Ankara'da Suriyeli Uyruklu Olduğu Söylenen Kişiler 3 Türk Genci Bıçakladı.

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Peki sen ekmeğinde işinde aşında iken sürekli yolda önünü birileri kesip süreki sana saldırsa aşağılasa küfürler etse hakaret etse bir lokantaya gittiğinde senin ne işin var burda bir cafeye gittiğinde bass git buradan dese ayda yılda bir kere hafta tatilinde deniz kenarına gitsen bunlarda burada ne işi var deyip annene babana ırkına milletine sövseler ne yapardın ! ( Tasrif etmiyorum ama sen bir insanı sürekli aşağılar ve baskılarsan oda karşılık verir kavga çıkar tabii veya bıçak flan meydana çıkar tabi. )

Şuan ülkemizdeki mültecilerinde çoğu senin söylediği gibi adam karnını doyurma derdinde sadece. İçlerinde şerefsiz it kopuk illaha vardır o ayrı. Ama piyasaya nefret tohumu ekip sürekli insanları gazlarsan iş başka boyuta gidiyor. Olmayan haberler yayıp yanlış bilgiler üstünden nefret ekilirse anca kan ve gözyaşı biçilir. Bu tarz söylemler hep sıkıntı. Gaza gelmeye hazır milyonlar var çünkü... Ve bunu kullanmak isteyen insanlarda yok değil.
Kültürler arasında bir uçurum var onların kültürü bizle uyuşmuyor onlara normal olan bir davranışı gidip kafede yaparsan seni tabii ki kimse istemez bunların yemek kültürü bile farklı ayrıca onların ekmeğinde olması benim işimide bozar adam sigorta istemez normalin yarı parasına çalışır sonra işinde,gücünde.Ayrıca bu zamana kadar kimse Suriye'lilere karışmıyordu ama artık halkta bir kin oluştu gitmiyor adamlar kaldılar 10 yıldan fazladır ülkede gitmiyor hadi kalıyorsun ne diye 3-5 çocuk yapıyorsun?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ayrıca bu zamana kadar kimse Suriye'lilere karışmıyordu ama artık halkta bir kin oluştu

Mesele o zaten şuan kasıtlı olarak pompalanıyor bur KİN ve NEFRET . Bazı forumlara veya haber sitelerine gir kasıtlı olarak yapılan haberler bile var.

Adamların yemek kültürü farklı ise aşağılamak saymak sövmek mi lazım hemen mesele o . Sen oturma sen gelme sen yeme sen içme sen gezme sen yaşamaya bağlanıyor muhabbet sonunda.

3-5 çocuk muhabbetide tamamen bilinçsiz ve eğitimsiz olmak ile ilgili. Bundan 40-50 yıl önce dedenler ninenler bilinçlimiydi maddi durumları mı çok iyidi hepsi 5-6 -10 çocuk yapmaz mıydı ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Bizim vatandaşımız ülkesinin malını korumak için şehit oluyor o s*riyeli şeyler sefa sürüyor halkın toplaşıp o insan müsfettesi s*riyelileri bir güzel dövmesi lazım.
Devlet malına zarar verip küfreden iki Suriyeli genci, "aileler var, yüksek sesle küfretmeyin" diye uyarınca, 2003 doğumlu saldırgan, "siz ölmek mi istiyorsunuz?" diyerek önce Emirhan'ı sonra Yasin'i bıçaklamış.

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Suriye konusunda Türkiye'yi suçlu buluyorum. İç savaşa ateş taşıdık. O insanlar keyiflerinden vatanlarını terk etmediler maalesef Türkiye adamları vatanlarına ihanet ettirdi.. Kardeş kavgasına neden oldu Türkiye orada ama halen göçmenlerden rahatsız olanlar var.

Komşunun evine ateş taşırsan o ateş eninde sonunda seni de yakar. Atatürk'ün dediği gibi Yurtta Barış, Dünya'da Barış düsturundan ayrılmamak gerek.

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Mesele o zaten şuan kasıtlı olarak pompalanıyor bur KİN ve NEFRET . Bazı forumlara veya haber sitelerine gir kasıtlı olarak yapılan haberler bile var.

