Ankara'da Suriyeli Uyruklu Olduğu Söylenen Kişiler 3 Türk Genci Bıçakladı.

Bu konuyu okuyanlar

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Aynen milleti Allahına kavuşturarak çok güzel sahip çıkıyor milletine
Adam belli bir mezhepte ki insanları almış kanatları altına gerisi varil bombalarının mesaisine kalmış :)
Başka ülkenin iç işlerine karışamazsın. Biz nasıl PKK terörü ile mücdale ediyorsak onlarda kendi topraklarındaki teröristlerle mücadele ediyorlar..

İşte bu kafa yapısınu değiştirmeyip Suriye Hükümeti ile barışılmadıkça daha çok bu sorunları yaşayacağız. Göçmenlerin geri ülkelerine dönmeleri Suriye’nin bütünleşmesinden geçiyor. Bunu da Beşar Esad dışında yapabilecek başka bir seçenek yok..

İhanet edenlerin başına bomba yağdırıyormuş ee biz de pkknın başına bomba yağdırıyoruz bu mantığa göre acımasız mı oluyoruz?

Hayır, herkese hak ettiğini vereceksiniz bu hayatta..
Amerika Irak’a bombalar yağdırırken susanlar şimdi konuşmasınlar.. :)
Vicdan kasmaya gerek yok gerçekçi olun..

Amerika yarın terör örgütlerini silahlamdırıp bizim üstümüze sürse Suriyedeki gibi biz sanki susuup oturacağız? Orada her sorumlu devlet başkanın yapması gerekeni yapıyor.

Emperyalizm ile büyük bir mücadele içinde..
Hem indirmeye bu kadar kafanızı taktınız yerine kimi koyacaksınız?

PKK yı mı IŞİD mi El Nusra’yı mı?

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Başka ülkenin iç işlerine karışamazsın. Biz nasıl PKK terörü ile mücdale ediyorsak onlarda kendi topraklarındaki teröristlerle mücadele ediyorlar..

İşte bu kafa yapısınu değiştirmeyip Suriye Hükümeti ile barışılmadıkça daha çok bu sorunları yaşayacağız. Göçmenlerin geri ülkelerine dönmeleri Suriye’nin bütünleşmesinden geçiyor. Bunu da Beşar Esad dışında yapabilecek başka bir seçenek yok..

Biz başka ülkenin iç işine karışmıyoruz. İç işlerine karışmak şunu şöyle yap,bunu böyle yap. Onu yapmazsan şu yaptırımı yaparız gibi söylemlerde bulunmaktır. Sınır güvenliğini sağlamak için yapılan operasyonlar gereklidir. Zira bu terör gruplarının bulunduğu ülkeler bu gruplara hiçbir şey yapmamaktadır.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Adam vergisiz iş yeri açıyor, kaçak çalışıyor; T.C vatandaşı da çıkıp o dükkanın yağmalanması ülkeye zarar diyor. İşiniz gücünüz algı.

Al işte Sosyal medyada duyduğu her şeye inanan biri daha.

Madde 7 bak bakalım Suriyeliler vergi veriyor mu vermiyor mu. Vermediğini düşündüğün kaçak çalışan Suriyeli esnaf varsa git şikayet et vatandaş olarak görevin zaten.

Nasıl ki Türk vatandaşı bir esnaf iş yeri açtığında ticaret/esnaf odasına kayıt yaptırıyor, yazar kasa alıp fatura kesiyorsa, Suriyeli ya da diğer yabancı esnaflar için de aynı durum geçerlidir. Kaçak olarak işletilen kafe, bakkal, market veya giyim mağazasının vergi vermiyor olması Suriyelilere sağlanan bir ayrıcalıktan dolayı değil, o işletmenin kaçak olmasından dolayıdır.

Reaksiyon puanı
1,768

İhanet edenlerin başına bomba yağdırıyormuş ee biz de pkknın başına bomba yağdırıyoruz bu mantığa göre acımasız mı oluyoruz?

Hayır, herkese hak ettiğini vereceksiniz bu hayatta..
Amerika Irak’a bombalar yağdırırken susanlar şimdi konuşmasınlar.. :)
Vicdan kasmaya gerek yok gerçekçi olun..

Amerika yarın terör örgütlerini silahlamdırıp bizim üstümüze sürse Suriyedeki gibi biz sanki susuup oturacağız? Orada her sorumlu devlet başkanın yapması gerekeni yapıyor.

