Android'li Nokia'nın Adı "Nokia X" Olabilir

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu finli şirketin NOKIA'sı başka marka adında sürmeyi düşünüyorlar gibi aklıma geliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cihaza tam manasıyla androidli denemez daha çok android uygulamalarını çalıştıracak bir alt yapıya sahip demek daha doğru olur

mubeya

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence Nokia android e geçme dönemini kaçırdı.Bundan sonra girerse bence daha da saçmalamış olur.Çünkü artık herkes stabil çalışan bir işletim sistemi peşinde. Android'in o kadar ekmeğini yemiş Samsung bile daha stabil çalışabilecek bir işletim sistemi çıkarma uğraşında(tizen).Ama android uygulamalarını çalıştırabilecek bir alt yapıya sahip bir sistem çıkaracaksa o başka.

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Bence Nokia android e geçme dönemini kaçırdı.Bundan sonra girerse bence daha da saçmalamış olur.Çünkü artık herkes stabil çalışan bir işletim sistemi peşinde. Android'in o kadar ekmeğini yemiş Samsung bile daha stabil çalışabilecek bir işletim sistemi çıkarma uğraşında(tizen).Ama android uygulamalarını çalıştırabilecek bir alt yapıya sahip bir sistem çıkaracaksa o başka.

Android zaten stabil bir sistem ama sadece fazla donanım gerektiriyor.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Nokia niye android ' li bir cihaz piyasaya sürsün ki? Daha yeni yaygınlaşmaya başlayan WP 8' in önüne taş koyar mı hiç saçma.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Nokia Android'li telefonu artık sürebileceği için sürebilir. Çünkü Windows Phone'un ilk ortaya çıktığı dönemdeki çoğu dezavantajı geçen zamanla birlikte ortadan kalktı. Yazılımların Windows Phone'u destekleme oranı arttı, ve Windows Phone da pazar payını sürekli genişletme.

Bu arada Nokia Android'li telefon sürse bile piyasaya ancak birkaç düşük modelde bunu deneyecektir ve yapmış olmuş olmak için yapacaktır. Yoksa amiral gemisi telefonları Windows Phone ile sunmaya devam edecektir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
buna android deyip duruluyor ama ben bunun altında gizlilikle yürütülen başka bir sistem çalışması seziyorum belki bu asha software platform + android hybrid i bir yazılım olabilir örneğini hem jolla'nın sailfish os'u ile hem de samsun ve intel'in tizen'i ile görüyoruz bence nokia'da benzer bir olaya gitmiş olabilir windows phone arabirimini taklit eden, işin teknik uyumunu bilmiyorum ..

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
O zaman size bir haber vereyim. Çok yakında windows phone telefonlar da android uygulamaları çalışacak. Biliyorsunuz ki pc de bluestack adlı bir android emulatörü var ve bu emulatörü yapan firmanın büyük bir çalışma içerisinde olduğu bilgisi gelmekte. Android işletim sisteminden çok emulatörü gelecek gibi.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Microsoft Nokia'nın mobil cihazlar bölümünü satın almadı mı ?
Ve ilgili birimlerin patent haklarını da 10 yıllığına kiralamadı mı ?

Nerede okuduğumu hatırlamadığım haberde Nokia 2015'ten önce "Nokia" markası altında telefon çıkartamayacaktı.
Malum satın alma gerçekleşmediyse çıkartabilir.

Sadece orta bölüt için üretse de, şuan kullandığım telefonu değiştirirken ilk tercihim Nokia olacaktır.

WP8'li telefonları bile cezbediyorken Android'li telefonu, hele bir de Üst bölüt olursa satış rekorları kırabilir.

*
WP8 hemen hemen herkesin yabancı olduğu işletim sistemi.
Ve önceki WP'lilerle isim bağı dışında neredeyse hiç benzerliği yok.
Haliyle alışma süreci biraz uzun,ama alıştıktan sora bir IOS hissi veriyor.
1-2 ay kullananlar bile basit özelliklerin kontrolünü nereden,nasıl yapacaklarını çözemiyor.
Sonra WP8 kötü,kullanma kılavuzunu açmayı akıl edemeyen arkadaşlar kusura bakmayın ama size symbian bile fazla.

Güncelleme takıntılı arkadaşlar da Nokia'nın nasıl güncelleme verdiğini araştırırsa ön yargılarının acıtmadan kırıldığına şahit olabilirler.

Bölüt:İngilizce olan "segment" kelimesinin Türkçe karşılığı.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Bende hala bu telefonun mantıgını anlamadım, pekte ınanmıyorun

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Nokia sayesinde Androide de renk gelecek herhalde.

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Forever android without nokiaaaaa!

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Al bende de o kadar, adamlar androide geçeceğimize batarız dediler, harbiden de battılar.
Bu ikili asla bir araya gelemez.
Tamam belki kullanabilir ama bunu yıllar önce yapacaklardı. Ve microsoftun eline düştükten sonra nasıl android kullanacaklarsa artık.

balaban6162

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tam WP ye sarılmış ve dikiş tutturmaya başlamışken bunu yaparsa zarar görür. ya WP yi bırakacak yada Androide hiç bulaşmayacak. İkisini de beraber yürütürse eldekileride kaybeder.

turkiyeli275

Asistan
Reaksiyon puanı
1
nokia mühendisleri newkia'yı kurmuşlardı ne oldu onlara? kurup bıraktılar mı işi :D