Adamların yemek kültürü farklı ise aşağılamak saymak sövmek mi lazım hemen mesele o . Sen oturma sen gelme sen yeme sen içme sen gezme sen yaşamaya bağlanıyor muhabbet sonunda.

3-5 çocuk muhabbetide tamamen bilinçsiz ve eğitimsiz olmak ile ilgili. Bundan 40-50 yıl önce dedenler ninenler bilinçlimiydi maddi durumları mı çok iyidi hepsi 5-6 -10 çocuk yapmaz mıydı ?
Baktılar bunların gideceği yok mecburen halkı kullanacaksın ayrıca benim büyüklerimin çocukları fazlaydı ama benim büyüklerim mülteci değildi.

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472

Özkan sen Suri misin. Dedeler nineler başka yerde çok çocuk yapsa o da yanlış olurdu . Ve bu da yanlış. Desteklediğin yer yapınca bunu körü körüne savunmak düşüyor . Türkler adam akıllı geçinemezken mülteci sıfatıyla gelenlerin gezmesine dolaşmasına kızıyor ki gayet haklılar.

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Ortada insan değeri olarak yaklaşılacak bir durum yok. Mustafa Kemal Atatürk'ün sözü günümüz problemine güzel bir cevap olur. Vatanını seven, bağlı olan kaçmaz, savaşır.

• "...Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz."
Vatanla ne alakası var.. Türkiye orada terör örgütlerini silahlandırıp savaşa taraf oldu..
Orada bir vatan meselesi yok ki.. Eğer vatan konusundan bakarsan orada işgalci olan dış güçler Türkiye, Amerika, Suudi Arabistan
Suç yanlış politikaların sonucu.. Baştan tarafsız kalsaydı savaşta
Ben garip bir şey görmüyorum gelen Suriyeliler konusunda o kişilere iyilik falan yapmıyoruz.
Ülkelerini mahvettik en azından bu kadarını borçlu Türkiye..
Ya göçmenleri kabul edecek ya da iç savaş çıkarttığımız için savaş tazminatı ödeyeceğiz..
Boş yere duyar kasmayın. Göçmenleri bende sevmiyorum ama adalet diye bir şey de var..
Sanki adamlar durduk yere isyan ettiler..
İnsanların eline silah verirseniz sonra o silahlar size karşı döndüğünde de bedelini ödeyeceksiniz..

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Vatanla ne alakası var.. Türkiye orada terör örgütlerini silahlandırıp savaşa taraf oldu..
Orada bir vatan meselesi yok ki.. Eğer vatan konusundan bakarsan orada işgalci olan dış güçler Türkiye, Amerika, Suudi Arabistan
Ben garip bir şey görmüyorum gelen Suriyeliler konusunda o kişilere iyilik falan yapmıyoruz.
Ya göçmenleri kabul edecek ya da iç savaş çıkarttığımız için savaş tazminatı ödeyeceğiz..
Boş yere duyar kasmayın. Göçmenleri bende sevmiyorum ama adalet diye bir şey de var..
İnsanların eline silah verirseniz sonra o silahlar size karşı döndüğünde de bedelini ödeyeceksiniz..
O kadar işgalci devlet yazmışsın niye bir tek Türkiye alıyor. Yok bu kadarını borçluyuz falan. Yöneticiler yapınca halk mı çekmeli bunu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tekrar yazıyorum çok isteyenler kendileri bakabilirler .

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Özkan sen Suri misin. Dedeler nineler başka yerde çok çocuk yapsa o da yanlış olurdu . Ve bu da yanlış. Desteklediğin yer yapınca bunu körü körüne savunmak düşüyor . Türkler adam akıllı geçinemezken mülteci sıfatıyla gelenlerin gezmesine dolaşmasına kızıyor ki gayet haklılar.

Yaa sen bilinçsiz eğitimsiz bir insana 1 çocuk yap desende o adam anlar mı ? Türkiyenin 50-60 yıl öncesi gibi adamların mantığı kafa yapısı şuan. hatta belkide 80-90 sene önce ki.

