Android'in Bin Yıllık Özelliği Widgets Resmen iOS 14'de

Bu konuyu okuyanlar

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Yapmayın hocam. Adam konuda widgetlar yeni gelmiş gibi yazınca tepkisini dile getirmiş. Her tepkisini dile getirene cevap bulamazsak hadi daha iyisini yap hadi git yap mı diyeceğiz.
Ben de Yaparım Demiş. Yapsın O Zaman da Görelim.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Neden anlamıyorsunuz şu kısmı? Apple’ın dün bile çıkardığı Widget’lar android’den kat kat iyi ve akıllı. Android’de ki hiçbir ile yaramıyor fotoğraf yapıştırmış sanki onu ben de yapardım. Apple’ın ki sabah takvime bakarken aynı yerde öğlene doğru haberleri gösteriyor akşam da gündem geliyor mesela.. Bunu kişileştirebiliyorsunuz. Unutmayın Tim Cook’da şuan 2040’ın teknolojisi var ama insanlara yedire yedire veriyor. Çok önceden sızıntı gelmişti arabalar ile ilgili ve şuan telefonla arabayı açabiliyorsunuz.
Bunları yapmak için sürüyle uygulama var zaten. Android'de kendine has widgetler yapabilirsin.
Ki daha bir çok arayüzün yeni sürümünü ve Android 11'i tam anlamıyla görmedik. Firmalar Apple'ın hamlesine karşı hamle yapacaktır o yüzden kat kat iyi kısmı daha sonra tartışılır.

Ayrıca konuya dikkat ederseniz zaten iOS ve Android arasındaki alışverişe de değinildi maksat bilgi vermek ve sohbet etmek savunmak değil :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

İOS HİÇBİR ZAMAN ANDRO YA %100 BENZEYEMEZ
Öyle bir şey söylemedim zaten.

Benim Note 4'de bile vardı o.
Note 10 reklamında görünce yeni bir özellik sanmıştım. Demek Apple bu yıl eskilere yönelmiş :)

Reaksiyon puanı
6,381
Çalarak yapıyorlar ama en azından çok iyi yapıyorlar. Ama çok iyi yapmaları da yıllardır çaldıkları şeyleri size (Apple'ı çok seven fan-boylarına) inovasyon diye kitlediğini değiştirmez.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Eee noldu şimdi

:) :)
"Eee noldu şimdi" mi? Şimdi Mesajını Raporladım Ve Birazdan Moderatörler Gelip Büyük İhtimalle Uyarı Puanı Verecekler Ve Uyarı Puanların Arttığında Ban Yiyeceksin. Bu Oldu Şimdi.

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Sen Yap? Madem O Kadar İddialısın İddiadroid Diye İşletim Sistemi Çıkar da Görelim.
Tabiki lafın gelişi olarak söylediğimi herkes anladı. Adamlar arabayı, telefonla açabilen bir özellik getirmiş. Ben de diyorum ki onu yapan zaten uygulamaları gruplayabilir ki zaten ilk sayfada kaydırınca vardı bayadır bu özellik. İlk sayfada var da ikinci sayfaya getiremeyecek mi? Benim tepki gösterdiğim nokta başlıktaki yazı. Yapaniliyor ama sadece dediğim gibi göstermiyor, uygulamıyor.

Reaksiyon puanı
7,999
Çalarak yapıyorlar ama en azından çok iyi yapıyorlar. Ama çok iyi yapmaları da yıllardır çaldıkları şeyleri size (Apple'ı çok seven fan-boylarına) inovasyon diye kitlediğini değiştirmez.
Çentiği evet esinlenip yaptılar sonra başta Huawei ve Xiaomi olmak üzere çoğu marka çentik kullandı, Airpods tanıtıldı diğer üreticiler bi anda kablosuz kulaklığa yöneldi, Apple Watch tutunca diğer üreticiler de akıllı saate yöneldi , Memoji , Face ID gibi teknolojiler sevilince Android üreticileri de hemen yaptı. Ne tesadüf dimi aynı anda düşünmüşler. Apple’ın bunları erken yapması bence de diğer markalardan çaldığını değiştirmez.
Grupta sizden başka bir markadan bu kadar nefret eden birini görmedim. Milletin iPhone öneri postuna girip Apple kötüleyince hisseleri değer kaybediyor diye düşünüyorsunuz sanırım.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
İyi de o widgetleri kimse ama ekranda istemiyordu ki

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Gerçekten o kenarda duranları kullanan var mı acaba? Hızlı arama hariç birini bile kullanmadım.
Geliştirildi de diyebiliriz ama bu Android'den esinlendiklerinin önüne geçemez diye düşünüyorum.
androidden esinlendikleri doğru ama apple ın ios 14 den önceki sürümlerdeki kenardaki wigdetler kesinlikle işe yarardı.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Grupta sizden başka bir markadan bu kadar nefret eden birini görmedim. Milletin iPhone öneri postuna girip Apple kötüleyince hisseleri değer kaybediyor diye düşünüyorsunuz sanırım.
İnan bana daha kinli olanlar var. Yazdıklarını görsen bi... Apple ailesini falan kaçırmış sanarsın :)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
iOS 14 beklediğimden çok daha iyi çıktı. iOS 12 gibi nerdeyse hiçbir değişiklik olmadan sadece performansının iyileştirileceğini bekliyordum.Bence güzel olmuş.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
"Eee noldu şimdi" mi? Şimdi Mesajını Raporladım Ve Birazdan Moderatörler Gelip Büyük İhtimalle Uyarı Puanı Verecekler Ve Uyarı Puanların Arttığında Ban Yiyeceksin. Bu Oldu Şimdi.
helal :)

Reaksiyon puanı
2,554
Yavaş yavaş adam oluyor ama daha çok yolu var iosun hala çok geride işlevsellik açısından.