Soru Android yazılımını en iyi kullanan marka hangisi ?

Bu konuyu okuyanlar

actz38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Android yazılımını en iyi kullanan marka hangisi ?
Samsung
Xiaomi
Oppo
Oneplus
Huawei
Ve diğerleri

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,957
Bence BBK Electronics (Oppo, Realme, OnePlus, Vivo).

Reaksiyon puanı
962
Google pixel oneplus yazılım olarak sony ve htc de iyiydi ama sony ve htcde çok fazla donanımsal sorunlar olurdu.

recainette

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Kullanıcı deneyimi açısından cevaplaması zor bir soru çünkü her kullanıcının beklentisi farklı, her ne kadar arka tarafta hepsinin kullandığı Android işletim sistemi genel olarak aynı olsada, tabiki cihazlar/markalar için özelleştirilmiş dizayna sahipler.

Telefonların özelliklerine göre Android sisteminin sahip olduğu özellikler firmalar tarafından geliştirme aşamasında aktive ediliyor ya da devre dışı bırakılıyor. Ek arayüz geliştirmeleri v.b yapılıyor.
Hazır kurulu gelmesi istenen uygulamalar seçiliyor. Yine uygulama kullanımları için ek geliştirme seçenekleri eklenebiliyor. (Dual Apps gibi). Pil optimizasyonu çok önemli, yine firmalarından pil ayar ve optimizasyon seçenekleri kendileri tarafından belirleniyor.

İkinci bir olay firmanın ihtiyaç duyacağınız özelliklere göre kendi geliştirdiği uygulamalarının olup olmaması ya da ne derece iyi olduğu. Örneğin eski telefonunuzdan veri ve uygulamalarınızı sorunsuzca taşımak için Switch uygulaması, diğer cihazlarda eş zamanlı video/ses aktarımı oynatımı için uygulamalar, diğer marka veya aynı marka cihazlar ile sorunsuzca bağlantı yaparak işlevleri kullanabilme yetenekleri.

Telefondaki kamera, parmak izi sensörü v.b komponentlerin sorunsuz ve verimli şekilde
çalışıp çalışmaması yine firmanın geliştirdiği yazılıma bağlı. Bazen telefon çıktıktan 1 sene sonra
bile anca düzeltilen kamera yazılımları vardı. Yine parmak izi sensörünün hızlı çalışması için
gerekli düzeltmenin 1-1.5 sene sonra yapılabildiği telefon modelleri de vardı.
Bu telefonların ilk revizyonu piyasaya çıkıp geri dönüş alındıktan sonra firmaların
sorunları ne derece hızlı çözebildiği ile alakalı.

Açıkcası benim için arayüz ve diğer ayarlar açısından kullanıcıya ne kadar çok ince/gelişmiş ayar seçeneğini sunuluyorsa, kullanım kolaylığı sağlayacak geliştirmeler 3. parti uygulamaya gerek kalmadan sağlanmışsa, ve istediğim gibi telefonumu özelleştirebiliyorsam, kamera ve sensörlerin firmwareları sorunsuz çalışıyorsa ve ihtiyacım olacak şeyler için firmanın kendi geliştirdirdiği uygulamalar varsa,
o firmanın Anroid uyarlamasının başarılı olduğunu düşünüyorum.

Benim için şuan Samsung'tur. Ama mükemmel olduğu da söylenemez.
Sony'nin arayüzü çok güzeldi ama yukarıda bir arkadaşta bahsetmiş donanım sorunları
oluyordu özellikle Anroid güncellemelerinden sonra, ve bunları düzeltmiyorlardı.

Aslantaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Motorola kullandım. Yazılımı oldukça iyiydi...

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Eğer Google'ı saymayın derseniz bence de OnePlus.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,957
OnePlus dışında hepsi çok kötü siz bari yapmayın ?
Ee? Ben farklı bir şey demedim zaten. Hem sizin hesabınıza göre BBK çöp oluyor ve o zaman çelişiyorsunuz demek. BBK Electronics'i ve diğer markalarının UI'lerini araştırın.

