Aniden Ping Yükselmesi !!!

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar ttnet kullanılıyorum ve zyxel modem kullanıyorum önceleri kablosuz kullanıyordum ancak bu sorun çok canımı sıkmaya başlayınca modemi odama getirdim ve kablolu bağlantıya geçtim ama bu ani pink yükselmeleri durmadı ani derken normalde 50-60 giderken bir anda 600 e fırlaması oyunun donması ve o arada ölmem gibi alta da hız test sonuçlarını atıcağım lütfen sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olsun :(

n74O3X8.png

BhwGDEF.png

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Wtfast programını kullan. pingi sabitliyor. bu programsız oyun oynanmaz.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
internet hızın iyi, pingin de gayet düşük, internet hattından kaynaklandığını pek sanmıyorum. modeminden yada pc'nden olabilir. leptopla falan denesen? imkanın varsa bir de modemini değiştirip dene.

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
internet hızın iyi, pingin de gayet düşük, internet hattından kaynaklandığını pek sanmıyorum. modeminden yada pc'nden olabilir. leptopla falan denesen? imkanın varsa bir de modemini değiştirip dene.

Bir kaç ay önce ttneti aradım geldiler modemi filan kontrol ettiler herhangibir sorun yok dediler devam edince 1 ay sonra bilgisayarcıya götürdüm onlarda modeme birşeyler yaptılar modemde sıkıntı yok dediler sonra wifi adaptorünü değiştirdim hızı yükseldi sadece o kadar sorun hep aynı şuan kabloluya geçtim ancak nafile ve bu çok sinir bozucu bir sorun olmaya başladı pc yi ilk aldığımdan beri böyle ne bileyim pc den olmasıda pek mantıklı gelmiyor

faruk07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bu sorunlar zaten genelde adaptör veya wireless kartından kaynaklanıyor. modemlik hiçbir durum yok 3 modemde denedim sorun hala aynı. pc wlan kartı değiştirdim sorun düzeldi :)

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Aylar sonra gelen edit: Arkadaşlar modem aldim sorun çözüldü sorun modemdeymiş yani

Unique111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı ping problemi bende vardı, hatta 3 farklı modem denedim hepsinde sorun yaşadım. Bu tarz sorunlar modem kaynaklı olmuyor genelde, hat kaynaklı problemdir ping sorunu.

halilBey456

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bowen32 ne tür bir modem aldınız bende de aynı sorun var

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
WTFast veya KillPing kullanmalısın. evde access point varsa ve bilgisayarın onu görmüyorsa access pointi çıkarman da işe yarayabilir