aniden kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

arif can bal

Asistan
Reaksiyon puanı
12
bilgisayarım günlük kullanımdayken veya oyundayken hatta google veya türevlerini kullanırken bir anda monitor kapanıyor ve beyaz böyle tüplü televizyonlarda olur ya cızırtı beyaz gri arası bir renkte sinyal olmadığında olur aynı öyle bir ekran geliyor sonra monitörü kapatıp açtığımda sadece monitörün düğmesine bastığımda açıldıktan sonra ekran siyaha bürünüyor ve bilgisayar takılıyor kulaklıktan ses bozuk geliyor bir anda kitleniyor pc kısaca ondan sonra bilgisyarın aç kapa düğmesine basmadığım sürece öyle takılı kalıyor ekran kartını 2 kere değişime gönderdim ama düzelmedi sorun uzun zamandır aynı sorunu yaşıyorum lütfen yardım edebilecek biri var mı

rx560 biostar
2+2+2+2 toplam 8 gb 800 mhz ram
p35 ds3l anakart
xeon x5460 işlemci
500w psu

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Sorun 3 yerde olabilir, monitor,psu veya ekran karti. Benim dusuncem psu da oldugu kanaatine vardi. Ancak bir bilgisayarciya goturmenizi oneririm

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Kullandıgın sistemin , fps durumunu kontrol et oynadıgın oyunlara göre , sonra yazılımlarını güncel tut , gerekirse , ekran kartı driverini sil , yeniden son sürümünü yükle , güç kullanımlarını test edebilirsin.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Gpu nu test et, olmadi garantiye gonder. Bence sorun gpu da

arif can bal

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Sorun 3 yerde olabilir, monitor,psu veya ekran karti. Benim dusuncem psu da oldugu kanaatine vardi. Ancak bir bilgisayarciya goturmenizi oneririm
Psu xpower xigmatek marka 500w 80 plus yeni aldım vatanbilgisayardan sorun olduğunu sanmıyorum çünkü ekran kartımı 100de 100 kullanımda kullandiğim oluyor böyle bir sorun olsaydı 100 de 100 olmadan kapanırdı diye düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gpu nu test et, olmadi garantiye gonder. Bence sorun gpu da
Bu ekran kartıyla resident evil 2 remake oynadım 100 de 100 de sürekli kullanım değerleri fps değerleri 40 ile 65 fps arsdı dx 12 oynadım