Yardım Anlamlandıramadığım takılmalar vs.

Bu konuyu okuyanlar

frknsrds

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi forumlar, iyi günler.

Öncelikle sistemi yazıyım ;

Gigabyte B450M S2H anakart
Amd Ryzen 5 3600 işlemci
Sapphire RX550 4GB DDR5 128BIT
8 GB DDR4 2400 HZ RAM
600w +80 plus Frisby Powersupply

Şimdi arkadaşlar, bu üstte bulunan sistemde bu lanetli LoL :) oyununda ayarları en düşüğe de alsam, en yükseğe de alsam, ekran da takılmalar oluyor, böyle saniyelik takılmalar oluyor, yaşayanınız beni anlayanınız vardır elbet, bundan önce 3. nesil çift çekirdek işlemci, 8gb ddr3 ram, 2gb ddr3 128bıt ekran kartı, 250w psu ile düşük, orta karışık grafik ayarlarında en ufak bi takılma olmuyordu, aşırı sinir bozucu bir durum. Nette araştırmalarda hatta bu forumda da bir kaç konuya rastladım ancak bir çözümü olmadı. Derdime derman olacak bir kardeş, veya abimiz çıkarsa çok mutlu olurum. Birde bu sistemle dönemde ki hangi oyunları rahatlıkla oynayabileceğimi yapacağınız kıymetli yorumların sonuna sıkıştırırsanız minnettar olurum, teşekkürler.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Kaç FPS veriyor LoL ? bence internet kaynaklı bir problemin var anlık drop giriyor herhalde offline oyunlar da aynı problem var mı?

frknsrds

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımda offline oyun mevcut olarak tek "ETS 2" var fakat internet kaynaklı bir sorun olmadığından, hiç bir şeyden emin olmadığım kadar eminim, açıklama içinde bulunan sistem 2 gün öncesine kadar bendeydi ve aynı interneti kullanıyorum. Fps olarak en düşükte olunca 250 ve üstü, en yüksekte de 80-150 arası değişiyor, başka bir sorun var ya ama çözemedim bir türlü

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
E.kartının driveri güncel mi.
Oyunda işlemcinin sıcaklığını kontrol ettiniz mi.

frknsrds

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Driverim güncel, daha dün kurdum zaten, işlemci ısınmıyor bile, yardım cevaplarınız için çok teşekkür ederim ama az çok kendimce bilgisayardan anlıyorum, bu gibi basit yapılması gerekenlerin hepsini kontrol ettim

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Driverim güncel, daha dün kurdum zaten, işlemci ısınmıyor bile, yardım cevaplarınız için çok teşekkür ederim ama az çok kendimce bilgisayardan anlıyorum, bu gibi basit yapılması gerekenlerin hepsini kontrol ettim
Gerekli kontrolleri yaptınızsa,mesele yok o zaman. Ancak 2 şey daha akıma takıldı. Onlara da baktınız mı.
Birincisi, anakartın chipset driveri ,ikincisi bios güncel mi.

bloodbane0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyunda genel olarak var sanırım.çünkü bana da 3 gündür oliyor hiç bir zaman olmuyordu Riot düzeltmesi lazım.

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
Herkese iyi forumlar, iyi günler.

Öncelikle sistemi yazıyım ;

Gigabyte B450M S2H anakart
Amd Ryzen 5 3600 işlemci
Sapphire RX550 4GB DDR5 128BIT
8 GB DDR4 2400 HZ RAM
600w +80 plus Frisby Powersupply

Şimdi arkadaşlar, bu üstte bulunan sistemde bu lanetli LoL :) oyununda ayarları en düşüğe de alsam, en yükseğe de alsam, ekran da takılmalar oluyor, böyle saniyelik takılmalar oluyor, yaşayanınız beni anlayanınız vardır elbet, bundan önce 3. nesil çift çekirdek işlemci, 8gb ddr3 ram, 2gb ddr3 128bıt ekran kartı, 250w psu ile düşük, orta karışık grafik ayarlarında en ufak bi takılma olmuyordu, aşırı sinir bozucu bir durum. Nette araştırmalarda hatta bu forumda da bir kaç konuya rastladım ancak bir çözümü olmadı. Derdime derman olacak bir kardeş, veya abimiz çıkarsa çok mutlu olurum. Birde bu sistemle dönemde ki hangi oyunları rahatlıkla oynayabileceğimi yapacağınız kıymetli yorumların sonuna sıkıştırırsanız minnettar olurum, teşekkürler.
Bu forumda bu sorunları yasayan bir kaç kişi görmüştüm. Forumun ara kısmını kullanarak "Sistemim iyi ancak lole drop giriyor." Gibi aratırsanız oradaki insanların yardımını göreceksinizdir. Kendimce driverlardan olabileceğini düşünüyorum.