Android telefona geçiş

Bu konuyu okuyanlar

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
S20 kamerası çok eleştirildi.
Hiç kullanmadım ama iPhone'da video çekerken, diğer kameraya anında geçiş yapıyor ve aynı uzaklığa göre kendine ayarlamaya çalışıyor ama S20'de bu durum çok kötü.

Yazılımla düzeltilirse neden olmasın s20?

Dnf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Önemli olan oyunlar batarya

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Telefonum 7 plus s 20 ye geçmeyi düşünüyorum sizce mantıklı bi geçiş olurmu olmazsa hangi telefonu almalıyım batarya ve oyun önemli
Android 11 le beraber S20 ailesi iyi bir deneyim sunuyor.7 plustan sonra S20 kalite olarak iyi bir tercih olur.S20 oyunda memnun eder ama batarya konusunda eğer 120hz da kullanırsan 5-5,5 saat ekran süresi veriyor.Bataryada 120hz kullanımında çok beklentin olmasın ama 60hz ekran hızında birkaç ayarla 7 saat ekran süresi alabilirsin.S20 batarya konusunda içine sinmezse S10 lite, P30,Oppo Reno 3 Pro gibi cihazlardan birini alabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç kullanmadım ama iPhone'da video çekerken, diğer kameraya anında geçiş yapıyor ve aynı uzaklığa göre kendine ayarlamaya çalışıyor ama S20'de bu durum çok kötü.

Android 11 le beraber geçişler eskiye göre iyi.Videoda İphone u geçen bir telefon yok.Geçiş olayını geçtim videoda kalite ve hdr olarak işlemci ve yazılımla Apple fark yaratıyor.Fotoğraf tarafında S20 gayet iyi.S10 ve öncesi Samsung kameralarındaki pastel boya renkler S20 de yok.

Son düzenleme:

Dnf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Android 11 le beraber S20 ailesi iyi bir deneyim sunuyor.S20 oyunda memnun eder ama batarya konusunda eğer 120hz da kullanırsan 5,5 saat ekran süresi veriyor.Bataryada 120hz kullanımında çok beklentin olmasın ama 60hz ekran hızında birkaç ayarla 7 saat ekran süresi alabilirsin.S20 batarya konusunda içine sinmezse S10 lite, P30,Oppo Reno 3 Pro gibi cihazlardan birini alabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Android 11 le beraber geçişler eskiye göre iyi.Videoda İphone u geçen bir telefon yok.Geçiş olayını geçtim videoda kalite ve hdr olarak işlemci ve yazılımla Apple fark yaratıyor.Fotoğraf tarafında S20 gayet iyi.S10 ve öncesi Samsung kameralarındaki pastel boya renkler S20 de yok.
İphone de şarj konusunda çok sıkıntı yaşadım cihaz daha 5 aylık şarj dayanmıyor ki gün içinde toplasan 2 saat telefona giriyorum ama buna rağmen yanımda powerbank ile geziyorum

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İphone de şarj konusunda çok sıkıntı yaşadım cihaz daha 5 aylık şarj dayanmıyor ki gün içinde toplasan 2 saat telefona giriyorum ama buna rağmen yanımda powerbank ile geziyorum
Bataryadan çok beklentin varsa S20 memnun etmeyebilir.S20 nin batarya hariç herşeyine kefilim.Bataryadan çok beklentin varsa S10 lite, P30,Oppo Reno 3 Pro gibi cihazlardan birini almanı tavsiye ederim.İyi forumlar.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Performans ve verimlilik. İos dışında bunu sana hiçbir cihaz stabil vermez ama performans arttıkça ve appleın o aç gözlü patronları sana şarj etmek için her türlü ürünü satacaklar.
Android batarya konusunda sana daha ucuza daha fazla performans verecektir fakat performans konusunda hiçbirisi bir ios değil. İosdan androide geçip alışamamakta var. Bütçeniz iyi bir ios a da yetmiyor. Biraz bekleyip 11 serisi alın yanında hızlı şarj aksesuarları ile veya arkadaşların android önerilerine kulak verin.

Android de bataryayı sıkıntı yapma en güzel cihazı al geç.
Oyunu bilmem de öğleden sonra 3 gibi 30 dk şarja bağlasan gece 12 ye kadar götürür seni tabi ki kullanım senaryona göre değişir hepsi. O yüzden android de bataryayı kasma istediğini al. Yesin canavar de aslan yattığı yerden belli olur de?
İos daki gibi yavaş şarj olmaz merak etme ?