Olaya insan olarak bakabilseniz yetecek ama Suriyeli diye bakıyorsunuz. Kendi parası ile olduktan sonra Suriyeli birisi bir kafede çay içemez mi bir lokantada yemek yiyemez mi deniz kenarına gidemez mi mesela ? Olaylara aşırı kindar bakıyorsunuz. Suriyeli ise sadece çöpten ekmek toplayabilir insan içine karışamaz çocuklarının rıskını kazanamaz bir köşede tabiri caiz ise hayvan gibi yaşasın bizden uzak olsun demek gibi bir şey bu. Kedi köpek için ağlayan gözyaşı dönek insanlar Suriyeli bir çocuk için o kadar değer vermiyorlar bazen.

Suriyeliler bu ülkede kalsın bu ülkenin vatandaşı olsun flan diyen yok zaten. Keşke şartlar düzelse Suriyede ve hepsi gitse buradan. Ama bu şekilde davranarak ancak kendinize karşı kinlenmiş ve düşmanca düşünen insanlar topluluğu yaratırsınız.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Söz bizimle ilgili değil, bırakıp kaçan Suriyelilerle ilgili. Vatan benim vatanım değil, onların vatanı. Kaçanlar da onlar. Dış güçlerden önce kendileri Arap Baharı etkisiyle ülkeyi ayağı kaldırmadan önce düşüneceklerdi. Türkiye Suriye'de bir dış güç olabilir ancak kendi güvenliğini gözetiyor. Hiçbir bilgin olmadan iç savaşı biz çıkartmışız gibi konuşuyorsun. Sana tavsiyem Arap Baharı'nı araştırman yönünde. Bilmediğiniz konuda konuşuyorsunuz.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Bakın olan olay iyi bir şey değil. Ama bu da adalet değil.

"Olayın ardından bir araya gelen yaklaşık 100 kişilik grup, yabancı uyruklulara ait işyerleri ile araçlarına zarar vermişti."

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Yaa sen bilinçsiz eğitimsiz bir insana 1 çocuk yap desende o adam anlar mı ? Türkiyenin 50-60 yıl öncesi gibi adamların mantığı kafa yapısı şuan.
Olaya insan olarak bakabilseniz yetecek ama Suriyeli diye bakıyorsunuz. Kendi parası ile olduktan sonra Suriyeli biris bir kafede çay içemez mi bir lokantada yemek yiyemez mi deniz kenarına gidemez mi mesela ? Olaylara aşırı kindar bakıyorsunuz.

Suriyeliler bu ülkede kalsın bu ülkenin vatandaşı olsun flan diyen yok zaten. Ama bu şekilde davranarak ancak kendinize karşı kinlenmiş ve düşmanca düşünen insanlar topluluğu yaratırsınız.
Bu da başka bir sorun savaştan kaçan adam nasıl oluyorda benden çok kafede,sahilde geziyor.

Realhas the Great

Profesör
Reaksiyon puanı
7,975
Bakın olan olay iyi bir şey değil. Ama bu da adalet değil.

"Olayın ardından bir araya gelen yaklaşık 100 kişilik grup, yabancı uyruklulara ait işyerleri ile araçlarına zarar vermişti."

Bizim halkı tebrik ettim yeri gelince böyle vatanlarını savunabiliyorlar.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
O kadar işgalci devlet yazmışsın niye bir tek Türkiye alıyor. Yok bu kadarını borçluyuz falan. Yöneticiler yapınca halk mı çekmeli bunu.

Tekrar yazıyorum çok isteyenler kendileri bakabilirler .
Arkadaş sıfır bilgiyle gelip konuşmuş. Yok iç savaş tazminatıymış, yok iyilik yapmıyormuşuz... Sanki iç savaşı biz çıkarmışız gibi. Kısa bir araştırmayla olayların Arap Baharı etkisinde geliştiğini bilir ancak arkadaş o araştırmayı yapmaya bile tenezzül etmeden kendi ülkesine işgalci diyecek kapasitede biri.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Yazdıkların baştan aşağı yanlış. Bilmeden konuşuyon.

Kendi ordusuna işgalci demek akıl karı bir söylem değil. Türk askeri işgalci veya Emperyalist bir ordu değildir gittiği yerlere kan ve göz yaşı değil barış ve huzur getirir sadece...

