Antivirüs Yazılımları Anketi

Hangi Anti-Virus Yazılımını Kullanıyorsunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    1,287
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Link

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Konuyla ilgisiz mesaj yazmayınız, ilgisiz mesajlar silinecektir.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
bu olay görevli memura hakeretten 3gün mars seyahetine iyi halden tahliyeye gideceğe benziyor :p link arkadaşım sende sakin ol hep adrenalin yüksek davranışlarda bulunma daaha sakin olarak beraber yaşayabilirz ;) :D

edit: hemen arkadaşın mesaj silinmiş :D

bu arada ne diyoduk bence bitdefender simdilik güzel gidiyor gözlerden uzak ve güzel ;)

Link

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
16
keyloger dedi ki:
bu olay görevli memura hakeretten 3gün mars seyahetine iyi halden tahliyeye gideceğe benziyor :p]

Haklısın ;) Gayet sakiniz zaten, bazı kişiler nedense doğru gösterildiği halde almak istemiyorlar, kendi hallerine bırakmak lazım.

Bitdefender'da iyi bir yazılım, tercihen ücretsiz sürümü sistemde on-demand olarakda kurulabilir, katmanlı güvenlik sağlamak açısından.

Özgür Hoca

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir anımı paylaşmak istiyorum. Sene 2001. win32klez solucanı birden ortaya çıktı ve bilinen en popüler tüm antivirüs yazılımlarını resmen yamulttu. Bilin bakalım o solucanı kim temizledi. Adı sanı duyulmamış Norman Antivirüs. Böyle abuk durumlarla karşılaşmak ta mümkün. O yüzden dediğim gibi şu en iyi yarışmasını bir tarafa bırakın bence.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
blaster virüsünüde bi dönem hiçbir antivirüs temizleyemezken sadece zone alarm kurup internetle bağlantı kurmasını engelleyince bilgisayar yeniden başlamıyordu evet temzilemiş olmuyorduk ama zararlı yönlerindende kaçınmış oluyorduk ;)

kilikya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TeArS dedi ki:
iyi programcı NOD32 sistemi yormaz
kötü programcı NOTRON ansını ağlatır sistemin

yazılım dersi hocamızdan esintiler. :D

Norton kullanıp bilgisayarı vürüsler nedeni ile bayram yeri gibi olan çok bilgisayar gördük. Hacanıza tavsiyem bir bilgisayarcının teknik servisine uğrasın. Seve seve bizim teknik serviste örnekler gösterebilirim.

Hocanızın uygulamadan ( piyasadan ) haberi yok sanırım. Çok fazla sistem kaynağı harcaması ayrı bir olay. spyware/adware konusunda başarısızlığı başka olay.

Bir bilgisayarcı olarak kaspersky ve Nod32 öneririm.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
kilikya dedi ki:
TeArS dedi ki:
iyi programcı NOD32 sistemi yormaz
kötü programcı NOTRON ansını ağlatır sistemin

yazılım dersi hocamızdan esintiler. :D

Norton kullanıp bilgisayarı vürüsler nedeni ile bayram yeri gibi olan çok bilgisayar gördük. Hacanıza tavsiyem bir bilgisayarcının teknik servisine uğrasın. Seve seve bizim teknik serviste örnekler gösterebilirim.

Hocanızın uygulamadan ( piyasadan ) haberi yok sanırım. Çok fazla sistem kaynağı harcaması ayrı bir olay. spyware/adware konusunda başarısızlığı başka olay.

Bir bilgisayarcı olarak kaspersky ve Nod32 öneririm.

:S iide adamların hocası kötü birşey dememişki :S norton kötüdür demiş senin dediğin gibi :S niye celallendin anlayamadım :S

TeArS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yani kötü programcı sistemi yoran uygulama geliştirir demek istedi adam :D

alpkop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
epey bir program denedim, en rahat ettiğim ise nod32 oldu. Norton ilk zamanlarda iyi idi belki ama sistemi çok yorduğu için hoşuma gitmiyor.

xeus10

Doçent
Reaksiyon puanı
0
norton 2008 serisinde 360 hariç bilg kasmıyor gönül rahatlıgı ile deneyebilirsiniz

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
AVG güzeldir de tercihim nod32 B)

tanerjik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birçok güvenlik programını denedim, yerli yersiz herşeye atlamaması, kullanım kolaylığı ve hızlı çalışması ile; (nod32 + spyware terminatör) ikilisi şu anda tüm ihtiyaçlarıma cevap veriyor. Tavsiye ederim.

