APPLE abimle ilgili neler düşünüyorsunuz

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Şimdi siyaset diye banı yapıştıracaklar xD ama tarafında oldukları için şanslısın xDDD
Mesaj otomatik birleştirildi:

iphone 11 7200 tl olsa bile yine de P30 pro vs S10+ plus gibi olamaz ve mi9'un gerçek fiyatı aslında 1600 tl desem? :D:D:D:D xD
4gb ram olup olmaması hiç bişey fark ettirmiyor telefonda 100gb olsada aynı hızda çalışacak cihaz.

Şimdi siyaset diye banı yapıştıracaklar xD ama tarafında oldukları için şanslısın xDDD

iphone 11 7200 tl olsa bile yine de P30 pro vs S10+ plus gibi olamaz ve mi9'un gerçek fiyatı aslında 1600 tl desem? :D:D:D:D xD

En azından şu imei şeyini yapmasalardı. :D yani madem dışarı bağlı olma diyorsun o zaman yerli ürünler neden böyle? xDDDD
Suriyelileri beslemekten para kalmadı devlette napcak başka halkın cebinde sıra.

554950

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,881
Önce komşuna ? ? ? ? (!) RAM olayı nasıl fark etmez? :D o zaman işlemci olayı da fark etmez xD yani destop olarak kullanacaksan i9 10900x alsan ne olur i3 530 alsan ne olur gibisinden de düşünebilirsin. :D bu arada o kapalı kaynak çok kötü hiç stabil değil ?????? en azından huawei'ye göre ve batarya konusunda yanından bile geçemez xD herşeyden kısıp öyle CPU yapıştırmak kolay xD

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Önce komşuna ? ? ? ? (!) RAM olayı nasıl fark etmez? :D o zaman işlemci olayı da fark etmez xD yani destop olarak kullanacaksan i9 10900x alsan ne olur i3 530 alsan ne olur gibisinden de düşünebilirsin. :D bu arada o kapalı kaynak çok kötü hiç stabil değil ?????? en azından huawei'ye göre ve batarya konusunda yanından bile geçemez xD herşeyden kısıp öyle CPU yapıştırmak kolay xD
Bu olay linux ile Windows 10 gibi demem yeterli herhalde bilgisayarlardan anlayan birisin zaten işlemcileri çok optimasyonlu çalışıyor fazladan ram kullanımı yapmıyor gereksiz güç harcamıyor.

554950

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,881
Ne alaka? :D bataryaları hemen ölüyor. xD

Bu arada linux vs win 10 gibi değil xD

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Ne alaka? :D bataryaları hemen ölüyor. xD
Bu olay diğer telefonlarda batarya sağlık durumu olmadığı için olabilir mi ? Yani sağlık durumu %80 olan bir cihazda şarj süresini hissedebiliyorlar mı ? Yoksa orda 80 yazıyor diye mi kötü oluyor belki android'lerde aynı ama durum paremetresi yok. Bu arada öyle komşunun biz ellerine düşsek hiç yardım edeceklerini sanmıyorum.

554950

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,881
Bu olay diğer telefonlarda batarya sağlık durumu olmadığı için olabilir mi ? Yani sağlık durumu %80 olan bir cihazda şarj süresini hissedebiliyorlar mı ? Yoksa orda 80 yazıyor diye mi kötü oluyor belki android'lerde aynı ama durum paremetresi yok.
İşletim sistemine özgü olmayan ayrı testlerde filan iphonenin işlemci frekansını düşürdüğünü bilmeyen yoktur xD sebebi adi batarya kullanmasıdır xD ve sen 4GB RAM ile PUBG HD açmaya çalış diğer donanımlar ne kadar iyi olsa da RAM olmazsa olmazdır bence yani üst segment için 6GB sınır olmalı xD 4GB daha çok giriş seviyesi.