Emperyalizm ile büyük bir mücadele içinde..
Hem indirmeye bu kadar kafanızı taktınız yerine kimi koyacaksınız?

PKK yı mı IŞİD mi El Nusra’yı mı?
İç işlerine karışmak başka olay
Sence Suriye'nin kuzeyi esad yönetiminde mi terör yönetiminde mi?
O sebepten istediğimiz gibi gireriz suriyeye ve zaten bizim bu yaptığımız hukuğa aykırı birşey değil

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
İç işlerine karışmak başka olay
Sence Suriye'nin kuzeyi esad yönetiminde mi terör yönetiminde mi?
O sebepten istediğimiz gibi gireriz suriyeye ve zaten bizim bu yaptığımız hukuğa aykırı birşey değil
Suriye hükümetiyle ortak olarak girip temizlemeli tabi ama sadece ypg değil öso el nusra ışidde temizlenmeli..

Bu harita yeniden kıpkırmızı olacak ancak o zaman mültecileri geri gönderebiliriz.
YPG ve PKK’yı oradan temizlemenin tek yolu Suriye yönetimiyle barışmaktan geçiyor. Ahmet Davutoğlu’nu bana sorarsanız savaş mahkemelerinde yargılamak lazım, bu belaların baş sorumlusu çünkü..

E25C22CC-19E3-454B-B077-5C7719EAA3BC.png

uykusuzum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Suriye hükümetiyle ortak olarak girip temizlemeli tabi ama sadece ypg değil öso el nusra ışidde temizlenmeli..

Bu harita yeniden kıpkırmızı olacak ancak o zaman mültecileri geri gönderebiliriz.
YPG ve PKK’yı oradan temizlemenin tek yolu Suriye yönetimiyle barışmaktan geçiyor. Ahmet Davutoğlu’nu bana sorarsanız savaş mahkemelerinde yargılamak lazım, bu belaların baş sorumlusu çünkü..

Ekli dosyayı görüntüle 161252
konuyu siyasete cevirdiniz gidiniz :D
Konu neydi ??? abii

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Al işte Sosyal medyada duyduğu her şeye inanan biri daha.

Madde 7 bak bakalım Suriyeliler vergi veriyor mu vermiyor mu. Vermediğini düşündüğün kaçak çalışan Suriyeli esnaf varsa git şikayet et vatandaş olarak görevin zaten.

Nasıl ki Türk vatandaşı bir esnaf iş yeri açtığında ticaret/esnaf odasına kayıt yaptırıyor, yazar kasa alıp fatura kesiyorsa, Suriyeli ya da diğer yabancı esnaflar için de aynı durum geçerlidir. Kaçak olarak işletilen kafe, bakkal, market veya giyim mağazasının vergi vermiyor olması Suriyelilere sağlanan bir ayrıcalıktan dolayı değil, o işletmenin kaçak olmasından dolayıdır.
Yine algı yapıyorsun.
Sosyal medyadan duyduğum bir şey değil. Burada söylenemeyecek şeyler var. Onu geçtik ben sosyal medya kullanan birisi de değilim. Hani dersin Twitter üzerinde görmüş inanmış diye, ben ne Twitter kullanıyorum ne de doğru dürüst İnstagram vs. kullanıyorum. İnternet üzerinden de belli başlı yerler dışında haber okuyan birisi de değilim. Sen önce kelime oyunlarıyla, laf çarpıtmalarla mesaj yazmaktan vazgeç. Ben yukarıda "Devlet Suriyelileri vergiden muaf tutuyor." mu dedim de sen bana gelmişin burada madde falan atıyorsun? Amacın %100 lafı çarpıtmak başka bir şey değil. Aylardır yıllardır bu bölümde aynı şeyi yapmaktan asla sıkılmadın ve sıkılmıyorsun. Savunduğun adamlar her gün başka bir olay çıkartıyor ülkede. Sınırdan birsürü kaçak göçmen geliyor. Siz de buna "Algı Operasyonu" diyorsunuz. Yazık.

Reaksiyon puanı
1,768

Ekli dosyayı görüntüle 161252
Suriye hükümeti ile iş yapılır mı?

