Ankaragücü 1-0 Beşiktaş - Spor Toto Süper Lig 21. Hafta

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
news_manset_resim_qw_bjk01.jpg

Kale içten yıkıldı!

Quaresma ve Guti'nin yokluğunda 12 yıldır yenilmedği Ankara deplasmanına çıkan Kara Kartal, 52. saniyede yediği şok golle başkentten boynu bükük ayrıldı. Üstelik bu gol; son golünü Beşiktaş formasıyla atan ve 875 gündür gole hasret kalan Serdar Özkan'dan geldi!

Süper Lig'in 21. haftasında Ankragücü'ne konuk olan Beşiktaş, seyircisiz oynanan maçtan 1-0 yenik ayrıldı.

Kartal'ın eski yıldız adayı Serdar Özkan, 52. saniyede Beşiktaş'ı gafil avladı. Sağ kanattan yapılan ortaya gelişine güzel bir vuruş çıkaran Serdar, A.Gücü'nü 1-0 öne geçirdi. İlk 45 dakikada alışık olduğu temponun oldukça altında bir mücadele çıkaran Beşiktaş, devreyi de geride kapattı.

Ancak ikinci yarıda tam bir Beşiktaş fırtınası vardı. İlk yarıdaki kimliğinden sıyrılan Kara Kartal, üst üste ataklarla gol aradı. İsmail ve Bobo hamleleriyle takımını hızını daha da arttıran teknik direktör Schuster'in bu çabaları da sonuç vermeyince Beşiktaş, rakibine 1-0'la boyun eğdi.

Bu sonuçla 32 puanda kalan Beşiktaş, zirve yarışının yanı sıra, Avrupa kupaları şansını da oldukça zora soktu. A.Gücü ise 25 puana yükseldi.

ANKARAGÜCÜ 1-0 BEŞİKTAŞ

STAT: Ankara 19 Mayıs

HAKEM: Özgür Yankaya

ANKARAGÜCÜ: Bora, Mehmet, Aydın, Zewlakow, Murat, Gabric, Adem, Sapara, Rajnoch, Serdar Özkan, Sestak

TEKNİK DİREKTÖR: Ümit Özat

BEŞİKTAŞ: Hakan, Ekrem (Dk. 73 Ernst), İbrahim Toraman, Sivok, İbrahim Üzülmez, Hilbert, Fernandes, Aurelio, Simao, Nobre, Almeida (Dk. 65 Bobo)

TEKNİK DİREKTÖR: Bernd Schuster

GOL: Dk. 1 Serdar Özkan

SARI KARTLAR: Sapara, İsmail Köybaşı

Lig TV

lazuri

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ilk yorum benden olsun. 17 de 17 miş puhahahahaha. schuster bu sefer ne diyecek

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Ah Hagi ah. Dün alsaydın maçı şimdi Beşiktaş'la aynı puandaydık. Ki bu hafta puanların eşitleneceğini umuyordum.

Tebrikler Ankaragücü.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Dakika 1 golü atıyor, sonra 10 kişi defans. Muhteşem bir ligimiz var.

2. yarı biraz daha derli toplu oynadı Beşiktaş ama kalabalık defansı aşmak çok zor. Guti gibi bir oyuncu lazım böyle maçlarda. Umarım Kiev maçında sahada olur.

tahaburak

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Son 3 DK
dk 90 faul fernandes topun gerisinde şuan kaleci barajı hazılıyor sapara çıkıyor yerine orhan giriyor ortaaaa bobo vuruyor kaleci için kolay bir top.Evet 3 dakikalık uzatma geliyor Bjk bastırıyor ama Ankaragücü nün duvarını aşamıyorlar son saniyeler veee Özgür Yankaya maçı bitiriyor Ankaragücü tam 17 maçın ardından Bjk yi yenmeyi başarıyor :)

Ankaragücü 1 - 0 Beşiktaş
gol dk 1(Serdar Özkan)

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Dakika 1 golü atıyor, sonra 10 kişi defans. Muhteşem bir ligimiz var.

2. yarı biraz daha derli toplu oynadı Beşiktaş ama kalabalık defansı aşmak çok zor. Guti gibi bir oyunca lazım böyle maçlarda. Umarım Kiev maçında sahada olur.

bırakın bu şüşter ağızlarını ayıp vallahi ayıp..yenemiyoz işte pilimiz yetmiyorr

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Tebrikler dileriz. Yarın da yendik mi inş yeneceğiz güzel haftayla kapatacağız. :D

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
helal de demeyin haram da demeyin...
bu aile içi bir mesele

kusura bakmayın biraz kızgınım ve üzgün

(Mazruf ve lazuri )

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
beşiktaşın da galatasaraydan farkı yok anlaşılan

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
bu hayatta herseyi yapicaksin ama büyük konusmayacaksin.. 17de 17 diyolardi kac kaldi geriye...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Melih Gökçek: Hakem Beşiktaş'a gol attırmak için her şeyi yaptı.

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
17 de 17 olmadı.. 16 da 16 hadi neyse, 15 te 15 futbol bu olmadımı olmuyor 14 te 14 puhahuahahaha :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Serdar Özkan: Gol attıktan sonra sevinmedim çünkü Beşiktaş altyapısında yetiştim, Beşiktaş'ın çok ekmeğini yedim. Serdar Özkan olduysam bu Beşiktaş'ın sayesindedir.

Melih Gökçek'i severim Memleketime çok faydası oldu ama bir siyaset adamının özel kulupler adına konuşmasını doğru bulmuyorum .!
O adam Ankaragücü'nün onursal başkanı.

tahaburak

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Serdar Özkan: Gol attıktan sonra sevinmedim çünkü Beşiktaş altyapısında yetiştim, Beşiktaş'ın çok ekmeğini yedim. Serdar Özkan olduysam bu Beşiktaş'ın sayesindedir.

O adam Ankaragücü'nün onursal başkanı.

Biliyorum :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Sadece Yenince Sevseydik Siyah'ın Yanına Beyaz Koymazdık !

Bonney

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bugunki maci izlemedim ama yinede inadina bu Besiktas!
Kupa icin sevmedim ben Besiktas'i, her macinda futbolu ile zevk veriyor, Sonuna kadar Shuster .

Hangisi 3 kulvarda macadele ediyor ?

Bir ornek vermek gerekirse : Bugunki sinavimda hazirlanmistim ben, 3 kere kitabi gectim ama ne oldu ; Sinavim cok kotu gecti ama diyorum ki iyiki onlari calistim iyiki onlari ogrendim cok onemli seyler ogrendim. Okul'a not icin gitmedim okula birsey ogrenmek icin gittim,Besiktasimda kaybetsede futbolu ile zevk veriyor.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Serdar atmış dakika 1de:D Komik