Ankaralıları korkutan görüntü

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Başkent’te gökyüzünde görüntülenen yuvarlak nesne, UFO paniğine neden oldu

Başkent’te gökyüzünde görüntülenen turuncu renkli yuvarlak nesne, Ufo paniğine neden oldu. 14 Aralık’ta Çayyolu semtindeki bir evin penceresinden amatör kamerayla görüntülenen nesne, sosyal medyada tartışma yarattı. Çayyolu semtinde çekildiği ileri sürülen bu görüntülerde, gökyüzünde kırmızıya çalan bir ışık süzmesi dairesel olarak görünürken, beyaz bir nesnenin de yere doğru hafif çapraz şekilde indiği fark ediliyor.. Videoyu sosyal medya üzerinde paylaşan kişi, görüntünün gerçek olmadığı iddiaları üzerine, “Çekimi yaptığım sırada ışıkları kapattım. Gerçekten de yansıma olmasın diye. Evin tüm odalarından görünüyordu. Şüpheniz olmasın, makine ne gördüyse onu çekti” açıklamasını yaptı.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER – VİDEO

sozcu

Not: Bizim eve olan uzaklığı 10 - 15 dakika yürüme mesafesi kadar..
:huh:

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Buluta batan güneşin ışığı yansımış sadece. Dikkat çeken bulutun o şekli alması, muhtemelen türbilansa kalmıştır.

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
At yalanı öpeyim inananı. Ankaranın Başkent olmasından başka neyi var da Ufolar ziyaret etsin. Hadi Amasya, Çorum semalarında görünseler belki inanırım. Hititlere, kral mezarlarına geldiler derim. Not: Bizim eve bir vesait.

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
At yalanı öpeyim inananı. Ankaranın Başkent olmasından başka neyi var da Ufolar ziyaret etsin. Hadi Amasya, Çorum semalarında görünseler belki inanırım. Hititlere, kral mezarlarına geldiler derim. Not: Bizim eve bir vesait.
süpersin:)
seslendirme tam bir komedi, yok yecüc mecüc geliyor zannedilmiş. yok sosya medya ayağa kalmış falan, ben ilk defa burda gördüm. medyanın kalkıp indiği falan yok:)

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Abi uzaylıda işini biliyor Çayyoluna gitmiş! gitsene Çinçine sıkıyorsa :p

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Not 2: Taksiyle bir vesait. Otobüsle ve Uçakla iki vesait.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Camda arkadaki ışığın bir yansıması olsa, aynı şekilde kameranın hareketiyle de ters tarafa hareket eder ama sabit kaldığı için yansıma değil gibi görülüyor. Yinede bu normal bir doğa olayı. Dik yükselen nemli hava soğuk katmana gelince öyle bir bulut şekli oluşuyormuş. Batan güneşin portakal renkli ışığı buluta vurunca al sana ufo :)

xIVlF.jpg

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
süpersin:)
seslendirme tam bir komedi, yok yecüc mecüc geliyor zannedilmiş. yok sosya medya ayağa kalmış falan, ben ilk defa burda gördüm. medyanın kalkıp indiği falan yok:)

Paniğe neden olmuş. Çok Amerikan filmi izlersek böyle olur. Hortum, Tsunami, 11 eylül'de kaçışan insanların görüntüsü var ya o aklına geliyor insanın. Düşünsene Ankaralıları panik halinde sağa sola kaçarken. Düşün düşün. Heyecanlı oluyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ankaradayım evimin konumu itibariyle ankarayı net olarak görebilmekteyim.O saatlerde evde değildim ama evdeki eşime sorduğumda bulut dışında bir şey görmediğini söyledi.Çekim yapan arkadaşın konumu ve açısı ışık kırılımına uygun olmasından kaynaklı böyle bir görüntü oluştu diye düşünüyorum.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Milleti iyice paranoyaklaştırıp, bir sonraki kıyamet senaryosuna inandıracaklar...

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23

İstanbulludur aslen ama Ankara'nın İstanbul'a dönüşü nasıl oluyo diye merak etmiştir.:)

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Video kalitesi o kadar kötü ki sanki bulanıklaştırma efekti verilmiş gibi :D O kalitede bir videoya yuvarlağa yakın ne koyarsan koy ufo gibi görünür :mrgreen:

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074
işin garibi ankaralılar bir korkmuş bir korkmuş sormayın görüntüde korkunç olsa içim gam yemiyecek bu haberci başlığı ne olaki diye girdim yine alakasız bir konu:(

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Sağdaki görüntüyü ufo dan çok kase kapağına benzettim dikkatli bakın fakebook olabilir.