Adana anlaşması yapıldı o yeter zaten
Millet hükümetten kaçıyor sen inadına suriye hükümeti ile iş yapalım diyorsun :D

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yine algı yapıyorsun.
Sosyal medyadan duyduğum bir şey değil. Burada söylenemeyecek şeyler var. Onu geçtik ben sosyal medya kullanan birisi de değilim. Hani dersin Twitter üzerinde görmüş inanmış diye, ben ne Twitter kullanıyorum ne de doğru dürüst İnstagram vs. kullanıyorum. İnternet üzerinden de belli başlı yerler dışında haber okuyan birisi de değilim. Sen önce kelime oyunlarıyla, laf çarpıtmalarla mesaj yazmaktan vazgeç. Ben yukarıda "Devlet Suriyelileri vergiden muaf tutuyor." mu dedim de sen bana gelmişin burada madde falan atıyorsun? Amacın %100 lafı çarpıtmak başka bir şey değil. Aylardır yıllardır bu bölümde aynı şeyi yapmaktan asla sıkılmadın ve sıkılmıyorsun. Savunduğun adamlar her gün başka bir olay çıkartıyor ülkede. Sınırdan birsürü kaçak göçmen geliyor. Siz de buna "Algı Operasyonu" diyorsunuz. Yazık.

Gerçekten ne yazdığını bilmeden yazıyorsun o zaman hem sosyal medya kullanmıyon doğru dürüst haber de takip etmiyon ama bilmiş gibi mesajlar yazıyon.
Suriyelileri sevmeyebilirsin ama yanlış bilginin doğrusunu yazana kızman normal değil.

Sen Ne yazmışın:

Adam vergisiz iş yeri açıyor, kaçak çalışıyor; T.C vatandaşı da çıkıp o dükkanın yağmalanması ülkeye zarar diyor. İşiniz gücünüz algı.

Adam vergisiz iş yeri açıyor demişin bende resmi olarak açamaz diyorum ALGI yapıyor diyorsun :) Ve utanmasan iyi yapmışlar adamların dükkanlarını yağmalayarak hatta öldürsünler çoluk çocuk demeden diyecen neredeyse. Bu kin ve nefret nedir !
Ülkeye ne faydası oldu mesela bu dükkanları yakmanın yıkmanın.

Sırf Suriyeli diye şu 8-10 yaşında çocuğun kafasının taşla yarılmasının ne faydası oldu mesala ? Azcıkta olsa mantıklı ve insani düşünün artık. Bu tarz kin ve nefret söylemleri ile hayırlı hiç bir şey olmaz.
1628765185243.png

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Gerçekten ne yazdığını bilmeden yazıyorsun o zaman hem sosyal medya kullanmıyon doğru dürüst haber de takip etmiyon ama bilmiş gibi mesajlar yazıyon.
Suriyelileri sevmeyebilirsin ama yanlış bilginin doğrusunu yazana kızman normal değil.

Sen Ne yazmışın:

Adam vergisiz iş yeri açıyor demişin bende resmi olarak açamaz diyorum ALGI yapıyor diyorsun :) Ve utanmasan iyi yapmışlar adamların dükkanlarını yağmalayarak hatta öldürsünler çoluk çocuk demeden diyecen neredeyse. Bu kin ve nefret nedir !
Ülkeye ne faydası oldu mesela bu dükkanları yakmanın yıkmanın.

Sırf Suriyeli diye şu 8-10 yaşında çocuğun kafasının taşla yarılmasının ne faydası oldu mesala ? Azcıkta olsa mantıklı ve insani düşünün artık. Bu tarz kin ve nefret söylemleri ile hayırlı hiç bir şey olmaz.
Ekli dosyayı görüntüle 161257
Neredeyse çoluk çocuk öldürsünler diyecek derken yine algı yapıyorsun. Bence sen yazdıklarını okumalısın. Suriyelilerin bizim çocuklarımızı öldürmesi ne kadar yanlış ise o çocuğun da o hale düşürülmesi o kadar yanlış ki konumuz bu bile değildi...

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Eğer biz bu mültecileri gönderemiyorsak İngiltere'deki gibi mültecileri yargılayacak geçiçi olarak Şeriat mahkemeleri kurabiliriz. İnsani hukuk işlemiyor çünkü bunların üzerine. Tahkim deniyordu sanırsam buna.
Bol keseden atmayı çok seviyorsunuz. Adam neyle savaşsın?

Türkiye halkı kurtuluş harbinde savaştı ama kendisine cephane desteği veren bir devleti vardı.

