Öneri Android Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Şu an Xiaomi Mi 10T Lite kullanıyorum ve model yükseltmek istiyorum.

Aradığım özellikler:

1) 5G
2) AMOLED/OLED Ekran (AOD destekleyen herhangi bir ekran)
3) NFC
4) Bildirim Ledi

Şartlarım:

1) Xiaomi marka zorunda değil. Ama aldığımda 2 gün sonra beni üzmesin.

2) Ayrıca kesinlikle katlanabilir bir cihaz istemiyorum.

3) Düzenli olarak Android ve UI güncellemesi alan bir cihaz olmalı. Samsung'un yaptığı gibi 2 gün sonra güncelleme desteğinin kesilmesi muhabbeti olmasın. Xiaomi güncelleştirme konusunda çok cömert bir firma mesela.

4) Parmak izi okuyucusunun ekranda olması güzel olurdu.

Telefon işinden gerçekten anlayanlar yorum yaparsa sevinirim. Dediğim gibi, beni 2 gün sonra üzmeyecek bir cihaz olmalı.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
2 gün sonra üzülmek istemiyorsanız apple almanız gerekiyor maalesef ?

Samsung amiral gemisi modellerinde yazılım konusunda cimri davranmıyor diye düşünüyorum.Daha önce orta segment xaomi ve samsung kullandım,android tarafında samsung bence en iyisi.Amiral gemisi almanızı,alacaksanız işlemcinin snapdragon olmasına dikkat edin derim.s22 serisi cazip görünüyor,ben olsam s22 tercih ederdim.Hem boyut hem teknolojisi yeterli bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 gün sonra üzülmek istemiyorsanız apple almanız gerekiyor maalesef ?

Samsung amiral gemisi modellerinde yazılım konusunda cimri davranmıyor diye düşünüyorum.Daha önce orta segment xaomi ve samsung kullandım,android tarafında samsung bence en iyisi.Amiral gemisi almanızı,alacaksanız işlemcinin snapdragon olmasına dikkat edin derim.s22 serisi cazip görünüyor,ben olsam s22 tercih ederdim.Hem boyut hem teknolojisi yeterli bence.
Şu kısıma değinmeyi unuttum; xaomi yazılımda cömert fakat evde 4 redmi note 10 cihazın alındığı günden beri kronik problemleri bitmek bilmedi.Miuı 12.5 ten 13'e geçtim deli kasıyor,mi flaşh ile aynı sürümü atınca sorunsuz çalışıyor.Her uygulamayı arkaplanda kısıyor örneğin instagramın ayarlarını yapmazsanız dm mesajları geç geliyor gibi.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Maalesef ki benim telefonumda da Instagram sorunu var. Bu sorunu ben şöyle çözdüm: Instagram'ı açıp, arka plana atıyorum. Komple kapatırsam bildirim gelmiyor.

Ayrıca S22 micro sd desteklemiyor, şaka gibi.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Maalesef ki benim telefonumda da Instagram sorunu var. Bu sorunu ben şöyle çözdüm: Instagram'ı açıp, arka plana atıyorum. Komple kapatırsam bildirim gelmiyor.

Ayrıca S22 micro sd desteklemiyor, şaka gibi.
instagramı basılı tut ayarlara git,otomatik başlatma seçeneğini aç.Daha sonra pil kısmına girip kısıtlama yok seçeneğini seç.Artık instagram eş zamanlı çalışacak.Micro sd olayı kişiden kişiye değişsede uzun lafın kısası,ekonomi ve alım gücünün rezalet olduğu bu devirde bu paraları androide vereceğime apple alırım en azından cihazım 2 ay sonra yarı yarıya değer kaybetmez.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Hastanede iPad kullanmıştım. O zaman anladım ki Apple ürünleri bana göre değil. Android'in rahatlığını iOS'ta bulamadım ben.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Hastanede iPad kullanmıştım. O zaman anladım ki Apple ürünleri bana göre değil. Android'in rahatlığını iOS'ta bulamadım ben.
Yakınınızda bir teknoloji mağazası varsa oraya gidin,hem samsung hem xaomi cihazları canlı inceleyin.Şimdiden h.o

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Şu an Xiaomi Mi 10T Lite kullanıyorum ve model yükseltmek istiyorum.

Aradığım özellikler:

1) 5G
2) AMOLED/OLED Ekran (AOD destekleyen herhangi bir ekran)
3) NFC
4) Bildirim Ledi

Şartlarım:

1) Xiaomi marka zorunda değil. Ama aldığımda 2 gün sonra beni üzmesin.

2) Ayrıca kesinlikle katlanabilir bir cihaz istemiyorum.

3) Düzenli olarak Android ve UI güncellemesi alan bir cihaz olmalı. Samsung'un yaptığı gibi 2 gün sonra güncelleme desteğinin kesilmesi muhabbeti olmasın. Xiaomi güncelleştirme konusunda çok cömert bir firma mesela.

4) Parmak izi okuyucusunun ekranda olması güzel olurdu.

Telefon işinden gerçekten anlayanlar yorum yaparsa sevinirim. Dediğim gibi, beni 2 gün sonra üzmeyecek bir cihaz olmalı.
S22.