Android'ten iOS'e Direkt Geçiş

Bu konuyu okuyanlar

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Google'ın hakkımdaki her bilgiyi toplamasından herkes gibi bende rahatsızım. Genel olarak her ne kadar bu bilgiler daha iyi hizmet sunmak için kullanılıyor denilip 3. şahıslarla paylaşılmıyor olsa da ben artık bu durumdan çok sıkılmaya başladım...
Google hesabımda Google+ ürününü silip geçmiş kaydetme servislerinin hepsini devre dışı bıraktım. Apple ekosisteminde böyle bir sorun olmadığı ve senkronizasyon mekanizmaları çok iyi işlediği için iOS'e geçmek istiyorum. Siz ne dersiniz? Hiç iOS kullanmadığım için zorlanır mıyım? Güvenli, hızlı, stabil ve derli toplu bir işletim sistemi istiyorum bu isteklerimi iOS karşılar diye düşünüyorum aslında Android de fena değil ama Google herşeye burnunu sokmasa daha iyi olacak gibi...

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Google'ın hakkımdaki her bilgiyi toplamasından herkes gibi bende rahatsızım. Genel olarak her ne kadar bu bilgiler daha iyi hizmet sunmak için kullanılıyor denilip 3. şahıslarla paylaşılmıyor olsa da ben artık bu durumdan çok sıkılmaya başladım...
Google hesabımda Google+ ürününü silip geçmiş kaydetme servislerinin hepsini devre dışı bıraktım. Apple ekosisteminde böyle bir sorun olmadığı ve senkronizasyon mekanizmaları çok iyi işlediği için iOS'e geçmek istiyorum. Siz ne dersiniz? Hiç iOS kullanmadığım için zorlanır mıyım? Güvenli, hızlı, stabil ve derli toplu bir işletim sistemi istiyorum bu isteklerimi iOS karşılar diye düşünüyorum aslında Android de fena değil ama Google herşeye burnunu sokmasa daha iyi olacak gibi...
Apple'da bilgilerini kullanıyor ancak Google kadar belli etmiyor. İos daha güvenli bundan emin olabilirsin. İos'i kullanmak çok kolay ancak sıkılıabilirsin ancak hızlı ve akış çok iyi olduğu için yüzünüz gülümseyebilir.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Apple Google kadar toplamıyor. Konum geçmişi nedir ya.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Google konum geçmişi, YouTube arama geçmişi, YouTube izleme geçmişi, Google arama geçmişi vs. mantar gibi türeyen sayısız servisten ayrı ayrı veri topluyor. Bilinçli bir kullanıcı değilseniz -ki çoğu son kullanıcının bu olaydan haberi bile yok- her adımınız izleniyor demektir. Neyse ki Google'ın tüm servisleri Türkiye'de çalışmıyor.