android telefon yavaşlarmı

Bu konuyu okuyanlar

Akin_1979

Asistan
Reaksiyon puanı
102
merhabalar yaklaşık 3000tl değerinde bir android telefonda pugb gibi oyunlar oynasam telefon yavaşlarmı kasarmı?

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Telefonda pubg oynadığınız için yavaşlama olmaz ama her 2-3 senede bir planlı yavaşlama meydana gelir android telefonlara, pahalı telefonlarda daha geç gerçekleşir. Ha pubgdeki performansı etkiler mi derseniz 5-6 yıl sonra belki. Oyun oynarken şarja takarsanız vs pil ömründe azalma olur en fazla

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
merhabalar yaklaşık 3000tl değerinde bir android telefonda pugb gibi oyunlar oynasam telefon yavaşlarmı kasarmı?
Pubg oynarsan yavaşlamaz ama batarya daha çabuk biteceğinden ve daha sık şarja takacağından batarya ömrü daha çabuk azalır(doğal bir şey)

Eğer pubg’ye ağır güncellemeler gelirse grafik ayarlarını vs kısıtlayabilirler.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu söylediğin sıfır araba aldım araba ile gezersem motoru eskirmi performansı düşer mi demek gibi bir şey.
Üsttede arkadaşların dediği gibi sadece bataryayı öldürürsün sürekli oyun oynayarak. Ekstra oyun oynarken telefon aşırı ısınıyor el deymeyecek seviyeye gelebiliyorsa anakartı arızalanabilir veya ekranı yanığı flanda olabilir tabi. Günde 8-10 saat aralıksız şarja takılı oyun oynayacam ben dersen ona telefon mu dayanır.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Orta grafiği bilmiyorum ama Rn8p düşükte 60,HD ve HDR’da en fazla 40fps alabiliyor. Ultra HD açamıyor.
60 fps acamıyor dostum orta seviye cihazlar max düşükte 45 fps veriyor harici program kullanırsan blki olur onnada ban atılıyor yanlısın var

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
PUBG oynamakla telefon yavaşlamaz ama bir süre sonra illaki telefonunuz yavaşlar. Bu konuda iOS daha iyi.

mehmetdogan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Yavaşlama olmazda,kasma olayı ultra ayarlarda olabilir.Pugb yı maksimum ayarlarda oynamazsan sorun olmaz.
ben 1300 tl lik oppo a5s te sinematik dengeli ve orta kare hızında sorunsuz oynuyorum sende bence en yüksek ayarlarda kullanabilirsin kasma ve donma olmaz

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
60 fps acamıyor dostum orta seviye cihazlar max düşükte 45 fps veriyor harici program kullanırsan blki olur onnada ban atılıyor yanlısın var
İnanmıyorsan youtubedan bak ve/veya forumda note 8 pro kullanan arkadaşlara sor. Gfxtool gibi üçüncü parti yazılım kullanmadan Note 8 pro düşük(ve belki orta) grafikte rahat 60fps alıyor.

HD ve HDR’da ise en fazla 40fps alabiliyor. Ultra hd açacağını sanmıyorum ama belki onu bile açabilir(çünkü devasa bir fark yok)

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
İnanmıyorsan youtubedan bak ve/veya forumda note 8 pro kullanan arkadaşlara sor. Gfxtool gibi üçüncü parti yazılım kullanmadan Note 8 pro düşük(ve belki orta) grafikte rahat 60fps alıyor .

HD ve HDR’da ise en fazla 40fps alabiliyor. Ultra hd açacağını sanmıyorum ama belki onu bile açabilir(çünkü devasa bir fark yok)
Dostum mi 9t kullanıyorum note 8 prodan işlemcisi felan üstün akıcı aşırı yüksekte 45 fps veriyor bence sen bir sor

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Dostum mi 9t kullanıyorum note 8 prodan işlemcisi felan üstün akıcı aşırı yüksekte 45 fps veriyor bence sen bir sor
İsterdim ama kim kullanıyordu unuttum :D

Mi9t düz 730 kullanıyor. G90t daha çok 730G seviyesinde.

Bu arada ultra(aşırı yüksek) fps seçeneği 45fps değil 40. Neden öyle bilmiyorum. 45 olsa çok daha iyi olurdu.