Android Uygulamaları Direk Sd Karta Kurma

aliq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Andorid telefonların en büyük zaaflarından birisi Root işlemi yapmadan uygulamaları Sd karta kurma sorunudur. Bu gün size sunacağımız uygulama sayesinde Root işlemine gerek kalmadan direk olarak Sd karta uygulamanızı kurmuş olacaksınız.
Kullanımı Nasıl Yapılır?

İlk olarak Buradan indirin.
Uygulamamız telefona kurulan bir uygulama değildir. Windows işletim sistemi ile çalışmaktadır. Bu sebepten uygulamayı telefonunuza atmayınız.
Uygulama C: sürücüsünün tam altına kurulacaktır ve sağlıklı bir şekilde çalışacaktır.
Başta da bahsettiğimiz gibi Root işlemi gerektirmez.
Telefonunuzu bilgisayara takınız. Tabi ki bilgisayarınızda telefonunuza ait Usb sürücüleri kurulu olması gerekir.
Telefonu bilgisayara taktıktan sonra uygulamayı çalıştırınız.

Kurulu uygulamaları hafıza kartına taşımak ve daha sonra kurulacaklarında otomatik olarak hafıza kartına kurulması için Uygulamaları Karta Kur butonuna basınız. Bir kez tıklamanız yeterlidir herhangi bir hata mesajı almazsanız işlem başarılı olmuş demektir.
Versiyon yüklemek için Download modunda aç butonuna basın telefonunuz kapanacak ve download modunda açılacaktır. Bu menü özellikle yazılımsal olarak zarar görmüş olduğundan download modua geçemiyen sistemlerde, bir şekilde tuşlardan birinin işlevsiz kaldığı durumlarda ve bazı yarı brick hallerinde kolayca downloadmoduna geçmek üzere tesarlanmıştır.
Kurtarma moduna geçmek için Recovery modunda aç butonuna basın. Telefonunuz kapanacak ve recovery modunda açılacaktır. Bu şekilde kısmi güncelleme ve yükleme için recovery moduna geçmiş olursunuz.

Program telefonunuza hiçbir zarar vermez. Çünkü program telefonunuza hiçbir yükleme yapmaz komut sistemi ile işlemler yapmaktadır.
Olabilecek herhangi bir sorun için konu altında belirtmeniz de fayda vardır. Hem arkadaşlarımız bilgilenmiş olur hemde biz elimizden geldiği kadar yardımcı olmuş oluruz.
Önemli Not:
App2SD, MoveSD, link2SD türü bir yöntem ve uygulama kullanıyorsanız bu programları kaldırmanız önerilir.
Uygulama+data+dalvik chace tümünün hafıza kartına yüklenmesi A2sd yönteminde güvenle kullanılabildiği, uygulamanın tamamını (cache dahil) özel kart bölümüne taşıdığı test edilmiştir.
Daha önceki versiyon olan kartatası.exe programını kullandıysanız bu yeni versiyonu tekrar kullanmak size bir artı kazandırmaz. Daha önce kullanmadıysanız.Yeni bir versiyon yüklediyseniz bu güncel versiyonunu kullanınız.
2.2.1 froyo ve 2.3.4 gingerbread arasındaki tüm android versiyonlarda çalışır. Eclair desteği yoktur.
Kullanıcıların test ettiği ve sorunsuz çalıştığını bildirdikleri telefonlar;
Galaxy S serisi, Galaxy ACE, FİT, GİO, MİNİ serisi, HTC serileri, Vodafone 945 (2.2.1 ve üstü sürümleri), Huawei X5, Sony xperia (model belirtilmemiş)
Kaynak

bloke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende t20 var. dediğiniz gibi telefonu kablosuyla bilgisayara bağladım. programı indirip çalıştırdım. uygulamaları karta kur tıkladım. yani dedeiklerinizi yaptım ama yine de telefon hafızasına kuruyor. yardım ederseniz sevinirirm.

vacip42

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Bende bu konuda muzdaripim,
Uygulamaları tel. hafızasına kuruyor ve hafıza doldu,
Link kırık yardımcı olabilicek biri varmı ?

Reaksiyon puanı
2,146

scofield3599

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende t20 var. dediğiniz gibi telefonu kablosuyla bilgisayara bağladım. programı indirip çalıştırdım. uygulamaları karta kur tıkladım. yani dedeiklerinizi yaptım ama yine de telefon hafızasına kuruyor. yardım ederseniz sevinirirm.

Aynen Aynısı Bendede Var :S (Galaxy S3)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bunlara hiç gerek yok normal olarak telefona kurun uygulamayı
ayarlar>uygulamalar>uygulamaları yönet
buraya gelin ve istediğin uygulamay tıklayın ''sd karta taşı'' deyin ve tamam

SIRDAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki, Android (2.3) indirdiğimiz müzik ve videoların direk Micro-SD Karta yüklemesini nasıl yapabiliriz? Bu konuda bir imkan var mı?

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bunlara hiç gerek yok normal olarak telefona kurun uygulamayı
ayarlar>uygulamalar>uygulamaları yönet
buraya gelin ve istediğin uygulamay tıklayın ''sd karta taşı'' deyin ve tamam

Beni duymayacaksın belki ama gel bunu birde S3 mini de yap bakalım!! :D