Bir tarafta avrupa güdümlü DEAŞ, diğer tarafta rusya iran destekli Esed güçleri deli gibi silah yardımı alıyorken, onlara karşı sivil halk sapanla mı mücadele edecekti?

Bekara karı boşamak kolay derler...
Ya DEAŞ, YPG dediğiniz 75 sene önce üretilmiş keleşleri kullanıyorlar. Güldürmeyin beni. Savaşacaklar abicim, yok öyle kolay yoldan kaçıp başkasına sığınmak. Yaşlı, kadın, engelli veya çocuk değilse ülkeye alınmamalı. Çünkü onların milleti de vaktinde bize ihanet etti, ölüme terk etti, İngilizler tarafından kandırılarak bağımsız devletleri olacağını zannettiler.
Mesele o zaten şuan kasıtlı olarak pompalanıyor bur KİN ve NEFRET . Bazı forumlara veya haber sitelerine gir kasıtlı olarak yapılan haberler bile var.

Adamların yemek kültürü farklı ise aşağılamak saymak sövmek mi lazım hemen mesele o . Sen oturma sen gelme sen yeme sen içme sen gezme sen yaşamaya bağlanıyor muhabbet sonunda.

3-5 çocuk muhabbetide tamamen bilinçsiz ve eğitimsiz olmak ile ilgili. Bundan 40-50 yıl önce dedenler ninenler bilinçlimiydi maddi durumları mı çok iyidi hepsi 5-6 -10 çocuk yapmaz mıydı ?
Çünkü o zaman şartlar farklıydı, belirli bir oranda refah vardı ve ihtiyaçlar karşılanabiliyordu, şimdi ki Suriye, Afganistan kuru ekmekle 4-5 çocuk büyütüyor. Mesela 5 milyon Suriyeli var, 4.9 milyon kötü, vasıfsız, çapulcu, eşkiya ama 100 bini aslında iyi insanlar. Şimdi 100 bin insan iyi diye 4.9 milyonu yollamaktan vazgeçelim mi?

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Çünkü onların milleti de vaktinde bize ihanet etti, ölüme terk etti, İngilizler tarafından kandırılarak bağımsız devletleri olacağını zannettiler.

Tarih bilmeden konuşuyon resmen. Şuan Suriyeden bize gelen sığınmacıların çoğunun büyük dedesinde Osmanlı kimliği vardı. Ve hatta şuan Suriye'ye sığınanların bırakıp kaçtıkları yerler MİSAK-İ MİLLİ Sınırları içersindeydi.

Onlar seni arkandan vurduğu veya sattığıda yok bol keseden bilmeden herkesi aynı kefeye koyuyon . Lozan'da masada biz alamadık oraları. 500-600 sene sadece Osmanlı altında yaşamış insanlar ortada kaldı resmen. 30-40 sene İngiltere sömürdü. Sonra Esad'ın babası sözde bağımsız devlet kurdu orada darbeler flan oldu. Baba Esad'tan İngilterede eğitim almış eşi İngiliz olaz şuan ki Esad'a kaldı yönetim işte. Esad'ın halkına neler yaptığı nasıl vurduğu flan ortada heralde !

Bilmem farkındamısın bizi Güney sınırımınız bazı yerleri bildiğin DÜM DÜZ çizilmiş. Doğal sınırlık yer olmadığı için düz tarlanın bir tarafına Suriye demişler diğer tarafına Türkiye. Ve çoğu insanın akrabaları karşı tarafta kalmış. Bu tarafta olanlar Arapta olsa Kürtte olsa Türk diyoruz. Ama sadece duvarın öbür tarafında kaldı diye Osmanlı vatandaşı olan kişiler Suriyeli oluyor bazıları bilip bilmeden onlar Suriyeli hain bizi sattılar bölcek kadar değeri yok diyor ! Ölürse ölsün banane diyor.

1628784387754.png

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Eğer biz bu mültecileri gönderemiyorsak İngiltere'deki gibi mültecileri yargılayacak geçiçi olarak Şeriat mahkemeleri kurabiliriz. İnsani hukuk işlemiyor çünkü bunların üzerine. Tahkim deniyordu sanırsam buna.