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Performans ve verimlilik. İos dışında bunu sana hiçbir cihaz stabil vermez ama performans arttıkça ve appleın o aç gözlü patronları sana şarj etmek için her türlü ürünü satacaklar.
Android batarya konusunda sana daha ucuza daha fazla performans verecektir fakat performans konusunda hiçbirisi bir ios değil. İosdan androide geçip alışamamakta var. Bütçeniz iyi bir ios a da yetmiyor. Biraz bekleyip 11 serisi alın yanında hızlı şarj aksesuarları ile veya arkadaşların android önerilerine kulak verin.

Android de bataryayı sıkıntı yapma en güzel cihazı al geç.
Oyunu bilmem de öğleden sonra 3 gibi 30 dk şarja bağlasan gece 12 ye kadar götürür seni tabi ki kullanım senaryona göre değişir hepsi. O yüzden android de bataryayı kasma istediğini al. Yesin canavar de aslan yattığı yerden belli olur de?
İos daki gibi yavaş şarj olmaz merak etme ?
Kanka performansda haklısın ama verimlilik tarafında sana katılmıyorum.Android tarafındada batarya konusunda çok başarılı ve iPhone u aratmayan cihazlar var.Eline P30 u versem kullansan batarya konusunda efsane dersin.Kardeşim kullanıyor.Bir keresinde Wi-Fide 72 saat beklemede 7,5 saat ekran süresi aldı.Aynı İos gibi ekran kapandığında cihaz pil tüketmiyor.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Kanka performansda haklısın ama verimlilik tarafında sana katılmıyorum.Android tarafındada batarya konusunda çok başarılı ve iPhone u aratmayan cihazlar var.Eline P30 u versem kullansan batarya konusunda efsane dersin.Kardeşim kullanıyor.Bir keresinde Wi-Fide 72 saat beklemede 7,5 saat ekran süresi aldı.Aynı İos gibi ekran kapandığında cihaz pil tüketmiyor.
Biraz genel konuşmuştum knk verimlilik açısından. Tabi ki bazı modeller öyle orta segment 5000 6000 mah bataryalı cihazlarda öyle. Samsungun orta segmen cihazlarında 13-15 saat ekran süresi alanlar varmış. Tabi ki işlemci çok güçlü olmayınca verimlilik artıyor. Pandemi de millet evde kaldıkça telefonlara test yapmaya başladı ?
Fakat android cihazlarda üst segment açısından verimlilik tam anlamı ile oturduğunu şahsen düşünmiyorum. Fakat s21 den sonra çıkacak cihazlar sanırım bu konuda daha iyi olacak. S21 in sd888 den daha verimli olduğunu düşünür isek üreticiler bu konuda bir rekabete girebilir. Samsung exynosda arm çekirdekleri tam anlamı ile benimsedi amd ile geliştirilen gpu da çok iyi olursa sd bu konuda ne yapar bilinmez. çünkü amd işin içine ne zaman girse teknoloji ilerliyor. İntel yavaş yavaş veriyor. Nvidia da intel gibi ama daha iyi amd bir geliyor bu firmalara toz yutturuyor sonra kabuğuna çekiliyor gibi sonra tekrar aynısı. Şirketlerin rekabetinden kaynaklı sanırım ve geçmişte intelin amd yi baltalamasından. Dediğim gibi sd Ghz hızlı verebilir fakat bu ekstra ısı ve güç olarak geri dönecektir. Rekabet iyidir. Mediatek i de üst segmentte yarışta görmek güzel olurdu. Belki vardır ama hiç duymadım.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Güncelleme ile sorunlarının azaldığı söylüyor @Erenist2020
Hâlâ sıkıntılımı cihaz
Defalarca yazdım.Android 11 le beraber S20 ailesi iyi bir deneyim sunuyor.S20 plus ve S20 ultrada gram ısınma yokken düz S20 kamerada bir miktar ısınıyor.Kamera dışındaki kullanım senaryolarında S20 de ısınmıyor.S20 ailesi android 11 le beraber Pugbde ortalama 55fps veriyor.Batarya tarafında beklemede pil tüketimi konusundada iyileştirmeler yapıldı.Android 10 da 12 saatte yüzde 8-9 pil tüketen cihazlar android 11 le beraber yüzde 2-3 pil tüketiyor.S20 ailesi bugün Samsung kullanmak isteyip S21 lerin fiyatını pahalı bulan,kutu içeriğinden dolayı almak istemeyen insanlar için iyi bir tercih olur diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
6,381
Güncelleme ile sorunlarının azaldığı söylüyor @Erenist2020
Hâlâ sıkıntılımı cihaz
Sorunları azaldı. Hala daha oyunlarda desteklediği en yüksek ayarlarda baya ısınıyor. Eskiden 15-20 derece ısınıyordu. Şimdi ortalama 10 derece falan ısınıyor. Rakipleri 5-7 derece ısınırken.