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Söz bizimle ilgili değil, bırakıp kaçan Suriyelilerle ilgili. Vatan benim vatanım değil, onların vatanı. Kaçanlar da onlar. Dış güçlerden önce kendileri Arap Baharı etkisiyle ülkeyi ayağı kaldırmadan önce düşüneceklerdi. Türkiye Suriye'de bir dış güç olabilir ancak kendi güvenliğini gözetiyor. Hiçbir bilgin olmadan iç savaşı biz çıkartmışız gibi konuşuyorsun. Sana tavsiyem Arap Baharı'nı araştırman yönünde. Bilmediğiniz konuda konuşuyorsunuz.

İç savaşa silahı ne yetkiyle taşıdı bu ülke?

Her protesto çıkan ülkeye silah taşınacaksa yazık bize :D
Gerçek suçlulardan hesap soramadığınız için millete saldırmaya gerek yok.
Arap Baharı ABD, Türkiye, AB gibi emperyal ülkelerin halkları kışkırtmasıydı sadece.. :)
Kaddafi diktatör dediler şimdi Libya daha mı iyi?
Sana mı düştü başka ülkenin iç işleri..

El Nusra'ya giden silahlar çarsaf çarşaf yayınlandı.
Suriye politikası başından beri yanlıştı.. En baştan sınırı kapatıp taraf olmasaydın bunları deme hakkın olurdu ama şuan yok..
Bende çok rahatsızım göçmenlerden ülkemiz mahvoluyor ama halklar suçlu değil, suçlu olanlar iç savaşa silah taşıyanlardır.. Uluslararası hukuku biliyorsan bu bir savaş suçudur..

Sonuçta bu yöneticileri seçende halk :)
Halk da sorumlu..
Halkın da her konuda mazluma yatması bana samimi gelmiyor..
Samimi ve dürüst olmak lazım..

Ben de bir Türküm ama yanlışa yanlış.. Suriye İç Savaşı'ında üç tane suçlu ülke vardır: ABD, Suudi Arabistan ve Türkiye..

Kimse kendini melek sanmasın.
Ayartıp vatanlarına ihanet ettirdiğiniz adamlara ülkemizde yüklenerek onları aşağılayarak yapılan suçları temize çıkaramayız. Onları misafir etmemiz bir iyilik değil dediğim gibi mecburiyet.. Alınan yanlış kararlarınn sonucudur.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

İç savaşa silahı ne yetkiyle taşıdı bu ülke?

Her protesto çıkan ülkeye silah taşınacaksa yazık bize :D
Gerçek suçlulardan hesap soramadığınız için millete saldırmaya gerek yok.
Arap Baharı ABD, Türkiye, AB gibi emperyal ülkelerin halkları kışkırtmasıydı sadece.. :)
Kaddafi diktatör dediler şimdi Libya daha mı iyi?
Sana mı düştü başka ülkenin iç işleri..

El Nusra'ya giden silahlar çarsaf çarşaf yayınlandı.
Suriye politikası başından beri yanlıştı.. En baştan sınırı kapatıp taraf olmasaydın bunları deme hakkın olurdu ama şuan yok..
Bende çok rahatsızım göçmenlerden ülkemiz mahvoluyor ama halklar suçlu değil, suçlu olanlar iç savaşa silah taşıyanlardır.. Uluslararası hukuku biliyorsan bu bir savaş suçudur..

Sonuçta bu yöneticileri seçende halk :)
Halk da sorumlu..
Halkın da her konuda mazluma yatması bana samimi gelmiyor..
Samimi ve dürüst olmak lazım..

Ben de bir Türküm ama yanlışa yanlış.. Suriye İç Savaşı'ında üç tane suçlu ülke vardır: ABD, Suudi Arabistan ve Türkiye..

Kimse kendini melek sanmasın.
Ayartıp vatanlarına ihanet ettirdiğiniz adamlara ülkemizde yüklenerek onları aşağılayarak yapılan suçları temize çıkaramayız. Onları misafir etmemiz bir iyilik değil dediğim gibi mecburiyet.. Alınan yanlış kararlarınn sonucudur.

Olayların krolonojik zamanlarısını atlıyon. Gün gün hafta hafta max ay ay değerlendirmen lazım olayları. 2021 den bakın 2010'u yorumlamak seni doğru yolan çıkarmaz. Arap baharından başlayıp günümüze gelmen lazım.

Yazdığım çoğu şeyin öncesini veya attığın video hangi olay sonrası bilmeden veya karşımızda ki devletin hangi hamlesi sonra yapıldı bilmeden konuşuyorsun.

