi kendi icat etmis gibi konusanlar yok mu ya arkadas sizle iki kelime tartisilmiyor da laflara bak car car car mis. Yahu su an Huawei alan mecburen uygun fiyatlardan aliyor alanlarin icerisinde bu sebeple pisman olan kisilerin sayisi da azimsanmayacak kadar. Sana sorun olmamasi, bunun bir sorun olmadigi anlamina gelmiyor. Muhim bir eksigini gormuyorum diyorsun. Sensin kardesim onun eksigini gormeyen goren tonla kisi var.

Toki4182

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Ya arkadas HMS dedigin sey Huawei'nin kendi uygulamalari Petal Maps, Huawei Muzik ve AppGalery gibi. Huawei'nin pazar payinin bu kadar dusmesinin ana nedeni zaten bu. Google servisleri olmadigi icin cogu kisi uzak duruyor ve kendi magazasinda da uygulama cesidi kisitli. Bunu ben demiyorum ki Huawei kullanip pisman olan kisiler soyluyor. Bu her seyi kendi icat etmis gibi konusanlar yok mu ya arkadas sizle iki kelime tartisilmiyor da laflara bak car car car mis. Yahu su an Huawei alan mecburen uygun fiyatlardan aliyor alanlarin icerisinde bu sebeple pisman olan kisilerin sayisi da azimsanmayacak kadar. Sana sorun olmamasi, bunun bir sorun olmadigi anlamina gelmiyor. Muhim bir eksigini gormuyorum diyorsun. Sensin kardesim onun eksigini gormeyen goren tonla kisi var.
Eksiği yok, yapacakları şey AppGallery uygulamasından Aurora Store yüklemek, HMS sayesinde zaten yüklü geliyor, Google services eksikliği çekilmiyor bu sebeple. Kullanmayı bilmemek diye bişey yok, Google yüklü telefonda Facebook yükler gibi Aurora Store yükleyince şikayetleri ortadan kalkıyor. Ve yeniliğe kapalı, tembel insanlar buna itiraz eder. Çok zor bişey değil.
Buradaki konu eksiklik ya da benim için sorun olmaması değil, kişiler az bişey fark görünce ördek gibi kalıyorlar. Bu duruma düşmemek için saksıyı kullanmalılar.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Eksiği yok, yapacakları şey AppGallery uygulamasından Aurora Store yüklemek, HMS sayesinde zaten yüklü geliyor, Google services eksikliği çekilmiyor bu sebeple. Kullanmayı bilmemek diye bişey yok, Google yüklü telefonda Facebook yükler gibi Aurora Store yükleyince şikayetleri ortadan kalkıyor. Ve yeniliğe kapalı, tembel insanlar buna itiraz eder. Çok zor bişey değil.
Buradaki konu eksiklik ya da benim için sorun olmaması değil, kişiler az bişey fark görünce ördek gibi kalıyorlar. Bu duruma düşmemek için saksıyı kullanmalılar.

Uygulama guncellemesi yine sikintili. Ayrica senin saksiyi kullanma dedigin sey su an son kullanici nazarinda oldukca buyuk problem. Kimse o kadar para bayildigi cihazda bunlarla ugrasmak istemiyor. 100 kisiden maksimum 5 kisi. Zaten son yillarda Apple'in pazar payinin bu kadar artmasinin ve rekor ustune rekor kirmasinin nedeni de bu. Android tarafindaki firmalar da halen bir turlu cozemedi son kullanicinin ne istedigini. Sen insanlara saksiyi kullansinlar diyemezsin zira bedavaya almiyorlar o cihazi. Para verdigin telefonda uzerine bunlarla ugrasmak anlamsiz. Cok spesifik bir kitlenin yapacagi seyleri herkesin yapmak isteyecegi seylermis gibi gosteriyorsun. Apple kapali bir ekosistem diye kullanmak istemeyen kisilere o zaman Jailbreak yap demekle benzer seyler.

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Eksiği yok, yapacakları şey AppGallery uygulamasından Aurora Store yüklemek,

Kullanmayı bilmemek diye bişey yok,

Ve yeniliğe kapalı, tembel insanlar buna itiraz eder. Çok zor bişey değil.

kişiler az bişey fark görünce ördek gibi kalıyorlar. Bu duruma düşmemek için saksıyı kullanmalılar.

Dostum dediklerine birşey demiyorum google olmayan huawei cihazlarda yapılır evet ona kimse birşey demiyor zaten. Yukarıdaki abinin anlatmak istediği şey bununla sen uğraşırsın ben uğraşırım herkes bunu bu şekilde yapmak istemeyebilir,yapamaz veya yapacak kadar bilgi sahibi değildir. Anlatmak istediği bu. Yoksa anlattığın yöntem zaten mantıklı güzel.
Ayrıca eksiği yok kısmı kişiden kişiye değişir bana soracak olursan. Ki öylede.

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Dostum dediklerine birşey demiyorum google olmayan huawei cihazlarda yapılır evet ona kimse birşey demiyor zaten. Yukarıdaki abinin anlatmak istediği şey bununla sen uğraşırsın ben uğraşırım herkes bunu bu şekilde yapmak istemeyebilir,yapamaz veya yapacak kadar bilgi sahibi değildir. Anlatmak istediği bu. Yoksa anlattığın yöntem zaten mantıklı güzel.
hiçbir bankacılık uygulamasında yada gündelik uygulamayı kurmakta sorun yaşamadım aktif olarak YouTube Google servislerini kullanıyorum App Store dan uygulama indirmek kadar basitti

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
androide bir daha hayatta geçmem.