Sonuçta şuan kimse WİN 10 64 bit kullanırken 1 GB ram kullanmıyor ya da linux mint filan kullanırken RAM'i uygulamalar yiyor. xDDD bence RAM'in ne olduğunu bir araştır ya da işletim sistemler vb xD

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
İşletim sistemine özgü olmayan ayrı testlerde filan iphonenin işlemci frekansını düşürdüğünü bilmeyen yoktur xD sebebi adi batarya kullanmasıdır xD ve sen 4GB RAM ile PUBG HD açmaya çalış diğer donanımlar ne kadar iyi olsa da RAM olmazsa olmazdır bence yani üst segment için 6GB sınır olmalı xD 4GB daha çok giriş seviyesi.
Eskiden diye not düşmen gerekirdi.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Hayla huawei kadar olamıyor malesef. :D
Huawei'inde lite modelleri çöp mesela illa eksik arıyorsan.

Sonuçta şuan kimse WİN 10 64 bit kullanırken 1 GB ram kullanmıyor ya da linux mint filan kullanırken RAM'i uygulamalar yiyor. xDDD bence RAM'in ne olduğunu bir araştır ya da işletim sistemler vb xD
Valla ben yazmakla uğraşamayacağım yarın isim var bu adam yazmış o kadar sen oku istersen.

iPhone’ların RAM’i Neden Android Cihazlardan Daha Az?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Sadece yazılım üreten cihazın donanım aksamını başka şirketlerden alan bir firma..

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,702
Bizdeki amerikan seviciliği sayesinde apple 1 numara.

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Paranın değerini bilemeyenler malesef toplumda çok var

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
319
Not: öncelikle telefondan yazıyorum kelimeler bozuk çıkabilir kusura bakamyın şimdiden

Ben apple değil de bu konu hakkında konu açan arkadaş ve yorum atan arkadaşlar hakkında ne düşündüğümü söylemek istiyorum ( konu ve cevaplara göre değerlendiriyorum )

Herzaman dediğim gibi apple fan değilim bana parada ödemiyorlar ve evet çok pahalı ve diğer markalardan da cihazlarım var evde AMA !!!!

Yanlız birşey var ürünleri kaliteli örneğin

1-hanginiz android telefonları 6-7 yıl aralıksız güncelleme alıp, sağlam kalmıştır ve satarken de zarar etmeyerek sattınız?
2- hanginizin laptopları 8-10 yıl arası gitti sağlam şekilde ? ( batarya bu her cihazda bitebilir ama değişir )
3- hangi biri( telefon markalarınız ) iade ve değişimde sorun cıkarmıyor ?

Bu arada paramın değerini bildiğim için böyle sapğlam bir markanın cihazlarını alıyorum ki param çöpe gitmesin fakat bütçemide düşünerek 2. el alıyorum sağlam olduktan sonra ne farkeder ? Ama diğer cihazlarda 2. el alınan cihazların ömrü 5-6 ay max 1 yıl asıl onlar düşünmüyor

Yani anlıyorum tamam pahalı ama kimse silah zoruyla aldırmıyor fakat görüyorum çoğu alamayan insan da direk kötüleme yoluna gidiyor. Biz türk halkında bu genel birşey. eğer ki birşeye sahip olamıyorsan o sahip olamadığın şeyi kötüle ki insanlar sende o eksikliği görmesin. İyide alamamak bir eksiklik değilki sadece kiminin durumu yoktur kiminin de hoşuna gitmiyordur. Yazmışsınız parçaları başka yerden geliyor sanki diger markalar kendisimi üretiyor ? bu nasıl bir bilgisizliktir ? Bütün parçalar çinde üretilir çünkü piyasası ucuz ve insan gücü orada değersizdir yani kapitalizim.

Ben şunu anlamıyorum neden "hade bugün bir gereksiz iş yapalım bilgisayar yada telefon basında birilerini birşeyi karalayalım" diye oturup üşenmeyip kasıyorsunuz ?

Ben bu forumda uzun zamandır üretkenlik göremiyorum. Yada hade birilerine biraz yararımız dokunsun diye birşey göremiyorum anca birisi birşey sorar yorumlar ikiye bölünür biri kötüler biride fanlık yapar ama arada bilgili ve aklı başında 2-3 insan öyle durup izlemekten başka birşey yapmaz.

Arkadaşlarım, kardeşlerim varsa abilerim yada ablalarım artık birşeyler üretin bilgi sahibi olmaya çalışın gerçek anlamda yardımcı olun.