Chou Tzu-yu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
61
Google tabikide.
Sonra bence Samsung. OneUI son güncellemelerle çok daha hoş oldu.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,957
OnePlus dışında hepsi çok kötü siz bari yapmayın ?
Onu da geçin, kardeşi Vivo'nun Funtouch OS arayüzü sorunsuz. Vivo Y11s ile Funtouch OS 12 ve Funtouch OS 11 kullandım ve sorunsuz, stabil ve bloatware içermiyordu.

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Ayfon? Şaka ya şaka. En iyi benim telefonum kullanıyo androidi. Diğerleri fasa fiso?

Reaksiyon puanı
8,024
Ee? Ben farklı bir şey demedim zaten. Hem sizin hesabınıza göre BBK çöp oluyor ve o zaman çelişiyorsunuz demek. BBK Electronics'i ve diğer markalarının UI'lerini araştırın.
Kardeşim lafı evirip çevirip saçma anlamlara çekme, Bir firmanın her segmentte ürünü olabilir. OnePlus ise en üst segment bu içlerinde. Ben de sadece Oneplus kaliteli kalanı çöp diyorum, bunu sen de iyi anlıyorsun ama ne hikmetse böyle yorumlamak istemiyorsun.
Onu da geçin, kardeşi Vivo'nun Funtouch OS arayüzü sorunsuz. Vivo Y11s ile Funtouch OS 21 ve Funtouch OS 12 kullandım ve sorunsuz, stabil ve bloatware içermiyordu.
S20 veya üst segment bir Samsung Galaxy modeli kullanmanızı diliyorum. Bir daha o saydığın arayüzlerin yüzüne bile bakmazsın. Zamanında nasıl HTC Sense Android’de en iyisiydi şimdi de One UI son derece başarılı. Çinli markalar ucuz diye her şeyini övmeyi bırakın artık??‍♂️

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,957
O zaman vivo telefon tercih edilir yani anneme bakıyoruz da tarifeye ek olarak taksitli
F/P modeli yok denecek kadar az. Bulursanız alabilirsiniz ama.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeşim lafı evirip çevirip saçma anlamlara çekme, Bir firmanın her segmentte ürünü olabilir. OnePlus ise en üst segment bu içlerinde. Ben de sadece Oneplus kaliteli kalanı çöp diyorum, bunu sen de iyi anlıyorsun ama ne hikmetse böyle yorumlamak istemiyorsun.

S20 veya üst segment bir Samsung Galaxy modeli kullanmanızı diliyorum. Bir daha o saydığın arayüzlerin yüzüne bile bakmazsın. Zamanında nasıl HTC Sense Android’de en iyisiydi şimdi de One UI son derece başarılı. Çinli markalar ucuz diye her şeyini övmeyi bırakın artık??‍♂️
One UI mi iyi? A10/A20 gibi cihazlarda kullanırsanız anlarsınız. Hem lafı çevirmiyorum. O cümleden çıkan sonuç o. BBK'dan sadece OnePlus deseniz bir şey demezdim. Hem sizde o zaman bir Vivo deneyin. Birde, BBK'nın bütün marka/modelleri kazık. Akrabamıza Y11s'i 2100'e almıştık. Normalde o da kazıktı.

Reaksiyon puanı
8,024
One UI mi iyi? A10/A20 gibi cihazlarda kullanırsanız anlarsınız. Hem lafı çevirmiyorum. O cümleden çıkan sonuç o. BBK'dan sadece OnePlus deseniz bir şey demezdim. Hem sizde o zaman bir Vivo deneyin. Birde, BBK'nın bütün marka/modelleri kazık. Akrabamıza Y11s'i 2100'e almıştık. Normalde o da kazıktı.
Orada zaten S20 ve üstü olarak belirttim. One UI son derece iyi bir arayüz sadece güzel bir telefonda kullanmanız gerekiyor. Ama sizin dediğiniz Oppo , Vivo gibi markaların en üst seviye cihazlarını dahi alsanız One UI'daki gibi seri bir arayüzle karşılaşmıyorsunuz.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,509
Orada zaten S20 ve üstü olarak belirttim. One UI son derece iyi bir arayüz sadece güzel bir telefonda kullanmanız gerekiyor. Ama sizin dediğiniz Oppo , Vivo gibi markaların en üst seviye cihazlarını dahi alsanız One UI'daki gibi seri bir arayüzle karşılaşmıyorsunuz.
Kesinlikle doğru. One UI bir tanedir <3.