Suriye meselesinde 3-5 farklı ülke ve hepsinin farklı hesabı vardı ve stratejimiz haliyle değişti. Ama ana hedef orada kukla terör devleti kurdurmamaktı sadece.

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Yazdıkların baştan aşağı yanlış. Bilmeden konuşuyon.

Kendi ordusuna işgalci demek akıl karı bir söylem değil. Türk askeri işgalci veya Emperyalist bir ordu değildir gittiği yerlere kan ve göz yaşı değil barış ve huzur getirir sadece...
Ben demiyorum ki uluslar arası hukuk diyor. Savaş olan bir ülkeye diğer ülkeler silah taşıyamaz, asker bulunduramaz. Kendi ülkemizi cennet yapmak varken dünyayı fethetmeye kalkıyoruz

O savaşa neden silah taşıdı ülkemiz bana bunun mantıklı bir cevabını verebilecek var mı?
Tarafsız kalsaydı.. Bugün orada ne pyd gibi ayrılıkçı örgütler olurdu ne de el nusra gibi islamcı terör örgütleri..

El Kaide'den muhalif olmaz.
Işid'den muhalif olmaz.
El nusra'dan muhalif olmaz.

Türkiye iç savaşa taraf oldu ve yenildi gerçek bu sadece bunu söyleyemiyorlar.. Umarım yeniden iletişim olur savaş tazminatımı ne ödecekse ödenir de iç savaş kışkırtıcılarını da geri giderler gitmeleri benimde arzum..

Amerika'nın peşine takılırsan sonunda bu hallere düşersin işte :)

Gerçekleri konuşan insanları da yıllarca susturuldu ülke de :)

Göçmen konusuna bir de bu yönden bakın :)
Öyle bir konuşuyorlar ki sanki adamlar keyfinden geldi..

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Ya bi siyaseti bırakın burada Allah Rızası için..
1-Konu Siyaset Konusu DEĞİL.
2-Ailelelerimizin acısı var,ve siz hala siyaset peşindesiniz.

Reaksiyon puanı
1,768
O savaşa neden silah taşıdı ülkemiz bana bunun mantıklı bir cevabını verebilecek var mı?
Tarafsız kalsaydı.. Bugün orada ne pyd gibi ayrılıkçı örgütler olurdu ne de el nusra gibi islamcı terör örgütleri..
Vay be onlar da mı bizim suçumuz

Aga biz suriyeye girmeden önce bu teröristler sınır karakolu baskını yapıp tek seferde 300 ila 400 arası askerimizi şehid ediyordu bu olay defalrca tekrarlandı. canlı bombalar terör saldırıları durumu malum sınır güvenliğini sağlamak için girdik oraya
Eğer amaç başka ülkeyi almak olsaydı şama da girerdik her türlü
Hatta hiç uğraşmaz lübnan üzerinden Şam'a girerdik .d

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Ya bi siyaseti bırakın burada Allah Rızası için..
1-Konu Siyaset Konusu DEĞİL.
2-Ailelelerimizin acısı var,ve siz hala siyaset peşindesiniz.
Ben sadece gerçekleri söyledim..
Herkesin düşüncesine saygım var ama..

Arap kültürü, Türk kültürüne çok uzaktır ve yabancıdır böyle şeyler daha çok olacak.
Çözüm çok basit Suriye'nin meşru yönetimi ile diyaloga geçip önce özür, sonra tazminat ödemek sonra da vatandaşlarını geri göndermek..

Reaksiyon puanı
1,768
Ben sadece gerçekleri söyledim..
Herkesin düşüncesine saygım var ama..

