Anliyamadığım Sorun!!!

Bu konuyu okuyanlar

ronibulten

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk öncelikle herkese iyi günler dilerim.Laptopımla ilgili bazı sıkıntılarım var madde madde sıkıntılarımı ve sorunu çözmek için gerekli olabilecek bazı görselleri sizlere sunucam.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

-----SORUNLAR-----

-League Of legends adlı bir oyun oynuyorum sadece ve oyunda anlık olarak en fazla 3-4 saniye süren fps droplar yiyorum.Fps im 100 iken birden 6-7 oluyor.Bazen bu droplar sürekli giriyor durmaksızın(30 dakikalık bir oyunda).Bazense oyun boyunca hiç girmiyor
-Görev yöneticisinden cpu kullanımına baktığımda ilk açıldığında %100 iken sonra birden düşüyor ve genelde "SİSTEM KESİNTİLERİ"adı altında bu cpu anlık olarak sömürülüyor bazende bi bakıyorum microsoft update veya antimalware gibi şeyler birkaç saniyelik olsada aniden %20-30 cpu yiyor.
-Şimdi aklımın bi türlü alamadığı soruna geliyorum.Oyunu harici(nvidia GeForce 920M)çalıştırırsam bu fps drobu durmadan giriyor yani 3-4 saniye sürüyor 10 saniye sonra tekrar ediyor o yüzden intel hd grapich family 5500 üzerinden çalıştırıyorum bende.Haricide daha iyi çalışması lazım sonuçta...
-https://www.youtube.com/watch?v=9ebEOhrvUSA (GÖREV YÖNETİCİSİNİN EKRAN VİDEOLU HALİ)

-----UYGULADIĞIM ÇÖZÜMLER-----

-Bilgisayarcı hdd min bi'sürü sıkıntıları olduğunu vs.söyledi bende "hd tune" üzerinden taramalar yaptım ama anladığınız üzre pek bi'şey anliyamadım (fotoğrafları koyucam)
-Güncelleştirmeleri denetledim güncelleştirdim
-Antimalware taraması yaptım temizledim
-Windowsun kendisinin virüs taramsını kapsamlıca yaptım
-Bütün driverlar güncel
-Bi'de laptop prizde değilken ve oyunu nvidia üstünden açtıysam rahat rahat oynanıyor ama prize takarsam droplar birden tekrar ediyor

Ayrıca sizlere bir sorum olacak.Şuanda C ve D disklerinde 250 gb lık kullanılan alan gözüküyor ama bilgisayarımda büyük gb lı olarak sadece bir oyun yüklü başkada birşey yok.Ssd almak istiyorum ama şuanda 128 gb lık bi'şey almaya müsaitim.Olur mu bu iş yoksa boşuna alma paranı biriktir düzgünce 258gb lık bi'şeyler mi al dersiniz.

Çok teşekkür ederim şimdiden... :)

Sistem Özelliklerim
Windows 10 Pro 64bit
Lenovo ideapad 100-15 IBD
i5-5200U 2.20ghz(4 adet)
8gb ram
Dahili E.K intel HD Grapichs 5500 4gb
Harici E.K Nvidia GeForce 920M 6gb
Ekran Alıntısı 1.PNG
Ekran Alıntısı 2.PNG
Ekran Alıntısı 3.PNG
Ekran Alıntısı 4.PNG