Antalyaspor'da Samuel Eto'o süresiz kadro dışı

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Antalyaspor'un Kamerunlu yıldızı Samuel Eto'o ile kulüp başkanı Ali Şafak Öztürk arasındaki gerilim radikal bir karar ile son buldu. Antalyaspor yönetimi, Eto'o yu süresiz kadro dışı bıraktı.

5059337.jpg

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk ile Samuel Eto'o arasındaki gerilim bitmek bilmiyor. Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada takım kaptanı Samuel Eto'o'nun performansında düşüş olduğunu söylemiş, "Hiçbir oyuncu Antalyaspor'un menfaatlerinin üzerinde değildir. Herkes haddini bilecek" demişti. Antalya Başkanı'ın bu açıklamalarının ardından Samuel Eto'o da resmi İnstagram hesabından çok sert bir açıklama yaptı.

Eto'o' şu ifadeleri kullanmıştı

Hatırlatma... Bilemiyorum; belki de bazıları "siyahi" olduğum için saygı duymuyorlardır. Ama ben bu oyuna gelerek bulunduğum seviyeden inmeyeceğim. Futbolda 18. yılımı doldurdum. Bu 18 yıl boyunca da işimi her zaman sonsuz şevk ve yürekle yaptım. Kazandığım bütün bu kupalar, ödüller, başarılar bundandır. Kazanmaya da devam edeceğim.

Gerek Antalyaspor gerekse Antalyaspor'un menfaatleri için, asla kavga etmeyeceğim. Çünkü benim için önemli olan tek şey; formasını taşıdığım Antalyaspor. Buradan kavga etmekten korktuğum algısı oluşmasın. "Bazıları", "bazılarını" adımı kirletmek adına yazılar yazmak için satın almış olsalar da... Saygı! Birbirimize saygı duymalıyız. Saygı göstermeyen, saygı göremez...

5059334.jpg

Eto'o gemileri yaktı

Antalyaspor'un Kamerunlu yıldızı Samuel Eto'o, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın ardından yönetim tarafından süresiz kadro dışı bırakıldı.

Kararı, kulüp başkanı Ali Şafak Öztürk akşam antrenmanında sahaya gelerek Eto'o'ya bildirdi. Antrenmana katılmayan Eto'o ise sahayı terk ederek savunma yazmak için Hasan Subaşı Tesisleri'ne gitti.

Kırmızı-Beyazlı kulüpte önümüzdeki günlerde ne tür gelişmeler yaşanacağı şimdiden merak konusu. FANATİK

Son düzenleme:

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Eeeeeeee Beşiktaşın teklifini para için reddedersen sonunun bu olacağı belliydi. Şampiyonlar liginde oynayıp muhteşem bir jübile yapmak varken 2-3 kuruş daha fazla kazanmak için artistlik yaptın. Zaten yıllar boyunca anzhi den dünyanın parasını aldın servetin var.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Eeeeeeee Beşiktaşın teklifini para için reddedersen sonunun bu olacağı belliydi. Şampiyonlar liginde oynayıp muhteşem bir jübile yapmak varken 2-3 kuruş daha fazla kazanmak için artistlik yaptın. Zaten yıllar boyunca anzhi den dünyanın parasını aldın servetin var.

Transfer Eto'o yüzünden değil Antalyaspor başkanı yüzünden gerçekleşmedi. Ücret konusunda sıkıntı yoktu.

Haber1903'ün haberi:

Transferin bitmesine 2-3 gün kala Antalyaspor yönetimi hatalarını anlamaya başladı ve panik halinde Eto'yu Beşiktaş'a satmak için her şeyi yapmaya başladı. Hatta araya TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i bile sokmaya çalıştı. Durumun farkında olan Eto'o, son gün Beşiktaş yönetimine 2 milyon Euro'ya oynayabilecegini iletti, çünkü Antalyaspor yönetimi aradaki 700.000 Euroluk farkı ödemeye razıydı.

Teklif son gün baskan Fikret Orman'a iletildi, ancak Orman, Antalyaspor başkanı Ali Şafak Öztürk'e çok kızgındı. Bizi TFF'ye şikayet eden bir kulüp ile oyuncu transferi yapmayacağım, diyerek, bu dosyayı kapadı.

Simdi ne mi olacak? Antalyaspor başkanının tutmayan planları sonrasi Antalyaspor iki yil icin Eto'o ya 7 milyon Euro ödeyecek.

Eto'o'nun transferi neden olmadı? İşte görüşmelerin perde arkası

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Ben öyle bilmiyodum Etoo nun aboubakarın aldığı ücreti göstererek bana da ona yakın maaş verin dediğini ve bu yüzden kabul etmediğini duymuştum. Yani bilemedim şimdi bu benim söylediğimide okumuştum ama bi yerde nasıl olucak hangisi doğru ? :D

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Haber1903, Beşiktaş'la ilgili haberlerde en fazla isabet sağlayan site. Çoğu transferi herkesten önce onlar veriyor. Yönetime, menajerlere yakınlar. :)

Ben Eto'o'nun gelmesini çok istemiştim. Oyuncu da dediğin gibi Beşiktaş'a, dolayısıyla Şampiyonlar Ligi'ne gelip "ben daha bitmedim" mesajını verecekti. Mükemmel bir final olurdu Eto'o için.

Umarım sözleşmesi feshedilir. Devre arasında da Beşiktaş'a gelir. Aboubakar, aralık sonunda Afrika Kupasına gidecek. Bir ay oynamaz. Cenk Tosun'la da bir adım ileriye gidilmez.

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Aynen bende isterim etoo nun gelmesini inş sözleşmeyi feshederler dediğiniz gibi devre arasında direk gelir.

Bu yılki şampiyonlar ligi hakkını kaybetti lakin bizi şampiyon yaparsa seneye şampiyonlar liginde oynayabilir :D