Galileo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni nod32 ve nod32 smart security hem hızlı hem güzel tarama yapıyor (&)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
ben pc tools internet security kulanıyorum ve mutluyum

sardav25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç kulanmam virüs proğramı da virüs değilmi eeee ne olcak hiçç virüs alıyorum virüsle dans ediyorum

sonra bi reset pc format sonrası gibi

xeus10

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yeni deneyimlerimden sonra geçen zaman içinde boşu boşuna norton yüklemeyip önyargılı oldugumu anladım FBI bile norton kullanıyosa bi bildikleri vardır

atiay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mcafee den söz eden yok bari ben biraz sölim bilgilerini.. bir mp3 ,resim veya bir dosya açtığında hemen tarama yapıyor ve virüslü bölümü siliyor. yani bütün program gitmiyor sadece virüslü olan kısım gidiyor. ayrıca e-postanıza girdiğinizde yine bir dosya açtığınızda veya indirdiğinizde tarama yapılıyor. bu tarama bir siteye girdiğinizdede yapılıyor.. yeni virüsler için update sık yapılıyor. trojan,virüs .vb. gibi şeyleri siliyor... tabiki de zayıf yönleri yok değil ama bu zayıf yönleri her virüs programında var.. unutmamak gerekirki şu an piyasaya sürülmemiş binlerce virüs veya trojan var ve bunlar piyasaya çıkmadığı sürece bütün virüs tarayıcılar zayıftır........................

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
mcafee den söz eden yok bari ben biraz sölim bilgilerini.. bir mp3 ,resim veya bir dosya açtığında hemen tarama yapıyor ve virüslü bölümü siliyor. yani bütün program gitmiyor sadece virüslü olan kısım gidiyor. ayrıca e-postanıza girdiğinizde yine bir dosya açtığınızda veya indirdiğinizde tarama yapılıyor. bu tarama bir siteye girdiğinizdede yapılıyor.. yeni virüsler için update sık yapılıyor. trojan,virüs .vb. gibi şeyleri siliyor... tabiki de zayıf yönleri yok değil ama bu zayıf yönleri her virüs programında var.. unutmamak gerekirki şu an piyasaya sürülmemiş binlerce virüs veya trojan var ve bunlar piyasaya çıkmadığı sürece bütün virüs tarayıcılar zayıftır........................

Öyle zaten, birinin bulamadığını öteki buluyor. Yani tam olarak %100 güvenli diyebileceğimiz yok ama bence en kullanışlı ve yüksek isabetli olan Nod32. Şuanki değilde (Smart Security) bir önceki sürümü, ram'i düşük olan kullanıcılar için muhteşem. Sistemi hiç kasmadan virüsleri iyi yakalıyor. Son sürümü biraz daha gelişmiş bilgisayarlar için.

Intpv6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Daha önceleri Eset Smar Security ve KIS kullandım şimdilik Avira Premium kullanıyorum deniyorum : )

zebani56

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet arkadaşlar pc de güvenliğin sırrı çözüldü

AÇIKLIYORUM::;;::;;

ESETNOD32++NORTONANTİBOT++AshampooFirewall

düşük rem

düşük işlemci

maximum koruma

tam ihtiyacım olan şey

AshampooFrewall yerine comodoFrewall kulanacaktım ama tr dil desteği yok

lDword

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Aktif olarak Avira Antivir Premium kullanıyorum.Bilgisayarda en kalıcı şu ana kadar bu antivirüs oldu.Ama pasif olarak kampanyalardan 1 yıllık key aldığım Kaspersky Antivirüs 2009'u kullanıyorum.

Ayrıca @zebani56, Ashampoo Firewall'ı pek tavsiye etmem.Testlerde başarı oranı XP'nin kendi firewall'ı gibi yani çok başarısız.Comodo'yu Türkçe istiyorsan 2.4 sürümünü indirebilirsin.Ayrıca ingilizce ve çok fazla uyarı vermeyen kullanımı kolay olan Online Armor var.Bunları kullanırsan daha iyi.

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Eskiden Kaspersky kullanıyordum.Ama sonradan Kaspersky paralı olarak satın alabileceğim serial numarası isteyince vazgeçtim.

Avast ve Norton bilgisayarı çok kasıyorlar.Nod32 çok kasmıyo.

Son düzenleme:

Eldanar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bırcok antıvırus trojanı yakalar ama sılemez format atacagınıza manuel silsenize kardeşim :)

bu arada nod32 derim başka bişi demem :)

Son düzenleyen moderatör:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...