Umarım Android 12 ile bu ısınma iyice azalır baya gelişmiş. Fakat hala yeterli değil. Oyun için yani. Günlük kullanımda ısınmıyor artık. Sürekli yüksek işlem gücü gerektiren işlemler ile kullanılacaksa önermem.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Biraz genel konuşmuştum knk verimlilik açısından. Tabi ki bazı modeller öyle orta segment 5000 6000 mah bataryalı cihazlarda öyle. Samsungun orta segmen cihazlarında 13-15 saat ekran süresi alanlar varmış. Tabi ki işlemci çok güçlü olmayınca verimlilik artıyor. Pandemi de millet evde kaldıkça telefonlara test yapmaya başladı ?
Fakat android cihazlarda üst segment açısından verimlilik tam anlamı ile oturduğunu şahsen düşünmiyorum. Fakat s21 den sonra çıkacak cihazlar sanırım bu konuda daha iyi olacak. S21 in sd888 den daha verimli olduğunu düşünür isek üreticiler bu konuda bir rekabete girebilir. Samsung exynosda arm çekirdekleri tam anlamı ile benimsedi amd ile geliştirilen gpu da çok iyi olursa sd bu konuda ne yapar bilinmez. çünkü amd işin içine ne zaman girse teknoloji ilerliyor. İntel yavaş yavaş veriyor. Nvidia da intel gibi ama daha iyi amd bir geliyor bu firmalara toz yutturuyor sonra kabuğuna çekiliyor gibi sonra tekrar aynısı. Şirketlerin rekabetinden kaynaklı sanırım ve geçmişte intelin amd yi baltalamasından. Dediğim gibi sd Ghz hızlı verebilir fakat bu ekstra ısı ve güç olarak geri dönecektir. Rekabet iyidir. Mediatek i de üst segmentte yarışta görmek güzel olurdu. Belki vardır ama hiç duymadım.
Kanka iPhoneların bataryada android amiral gemisi cihazlardan daha iyi olmasındaki en önemli etken 60hz ekran hızına sahip olması.Bugün androidde tepe modellere baktığında (Oneplus 8 pro,Oppo find x2,S21 ultra,S20 ultra,Mi 10) hepsinde 120hz ekran hızı var.İphone 120hz a geçtiği zaman batarya konusunda net bir yorum yapmak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Kanka iPhoneların bataryada android amiral gemisi cihazlardan daha iyi olmasındaki en önemli etken 60hz ekran hızına sahip olması.Bugün androidde tepe modellere baktığında (Oneplus 8 pro,Oppo find x2,S21 ultra,S20 ultra,Mi 10) hepsinde 120hz ekran hızı var.İphone 120hz a geçtiği zaman batarya konusunda net bir yorum yapmak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
Desene apple bunu biz yaptık 120 hz ekran diye milleti gaza getiren bir lansman yaptıktan sonra belli olur diye ? keşke ios daha fazla işlevsel kullanım verebilse. Android i bitirir gibi geliyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Desene apple bunu biz yaptık 120 hz ekran diye milleti gaza getiren bir lansman yaptıktan sonra belli olur diye ? keşke ios daha fazla işlevsel kullanım verebilse. Android i bitirir gibi geliyor.
İos Android'i ne zaman bitirir biliyormusun? Apple mağazada uygulama sürümlerini androiddeki gibi uzatırsa o zaman Android'i tamamen bitirir.Bugün ben dahil güncelleme yüzünden uzun vadede Apple a bulaşmayan çok insan var.

Dnf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Mi 10 t pro hakkında düşünceleriniz nedir?