Android telefonu sıfırlamanın zararı varmıdır.

Bu konuyu okuyanlar

s.aksoy

Asistan
Reaksiyon puanı
71
"Galaxy m31"kulkanıcısıyım telefonumu arada bir sıfırlanan zararı varmı?

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Neden sıfırlıyorsunuz güncel bir telefonu?

drool

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
123
Hard resetle sıfırlamak aynı şeymi?
Sıfırlamak daha az güvenilir ve daha az sağlıklı olan ve ardında daha çok kalıntı bırakan bir yöntem. Hard reset daha garanti diyebilirim.

s.aksoy

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Sıfırlamak daha az güvenilir ve daha az sağlıklı olan ve ardında daha çok kalıntı bırakan bir yöntem. Hard reset daha garanti diyebilirim.
Peki hard reset nasıl yapılır benim telefonuma?

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
"Galaxy m31"kulkanıcısıyım telefonumu arada bir sıfırlanan zararı varmı?
sorun olacağnı sanmıyorum bende m31 kullanıcısıyım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki hard reset nasıl yapılır benim telefonuma?
bütün tuşlara aynı anda basıp 10 saniye mi ne tutuyosun oluyor bekle gerçek bilgiyi koyuyorum

bütün tuşlara aynı anda basıp 10 saniye mi ne tutuyosun oluyor bekle gerçek bilgiyi koyuyorum
Son Model Samsun Akıllı Telefonlarda Sıfırlama (Hard Reset)
  1. “Açma / Kapama + Ses Açma + Home” tuşlarına ayna anda basıldıktan bir süre sonra, Android Kurtarma ekranının gelmesi beklenir. ...
  2. Android Kurtarma ekranı geldiğinde, Ses kısma tuşuna basarak “Wipe data / factory reset” ibaresinin üzerine gelinir.
    böyle

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hard resetle sıfırlamak aynı şeymi?
Hard reset telefondaki herşeyin silinmesi demek.Fabrika ayarlarına döndürme uygulama ve fotoğrafların silinmesi demek.Fabrika ayarlarına döndürmek sim karttaki kişileri ve sistem dosyalarını silmez.

emreryurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Yukarı da bir arkadaşın dediği gibi 3 4 ayda bir hard reset atmanın yararı bile var.

drool

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
123
Telefonunuzu kapatın. Ses açma tuşuya güç tuşuna aynı anda basarak telefonu açın. Samsung ve model yazısı gelince bu tuşları bırakın. Aşağıya videoyu attım.

ne gibi bi yararı var acaba ?
Telefon hafızasını rahatlatıyor bazı zararlı yazılımlar bulaştıysa onları kaldırmaya yarıyor. Telefonu biraz daha rahatlatıyor.

emreryurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
ne gibi bi yararı var acaba ?
Bu işlem de mevcut yazılımlara dokunulmadığı için bir zararı olmaz.Fotığrafları vs. yedekleyip hard reset attığınız da cihaz ilk gün olduğu gibi oluyor ram ve işlemci daha temiz çalışmaya başlıyor,görülmeyen ve cihazı yavaşlatan virüs vs. varsa onları da temizlemiş oluyor.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Virüs yada benzeri varsa temizlemek için .
Antivirüs programı öneririm. Zaten virüs bir kere bulaşırsa siz sıfırlayana kadar bütün bilgilerinizi alır çoktan. Ben tüm cihazlarımda norton kullanıyorum memnunum.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
Bu işlem de mevcut yazılımlara dokunulmadığı için bir zararı olmaz.Fotığrafları vs. yedekleyip hard reset attığınız da cihaz ilk gün olduğu gibi oluyor ram ve işlemci daha temiz çalışmaya başlıyor,görülmeyen ve cihazı yavaşlatan virüs vs. varsa onları da temizlemiş oluyor.
teşekkürler

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
Hard reset telefonu fabrika ayarlarına döndürmektir.
Hard format atmak için öncelikle telefonunuzu kapatmalısınız. Telefonu kapattıktan sonra güç, home ve ses açma tuşlarına aynı anda basmalısınız. Recovery ekranı açılana kadar elinizi çekmemeniz gerekiyor.

edit:marka ve model nedir?

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Ben tablete atayım bu hard reseti pubg drop yiyor :D

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Hard format atmak için öncelikle telefonunuzu kapatmalısınız. Telefonu kapattıktan sonra güç, home ve ses açma tuşlarına aynı anda basmalısınız. Recovery ekranı açılana kadar elinizi çekmemeniz gerekiyor.
Galaxy m31 de home tuşu mu varmış.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

edit:marka ve model nedir?

Son Model Samsun Akıllı Telefonlarda Sıfırlama (Hard Reset)
  1. “Açma / Kapama + Ses Açma + Home” tuşlarına ayna anda basıldıktan bir süre sonra, Android Kurtarma ekranının gelmesi beklenir. ...
  2. Android Kurtarma ekranı geldiğinde, Ses kısma tuşuna basarak “Wipe data / factory reset” ibaresinin üzerine gelinir.
    böyle
Eski konu hortlatılınca unutmuşsunuz sanırım.

Hard reset nedir ve nasıl olur?
Hard reset kurtarma modundan yapılır ve tüm bilgiler her şey silinir.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Samsung Galaxy Tab S6 Lite nasıl hard reset atacağım ?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Büyük güncellemelerin ardından yapılırsa daha iyi ve sağlıklı olur. Herşey de sıfırlamak insanı yorar.

Valla çok uzun zaman oldu ama bu yöntem ile sıfırladıktan sonra birde wipe cache partition yapıyorduk daha sağlam oluyordu gibi hatırlıyorum. Sen yinede yakınlarında bir samsung bayi varsa bir teknisyene sor. İlişkimi keseli 10 yıl oluyordur.

HasanPaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hard reseti çok yapma, normal ayarlar içerisinden sıfırlama yapabilirsin. Ama hard reseti tavsiye etmem...

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Samsung müşteri temsilcisi bana hard reset telefona zarar verir. Hard reset yüzünden garanti dışı kalabilir yapmayın demişti. Ne kadar doğru bilemem