Arap kültürü, Türk kültürüne çok uzaktır ve yabancıdır böyle şeyler daha çok olacak.
Çözüm çok basit Suriye'nin meşru yönetimi ile diyaloga geçip önce özür, sonra tazminat ödemek sonra da vatandaşlarını geri göndermek..
E reis sen suriye meselesini de bilmiyormuşsun

Suriyeliler terörden kaçmadı ki esad dan kaçtı
Ayrıca birde tazminat ödüyoruz ya
Onlar yüzünden şehid olan binlerce şehidin kanı yerde dursun biz tazminat verelim oldu ne güzel dünya

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154

Onlar yüzünden şehid olan binlerce şehidin kanı yerde dursun biz tazminat verelim oldu ne güzel dünya
O bildiğini okusun, boş ver...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Orada Amerikanın binlerce tır YPG-PYD-PKK'ya verdiği silahı görmeyip MİT'in ÖSO'ya verdiği 3-5 kamyon silaha laf ediyor ve kendi ülkeni karalıyorsun. El nusra IŞID flan değil silah verilenler onlar orada başka planı olan devletlerin uydurması. Suriye'de DEAŞ ile IŞID ile mücadele eden tek devlet Türkiye aten orada binlerce DEAŞ'lıyı bizim Türk askeri temizledi.

Tekrar söylüyom biz silahı orada masumlar ölsün diye değil masumlar ölmesin diye verdik. Doğrudur yanlıştır tartışılır ama orada etnik temizlik yapmaya çalışan örgütler vardı. Şuan bizim Türk ordusu orada gene bir çıkar veya kan gözyaşı için değil barış ortamı için orada. Bizim ordumuzu yabancı sömürgeci işkenceci tecavüzcü ordularla karıştırma lütfen.

Birde tazminat ödeyecekmişiz tam komedi :)

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Orada Amerikanın binlerce tır YPG-PYD-PKK'ya verdiği silahı görmeyip MİT'in ÖSO'ya verdiği 3-5 kamyon silaha laf ediyor ve kendi ülkeni karalıyorsun. El nusra IŞID flan değil silah verilenler onlar orada başka planı olan devletlerin uydurması. Suriye'de DEAŞ ile IŞID ile mücadele eden tek devlet Türkiye aten orada binlerce DEAŞ'lıyı bizim Türk askeri temizledi.

Tekrar söylüyom biz silahı orada masumlar ölsün diye değil masumlar ölmesin diye verdik. Doğrudur yanlıştır tartışılır ama orada etnik temizlik yapmaya çalışan örgütler vardı. Şuan bizim Türk ordusu orada gene bir çıkar veya kan gözyaşı için değil barış ortamı için orada. Bizim ordumuzu yabancı sömürgeci işkenceci tecavüzcü ordularla karıştırma lütfen.

Birde tazminat ödeyecekmişiz tam komedi :)
ÖSO, YPG falan farkları var mı sonuçta hepsi bölücü terör örgütü..
Vatanlarına ihanet ettiler..

ABD dünya da en haz etmediğim devlettir.. Bana bunlarla gelmeyin..
Kardeşim oranın meşru bir yönetimi var zaten Türkiye Türklerin, Suriye de Suriyelilerindir..
Neden oranın devlet başkanıyla konuşmuyorsunuz?
Bu inada devam ederseniz orada bir terör devleti kurulacak..

Esad açıkça Türkler bizim kardeş toplumumuzdur diyor.. Üstelik Suriye Türkiye ilişkileri çok iyiydi..
Benim fikirlerim bunlar.. :) Siz sevsenizde sevmesinizde o adam orada iktidar kalacak çünkü arkasına halkını almış..

Benim tutumum ilkeli başka hiçbir devletin iç işlerimize karışmasını istemem biz de kimsenin iç işlerine karışmamalıyız.. Suriye'de demokrasi var yok konusu bizim konumuz değil..

Bizim konumuz vatan bütünlüğümüzdür.. Ve bunu korumanın yolu hatalardan dönmekten hatta özür dileyip yeni doğru bir istikamet almaktan geçiyor.

Suriye kendi toprağında bölücülük istemiyor, biz nasıl Pkk istemiyorsak onlarda aynı..
Her ülke kendi vatandaşını düşünür..

Bence bu olayın en önemli suçlusu emevi camisinde namaz kılacağını sanan sözde dış poltikada derinlik, değerli yalnızlık, satratejik çukur gibi saçmalıkların peşinden gitmemiz akıl dışı politikalar herkese kaybettirir..

“Yurtta sulh, cihanda sulh” anlayışını yeniden benimseyip Atatürk'ün yaptığı gibi komşu ülkelerle dostluk ve saygı temelli dış poltika şart..