Şimdi bir çok kişi kalkıp uslupsüz yorum atıp lafta atacaktır bana farkındayım ama zaten hep böyle olmuyormu ?

ama umarım bu eleştirimi yapıcı alırsınız

iyi forumlar

Son düzenleme:

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Not: öncelikle telefondan yazıyorum kelimeler bozuk çıkabilir kusura bakamyın şimdiden

Ben apple değil de bu konu hakkında konu açan arkadaş ve yorum atan arkadaşlar hakkında ne düşündüğümü söylemek istiyorum ( konu ve cevaplara göre değerlendiriyorum )

Herzaman dediğim gibi apple fan değilim bana parada ödemiyorlar ve evet çok pahalı AMA !!!!

Yanlız birşey var ürünleri kaliteli örneğin

1-hanginiz android telefonları 6-7 yıl aralıksız güncelleme alıp sağlam kalmıştır ve satarken de zarar etmeyerek sattınız?
2- hanginizin laptopları 8-10 yıl arası gitti sağlam şekilde ? ( batarya bu her cihazda bitebilir ama değişir )
3- hangi biri( telefon markalarınız ) iade ve değişimde sorun cıkarmıyor ?

Bu arada paramın değerini bildiğim için böyle sapğlam bir markanın cihazlarını alıyorum ki param çöpe gitmesin fakat bütçemide düşünerek 2. el alıyorum sağlam olduktan sonra ne farkeder ? Ama diğer cihazlarda 2. el alınan cihazların ömrü 5-6 ay max 1 yıl asıl onlar düşünmüyor

Yani anlıyorum tamam pahalı ama kimse silah zoruyla aldırmıyor fakat görüyorum çoğu alamayan insan da direk kötüleme yoluna gidiyor. Biz türk halkında bu genel birşey birşeye sahp oalmıyorsan kötüleki insanlar sende o eksikliği görmesin. İyide alamamak bir eksiklik değilki sadece kimini durumu yoktur kiminin de hoşuna gitmiyordur. Yazmışsınız parçaları başka yerden geliyor sanjki diger markalar kendisimi üretiyor ? bu nasıl bir bilgisizliktir ? Bütün parçalar çinde üretilir çünkü piyasası ucuz ve insan gücü orada değersizdir yani kapitalizim.

Ben şunu anlamıyorum neden "hade bugün bir gereksiz iş yapalım bilgisayar yada telefon basında birilerini birşeyi karalayalım" diye oturup biryandan üşenmeyip kasıyorsunuz ?

Ben bu forumda uzun zamandır üretkenlik göremiyorum. Yada hade birilerine biraz yararımız dokunsun diye birşey göremiyorum anca birisi birşey sorar yorumlar ikiye bölünür biri kötüler biride fanlık yapar ama arada bilgili ve aklı başında 2-3 insan öyle durup izlemekten başka birşey yapmaz.

Arkadaşlarım, kardeşlerim varsa abilerim yada ablalaım artık birşeyler üretin bilgi sahibi olmaya çalışın gerçek anlamda yardımcı olun.

Şimdi bir çok kişi kalkıp uslupsüz yorum atıp lafta atacaktır bana farkındayım ama zaten hep böyle olmuyormu ?

aamrım bu eleştirimi yapıcı alırsınız

iyi forumlar
Powerbank le gezmek ???

Şok şok şok İphone alana ihtiyaç gereği powerbank bedava!!!

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
319
Androidçiler gezmiyormu ? bu nasıl bir kafa yapısı anlamadım :S Keşke biraz bilgi sahibi olup öyle yazsaydın anca kulaktan duyma laflar o yüzden acıkcası cevap bile yazmayacağım artık

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Androidçiler gezmiyormu ? bu nasıl bir kafa yapısı anlamadım :S Keşke biraz bilgi sahibi olup öyle yazsaydın anca kulaktan duyma laflar o yüzden acıkcası cevap bile yazmayacağım artık
İphone sahibi olup powerbank le gezmeyen yok ama android sahibi olup hiç powerbank almadım

