AP mi router mi ?

erayerinc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kusura bakmayın sizide durduk yere tartışmaya soktum kusura bakmayın. ben linkteki asusu almaya karar verdim. tak çıkarlada uğraşmak istemiyorum. linkteki asusta hem router hem ap zaten. vatanda fiyatı artmış. normalde hemen şipariş verecektim ama haftasonunu bekleyeceğim artık. heryerdede yok bu cihaz galiba. bazı yerlerdede ürün isminin yanında d1, c1 şeklinde şeyler yazıyor. sanırım onlar farklı. cevap veren herkesede teşekkür ederim.

erayerinc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=301691]erayerinc[/MENTION]

Aralarinda pek fark yok. Siyah olani alabilirsin :)

cemelk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[h=1]ASUS RT-N12E[/h] arkadaşlar bu cihazla modemden gelen kablosuz bağlantıyı alıp kablosuz dağıta bilirmiyimyani hiç kablo olayına girmeden bu cihaz la wifiyi genişlete bilirmiyim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

TL-WA830RE birde böyle bir ürün var sizce bu ürünlerin ikis de aynı işi görürmü görürse asusu almayı düşünüyorum acil yardım

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Asus router ile yapamazsiniz ama
İkinci soylediğiniz tplink ile yaparsiniz

Cihazi cogaltacagimiz sinyalin en az %40-50 oraninda çektiği yere koyup yeniden tekrarlama islemi yaptırmanız lazım.

Arayüz ayarinda yapmaniz gerekenler bellidir zaten.
Kesinlikle uzak bölge yerleştirmeyin.

Acces pointler gelen yayını yüksek kalitede tekrarlaması için yayın kalitesinin iyi olduğu bir konumda tutulmalı.

Cihazin Ana sinyalin en son gitti yere konumlandırılıp bi o kadar daha sinyal uzatma fikri kesinlikle işe yaramacaktır...

ayrica bir tavsiye
Bu tür tekrarlama olaylarinda baglanti hızı kayıpları yaşanması cok olasıdır...

Yani soyleki
8mbps net olan bir wifi modem den cikan sinyali bu sekilde taktladiktan sonra
Tekrarlayicıya baglanip nete giren kullanici sinyal durumuna gore degisken sekilde mevcut baglantiyi 3-5mbps arasinda almasi kacinilmazdir. Yani ana sinyal e bağlanan kulllanicıdan daha düşük hızlarda olacaktır...

Bu tur sinyal cogaltmanin en verimli ve saglikli yolu
Sinyal verilecek yerlere modemden kablo cekerek bu kablolara acces point baglamaktir..

Diger turlu tekrarlayici teknikleri cok verimsiz olacaktir.

Heleki kurumsal network altyapisinda kesinlikle tavsiye edilmez...

Amac sadece yavaşda olsa nete girmekse duşünülebilir..

connaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar ben üni öğrencisiyim ve yurtta kalıyorum. Yurtta sadece ethernet var(duvara taktığım ethernet kablosunu laptopa tkıyorum). ben bu interneti kablosuza çevirmek istiyorum. Aynanda kablolu olarakta kullanmaya devam etmek istiyorum. Benim işimi görecek cihaz access pointmi yoksa router mı?ve bana hangi cihazı önerirsiniz. 1-2 gün içinde alacağım.

Artik yeni nesil cihazlarda boyle bir ayrim kalmadi

Size tavsiye bir adet tp link 740n alirsaniz kablolu ve 4 port kablosuz nete cikabilirsiniz

Cihaz routerdir ama kablo girdikten sonra ap olarakda is gorur

Hatta elinde 4 port kablosuz bir modem varsa o bile isini gorur