Bizim gücümüz sınırımız belli.. Osmanlıcılık hayalleri ülkeyi mahveder açıkça söyleyeyim.
Ne mezhepçiliğe ne de etnik bölücülüğe sıcak bakma ihtimalim yok.

Orada 3 grup var..

Suriye'nin meşru hükümeti
ABD destekli YPG, PYD terör örgütleri
Türkiye destekli İslamcı örgütleri.. ÖSO, IŞID, El Nusra El Kaide gibi sapıklar..

Terörün kazanma ihtimali yok bence..
Çünkü meşruiyeti yok.
Göçmen meselesine de buradan bakmak lazım..

Amerika dostumuz falan değil bu yalanlara inanmayın.. Türkiye acilen Nato'dan da çıkmalıdır.

Esad'dan neden kaçtı? Bir insan meşru devlet başkanından kaçıyorsa o insanların samimiyetinden bahsetmek zor.. Esad Saddam Kaddafi bu insanlar ülkesinin kaynaklarını ABD'ye ve diğer emperyallere yedirmediler diye şeytanlaştırıldılar..

Halklar nankörlük ettiler şimdi de cezasını çekiyorlar..
Neyse herkesin fikri kendine, tartışmayacağım daha fazla..

Reaksiyon puanı
1,768
ÖSO, YPG falan farkları var mı sonuçta hepsi bölücü terör örgütü..
Vatanlarına ihanet ettiler..

ABD dünya da en haz etmediğim devlettir.. Bana bunlarla gelmeyin..
Kardeşim oranın meşru bir yönetimi var zaten Türkiye Türklerin, Suriye de Suriyelilerindir..
Neden oranın devlet başkanıyla konuşmuyorsunuz?
Bu inada devam ederseniz orada bir terör devleti kurulacak..

Esad açıkça Türkler bizim kardeş toplumumuzdur diyor.. Üstelik Suriye Türkiye ilişkileri çok iyiydi..
Benim fikirlerim bunlar.. :) Siz sevsenizde sevmesinizde o adam orada iktidar kalacak çünkü arkasına halkını almış..

Benim tutumum ilkeli başka hiçbir devletin iç işlerimize karışmasını istemem biz de kimsenin iç işlerine karışmamalıyız.. Suriye'de demokrasi var yok konusu bizim konumuz değil..

Bizim konumuz vatan bütünlüğümüzdür.. Ve bunu korumanın yolu hatalardan dönmekten hatta özür dileyip yeni doğru bir istikamet almaktan geçiyor.

Suriye kendi toprağında bölücülük istemiyor, biz nasıl Pkk istemiyorsak onlarda aynı..
Her ülke kendi vatandaşını düşünür..

Bence bu olayın en önemli suçlusu emevi camisinde namaz kılacağını sanan sözde dış poltikada derinlik, değerli yalnızlık, satratejik çukur gibi saçmalıkların peşinden gitmemiz akıl dışı politikalar herkese kaybettirir..

“Yurtta sulh, cihanda sulh” anlayışını yeniden benimseyip Atatürk'ün yaptığı gibi komşu ülkelerle dostluk ve saygı temelli dış poltika şart..

Bizim gücümüz sınırımız belli.. Osmanlıcılık hayalleri ülkeyi mahveder açıkça söyleyeyim.
Ne mezhepçiliğe ne de etnik bölücülüğe sıcak bakma ihtimalim yok.

Orada 3 grup var..

Suriye'nin meşru hükümeti
ABD destekli YPG, PYD terör örgütleri
Türkiye destekli İslamcı örgütleri.. ÖSO, IŞID, El Nusra El Kaide gibi sapıklar..

Terörün kazanma ihtimali yok bence..
Çünkü meşruiyeti yok.
Göçmen meselesine de buradan bakmak lazım..

Amerika dostumuz falan değil bu yalanlara inanmayın.. Türkiye acilen Nato'dan da çıkmalıdır.
Esad önce kendi devletine sahip çıksın bile bile YPG gibi terörleri oraya yerleştirdi
O kendi toprağına sahip çıkamadı diye biz binlerce şehit verirsek o topraklara biz sahip çıkarız bundan doğal birşey yok

Ayrıca bu esad kendi milletine düşman bir tip ailesi de aynı kafadaydı ÖSO onlara karşı kuruldu terör kelimesinin anlamına bi bak internetten