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
319
İphone sahibi olup powerbank le gezmeyen yok ama android sahibi olup hiç powerbank almadım
bende iphone sahibi olup hiç almadım da kullanamdımda powerbank ama android cihazımda kullandım hemde 2-3 marka çünkü kullanım şeklime göre bana gerekliydi ama nedense ben kalkıp powerbank gibi bir savunma yapmadım ben bilmiyormuydum sence ordan vurmayı ? neden vurmadım çünkü şarj kullanıma göre değişir en iyi bataryaya sahip etelefonda 2 saat oyun oyna yada 3 saat o batarya biter kalkıp böyle birşey ile itamda bulunmak konuya vakıf olunmadıgını gösterir

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
bende iphone sahibi olup hiç almadım ama nedense ben kalkıp powerbank gibi bir savunma yapmadım ben bilmiyormuydum sence ordan vurmayı ? neden vurmadım çünkü şarj kullanıma göre değişir en iyi bataryaya sahip etelefonda 2 saat oyun oyna yada 3 saat o batarya biter kalkıp böyle birşey ile itamda bulunmak konuya vakıf olunmadıgını gösterir
amerikan malını korumaya devam et doğru yoldasiniz hocam

Bundan sonrasında ağzım bozulur iyi günler bilginizi nice günlere saklayiniz

554950

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,881
S10 da batarya konusunda zayıf sayılır ama öyle üst segment mesela P30 Pro ya da mate 20 pro gibi cihazlarda öyle batarya kolay kolay bitmiyor yani en azından çok eskiden kullandığım desire 616 bana şarjı %80 göstermiyor. :D ama 2-3 saat rahat götürüyor her zamanki gibi :D performans düşüşü filan da yok.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
319
böyle saçma sapan yorumlar atmayın gözünüzü seveyim ya elinizdeki cihaz türk malı değil izlediğiniz televizyon türk malı değil giydiiğiniz elbiseler türk malı değil yediğiniz ürünler ithal ama kalkmış burada amerikan malı diyorsunuz kardeşim devletimizin (****************) parantez içindeki siyasete giriyor diye kendim kaldırdım ) ona laf edemiyor ve yakıştıramıyorsunuz sonra kalkıp burada bir amerikan firmasınımı suçluyorsunuz. ?

verecek cevap olmayınca siyasete girmeyelim bilgisizlik yanında başka seyide getirir. ( anlayana )

gözünüzü seveyim mantıklı cevap yorum atacaksanız atın

Son düzenleme:

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
böyle saçma sapan yorumalr atmayın gözünüzü seveyim ya elinizdeki cihaz türk malı değil izlediğiniz televizyon türk malı değil giydiiğiniz elbiseler türk malı değil yediğiniz ürünler ithal ama kalmış burda amerikan malı diyorsunuz kardeşim devletin başşındaki adam amerikan malı kalkıp bir amerikan firmasınımı suçluyorsunuz. ?

gözünüzü seveyim mantıklı cevap yorum atacaksanız atın
Tek firma amerika değil farkertiysen baya bilgilisin ya sen general mobile veya vestel al demiyorum sana ama su amerikan malını alacağımıza gitseniz huawei e para verseniz hem devlet karlı çıkacak (bize saldıran abd ye para gitmeyecek) hemde siz karlı çıkacaksınız ama adı yüzünden her tarafta iphone (yarım elma ) huawei yeni işletim sistemini çıkarsın ortada iphone kalicakmi

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
319

Bundan sonrasında ağzım bozulur iyi günler bilginizi nice günlere saklayiniz
ağzın bozulsa ne olur terbiyesizlik yapma en fazla bir hakaret edersin forumdan gönderirler olur biter ha burada olsan ağzını bozup yapacağın terbiyesizliğini bende sana ödetirim saçam sapan boş boş konusma arkadasım

554950

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,881

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
319
belliki bilgisiz birisin ( Musttyy ) senle tartışmaya girmek asıl benim hatam

iyi fıorumlar

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
ohhh konu ne uzamış

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,189
Apple markasını sevmiyorum
Yenilikçiyiz vb diye yıllar önceki teknolojiyi koyup hava atıyorlar satış politikaları rezalet

554950

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,881
Telefonu yapma masrafı herşey dahil 1000 tl ise fiyatı 20.000 tl filan yani param başıma bela olsa bile almam ben xD