Ya DEAŞ, YPG dediğiniz 75 sene önce üretilmiş keleşleri kullanıyorlar. Güldürmeyin beni. Savaşacaklar abicim, yok öyle kolay yoldan kaçıp başkasına sığınmak. Yaşlı, kadın, engelli veya çocuk değilse ülkeye alınmamalı. Çünkü onların milleti de vaktinde bize ihanet etti, ölüme terk etti, İngilizler tarafından kandırılarak bağımsız devletleri olacağını zannettiler.

Çünkü o zaman şartlar farklıydı, belirli bir oranda refah vardı ve ihtiyaçlar karşılanabiliyordu, şimdi ki Suriye, Afganistan kuru ekmekle 4-5 çocuk büyütüyor. Mesela 5 milyon Suriyeli var, 4.9 milyon kötü, vasıfsız, çapulcu, eşkiya ama 100 bini aslında iyi insanlar. Şimdi 100 bin insan iyi diye 4.9 milyonu yollamaktan vazgeçelim mi?
Çoğu genç dostum,çocuk yok ? kadın yok ?
Tarih bilmeden konuşuyon resmen. Şuan Suriyeden bize gelen sığınmacıların çoğunun büyük dedesinde Osmanlı kimliği vardı. Ve hatta şuan Suriye'ye sığınanların bırakıp kaçtıkları yerler MİSAK-İ MİLLİ Sınırları içersindeydi.

Onlar seni arkandan vurduğu veya sattığıda yok bol keseden bilmeden herkesi aynı kefeye koyuyon . Lozan'da masada biz alamadık oraları. 500-600 sene sadece Osmanlı altında yaşamış insanlar ortada kaldı resmen. 30-40 sene İngiltere sömürdü. Sonra Esad'ın babası sözde bağımsız devlet kurdu orada darbeler flan oldu. Baba Esad'tan İngilterede eğitim almış eşi İngiliz olaz şuan ki Esad'a kaldı yönetim işte. Esad'ın halkına neler yaptığı nasıl vurduğu flan ortada heralde !

Bilmem farkındamısın bizi Güney sınırımınız bazı yerleri bildiğin DÜM DÜZ çizilmiş. Doğal sınırlık yer olmadığı için düz tarlanın bir tarafına Suriye demişler diğer tarafına Türkiye. Ve çoğu insanın akrabaları karşı tarafta kalmış. Bu tarafta olanlar Arapta olsa Kürtte olsa Türk diyoruz. Ama sadece duvarın öbür tarafında kaldı diye Osmanlı vatandaşı olan kişiler Suriyeli oluyor bazıları bilip bilmeden onlar Suriyeli hain bizi sattılar bölcek kadar değeri yok diyor ! Ölürse ölsün banane diyor.

Ekli dosyayı görüntüle 161313
Yav abartmayın sizde,SURİYE ile kardeş ülke değiliz.Sadece KOMŞUYUZ.
Bizim coğrafi konumumuzda en yakın olan can dostumuz Azerbaycandır.
Araplar ile de Türk'leri kardeş yapmayın bari ?

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252

Osmanlıdayken biz onları yönetiyorduk. Arap isyanı ne olacak?
Biz onlara neden Türk diyelim? Herhangi bir siyasi, kültürel birlikteliğmiz yok. Bahsettiğin bölgede Türkmen azınlıklar var lakin karşı tarafta kalanlar Arap'tı büyük çoğunlukla, geri kalan Türklerde nüfus değişimiyle Türkiye'ye alınmıştır veya göç etmiştir yüksek ihtimalle.

Son düzenleme:

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
konuyu siyasete cevirdiniz gidiniz :D
Konu neydi ??? abii
Konu mültecilerin geri evlerine dönmesi ben de bunun yolunu söylüyorum işte siyasetle ne alakası var? Burada AKP şöyle MHP böyle CHP şudur falan demiyorum ki.. Şu doğru bu yanlış demiyorum ki, zaten ülkemizdeki partilerin hepsi yoldan çıkmış durumda.. Politikacılar ve din adamları sınıfına güvenmem ben, onlar halkı manipüle ederler.. :)

Aklın yolu bir, komşularınla barışmadan sınırını koruyamazsın. Sınırını koruyamazsan da bu tip olaylar her zaman olur, olacak.. Burada ne suçlu Suriye halkı ne de Türkiye halkı..

Suçlu Suriye’yi yangın yerine çeviren stratejik çukur, değerli yalnızlık gibi saçmalıklarla bizim Atatürk dış politikası çizgisinden çıkmamızdır.. Suriye’nin bu hale gelmesinden biz suçluyuz bunu anlayın artık..

O savaşa neden kamyonlarla tırlarla silahlar taşıdık? Bunu taşıtanlar insanlığa karşı işlenen suçlar nedeniyle savaş mahkemelerinde aynı Nümberg örneğinde olduğu gibi yargılanmalıdır.

Türkiye Osmanlıcılık, İslamcılık, yeni Türkiye gibi ilkel saçma düşüncelerle bataklığa sürükleniyor. Modern, çağdaş bir devlet mi kaldı ortada? Kenya’dan bir farkımız mı var şuan sanki..

Türkiye’de birbirine bağıran siyasiler dışında ne var?
Beşar Esas o dönem siz beni ateşlere atarsanız ben de o ateşte sizi de yakarım demişti.. Amerika’nın Afganistan’da taliban konusunda yaptığı hatayı (SSCB ye karşı destekleyip somra başına bela almasını) biz Suriye’de yaptık.. Ve yapmaya devaö ediyoruz..

Acilen Suriye, Mısır, Irak, İran gibi tüm komşularımızla barışmalıyız. Araplar arası savaşlarda tarafsız kalmalı en fazla barış için arabuluculuk yapmalıyız..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bize Osmanlıyı savunma Osmanlı 600 yıl boyunca insanlara baskı ve zorbalıkla perişan etmiştir. Başta da Türkleri .. Bizim dışımızda Osmanlı’yı seven bir millet yok. Bizse celladına aşık olmuş bir milletiz zaten.. Türkiye Cumhuriyeti bağımsız yeni bir devlettir. Osmanlı ise tarihin çöplüğündeki zorba imparatorluklardan biridir..

Halen Osmanlı güzellemesi yapmanıza inanamıyorum. Tarihin gördüğü en emperyal zorba bir devleti.. Dinle de İslamla da zerre bir alakaları yok zaten..

Türkiye zaten bu Osmanlı olma hayalleri ile şuan bu sorunları yaşıyor.

605687A2-DEE2-43A4-976C-39CF11A520C9.jpeg

Egemenlik ve saltanat hiç kimse tarafından hiç kimseye, ilim icabıdır diye; görüşme ile, münakaşa ile verilmez. Egemenlik, saltanat kuvvetle, kudretle ve zorla alınır. Osmanoğulları, zorla Türk milleti'nin egemenlik ve saltanatına el koymuşlardı; bu musallat olmalarını altı asırdan beri devam ettirmişlerdi. Şimdi de, Türk Milleti bu mütecavizlerin hadlerini ihtar ederek, egemenlik ve saltanatını, isyan ederek kendi eline açıkça almış bulunuyor. Bu bir olupbittidir. Söz konusu olan; millete saltanatını, egemenliğini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız? Meselesi değildir. Mesele zaten olupbitti haline gelmiş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, mutlaka olacaktır. Burada toplananlar, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce uygun olur. Aksi takdirde, yine gerçek gerektiği şekilde ifade olunacaktır. Fakat ihtimal bazı kafalar kesilecektir. Osmanoğulları'nın saltanatı döneminde millet en derin esaret çukurunun önüne getiriliyor. Binlerce yıldan beri bağımsızlık kavramının seçkin örneği olan Türk milleti, bir tekme ile bu çukurun içine yuvarlanmak isteniyor. Fakat bu tekmeyi vurdurmak için bilinçsiz bir hain gerekliydi. Nasıl ki yasal olarak ölüm cezasına çarptırılanların bile ipini çekmek için duygularından arınmış bir yaratık aranır. Ölüm kararını verenlerin böyle aşağılık bir araca ihtiyaçları vardır. O kim olabilirdi? Ne yazık ki bu milletin hükümdar, sultan, padişah, halife diye başında bulundurduğu soysuz alçak milletine düşman kişiler..

Mustafa Kemal Atatürk

Bugün yapılacak şey açıktır. Suriye ile barışılacak göçmenler gönderilip oranın toprak bütünlüğü ve istikrarı sağlanacak. Gerek İslamcı gerekse etnik temelli teröristlere karşı o ülkeye yardımcı olunacak. Ancak bunu yaptığınız zaman çözüm olur. Bir daha da hiçbir ülkenin iç İşlerine karışılmayacak.

Bu kadar basit aslında çözüm ama hiçbirinizin işine gelmiyor..

Son düzenleme: