Android: Oyun, Program ve Uygulama Önerileri (Güncel)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Creative

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Admin
11.jpg

Fastlane: Road to Revenge

Hız, silah ve hakimiyet mücadelesi : Tekerleğin icadından bu yana arabalar her zaman insanlığın en çok ilgisini çeken teknolojiler arasında yer almıştır. Çeşitli modifiyeler, en hızlı olanını üretmek derken yıllardır hayalimizi süsleyen uçan arabaların yakın zamanda hayatımıza girmesini beklemeye başladık bile.

Oyun dünyası ise gerçek hayatla paralel olarak oyunlar üretiyor fakat içinde yazılım olduğu zaman biliyoruz ki hayal gücü sınırsız..
Fastlane : Road to Revenge, silahlarla donatılmış bir arabayı sürdüğümüz ve çete savaşlarına dahil olup patron olmaya çalıştığımız aksiyon dolu bir oyun.

Yapmanız gereken tek hamle, kendi kendine ilerleyen arabamızı sağa sola yönlendirerek önümüze çıkan araçları yok etmek ve yolumuzu açmak.

Oldukça sürükleyici bir hikaye moduna sahip olan oyunda, her seviyede karşımıza yeni bir çete lideri çıkıyor. Yol üstündeki arabaları yok edip sağ salim bölüm sonuna vardığımızda ise o bölgenin lideriyle bir savaş içine giriyoruz ve kazandığımızda bölgeyi ondan almış oluyoruz. Arabayı silahlarla donattığımız, yanımıza füze fırlatan drone ekipmanları eklediğimiz onlarca özellikle aksiyon kotanızı epey bir süre dolduracak cinsten.

Oyunun Boyutu : 117 Mb
Türkçe Dil Desteği : Yok

SDN Download.png
 
Son düzenleme:

Creative

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Admin
unnamed.jpg

Does not Commute

Bir saniyenin hayatımıza etkisi ne olabilir?

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi filminde kader kavramının tanımının yapıldığı bir sahne vardır. Spoiler olmaması adına ayrıntılı bir şekilde bahsetmeyeceğiz elbette fakat insan hayatının bir saniyede değişebileceğinin bu kadar güzel anlatıldığı çok az sekans vardır.

Hızlıca hazırlandınız, arabanıza, taksiye yada otobüse atlayıp yola koyuldunuz. Bunu sizinle aynı zaman diliminde yapan yüz binlerce insanın olduğunu ve hayatınıza olan etkilerini bir hayal edin.
Does not Commute; 1970'lerin küçük bir kasabasında, aynı anda farklı noktalardan yola çıkan araba, otobüs, ambulans ve daha birçok aracı ulaşmak istediği noktaya ulaştırmaya çalıştığımız bir oyun.
Zamanla, rota ve tabi ki saniyeler bu oyunda bizim için en önemli değişkenler.

Her bölümde 15 farklı araç mevcut ve araçları istenilen noktalara en uygun rotadan götürmeniz gerekiyor. Bir aracı istenilen noktaya ulaştırdığımızda diğer aracı sürmeye başlıyoruz ve bir önceki araç bizim sürdüğümüz şekilde tekrar yola çıkıyor. Araç sayısı arttıkça da tahmin edeceğiniz üzere düzen iyice karışıyor ve herkes bir başkasının hayatına etki ediyor.

Tüm bölümler için belli bir süre kısıtlaması var. O süre dahilinde araçları istenilen noktaya ulaştıramazsanız en başa dönüyoruz. Eğer rotanızı iyi belirlerseniz ek süre toplayabileceğimiz noktalar da bulunuyor. Kuş bakışı şeklinde bir oynanış sunan oyunda, araçlarımızı yönlendirmek için yapmamız gereken tek şey ise ekranın köşesinde bulunan sağ ve sol butonlarını kullanmak.

Oyunun Boyutu : 90,97 Mb
Türkçe Dil Desteği : Yok

SDN Download.png
 
Son düzenleme:

ÆSir

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Super Moderator
Abi Does not Commute aşırı saçma bir oyun ya :D 2 bölüm geçtim diyorum bu trafikteki diğer araçlar niye böyle deli gibi sürüyor. Sonradan fark ettim bir önceki sürdüğüm araba devam ediyormuş :D Fena bağımlılık yapıyor ama. Checkpoint almadan save yapmaması kötü sadece :D
 

Creative

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Admin
Zaten onu belirtmiştim.. Sanırım atlamışsın orasını. :)
Bir aracı istenilen noktaya ulaştırdığımızda diğer aracı sürmeye başlıyoruz ve bir önceki araç bizim sürdüğümüz şekilde tekrar yola çıkıyor. Araç sayısı arttıkça da tahmin edeceğiniz üzere düzen iyice karışıyor ve herkes bir başkasının hayatına etki ediyor.
Abi Does not Commute aşırı saçma bir oyun ya :D 2 bölüm geçtim diyorum bu trafikteki diğer araçlar niye böyle deli gibi sürüyor. Sonradan fark ettim bir önceki sürdüğüm araba devam ediyormuş :D Fena bağımlılık yapıyor ama. Checkpoint almadan save yapmaması kötü sadece :D
 

ÆSir

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Super Moderator
Ben açıklamaya kısaca göz gezdirdim ve başladım sürmeye :D Bu da başımı ağrıttı.
 

Creative

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Admin
unnamed.jpg

Cut It: Brain Puzzles

Düşünülenin aksine bir şeyi basit yapmak oldukça zordur. Zira koşul ve şart gözetmeksizin herkes tarafından anlaşılır olması gerekir. Bir şeyin herkes tarafından anlaşılabilmesi için de dallarından budaklarından arınıp yalnızca köküyle durabilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda Dünyanın en büyük şirketleri ise alım mülakatlarında bir X sorunsalını 5 yaşındaki çocuğa nasıl izah edebileceğinizi sorar. Amaç daldan budaktan ayrılıp köke ne kadar inebileceğinizi ölçmektir.

Sanal yada gerçek, mobil yada masaüstü, aklınıza gelebilecek tüm oyunların da kendi içinde sizden çözmenizi istediği küçük minik problemler vardır. Oyunlaştırma ne kadar başarılıysa o kadar eğlenceli olurlar.

Cut It: Brain Puzzles da problemleri kökten çözüp çözemeyeceğimizi ölçmek üzerine kurulu basit ama eğlenceli, basit ama başarılı bir oyun.

Bu oyunun içerisinde bizi geometri derslerine götürecek, aşinalık konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacağımız şekillerde objeler ve fizik derslerini anımsatacak düzenekler var. Sonuç olarak istenen eylem bölümlere göre değişiklik gösteriyor. Ancak bu istekler; objeyi düzeneğin içerisinde kurtarma, belirli bir düzenin içerisinden serbest düşürme, belirli noktalara değdirme, belirli şekiller içerisinden geçirme gibi temel ve basit eylemler üzerine kurulmuş.

Dediğimiz gibi basitliğin güzellikle taçlandırdığı başarılı bir oyun. Hatta belki de karmaşıklaştırmaya çalıştığımız hayatlarımızı biraz daha kuş bakışı, biraz daha basite indirgeyerek izlememize bize olanak sağlayabilir. Kafamızın içerisinde küçücük bir ampül yaksa bile eğlenmenin ve keyifli zaman geçirmenin yanında ciddi bir kar sağlayacağını düşünüyoruz.

Oyunun Boyutu : 50,54 Mb
Türkçe Dil Desteği : Yok

SDN Download.png
 

ÆSir

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Super Moderator
Çok fazla süslemeyeceğim kısa ve öz size sadece Red! ve Yellow! oyunlarını öneriyorum. Yellow'u bitirdim ama redin ortalarına gelince pes ettim.
Tam bir stres yönetimi ve zeka oyunu.
 

Creative

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Admin
unnamed.png

Shadowgun Legends

Doom, Quake, Half Life, Counter Strike, Call of Duty, Battlefield gibi eğer video oyunlarıyla haşır nesir iseniz bu FPS oyunlarının en az biriyle tanışıklığınız var demektir. Bu oyunun türünün her döneme damgasını vurmuş mükemmel örnekleri mevcut. Kavranışın kolay uzmanlaşmanın zor ve zaman alıcı olması bu bağlamdaki en önemli etmen. Aramızda hala 20 yaşını doldururmuş oyun olan Half Life'a mesai harcayan vardır.

Mobilde bu tarzın biraz daha zor icra edilmesinin sebebi kontrol araç gereçlerinin kısıtlı ve az oluşundan kaynaklanıyor. Gün geçtikçe bu sorunun çözülmesi ile ilgili farklı çalışmalarla karşılaşıyoruz.

Shadowgun Legends da sorun çözümü ve eğlence tecrübesi aktarımı konusunda oldukça başarılı bir örnek.

Ekranın sağ tarafını hedef almak için sol tarafını ise karakterinizi çevirmek için kullanıyorsunuz. Bu noktada ateş etmek için sahip olunması mümkün olmayan bir üçüncü ele ihtiyaç duyduğumuzu fark eden MADFINGER Games mühendisleri sorunu ateş asistanıyla çözümlemiş. Hedefi namlunun ucuna getirdiğinizde otomatik ateş başlıyor.

FPS oyunlarının bir başka sorunsalı ise bir noktadan sonra tekdüzeliğe dönmesi ve hep aynı şeyleri yapıyormuş hissiyatını yaşatmasıdır. Shadowgun Legends bu sorunun çözümü oyunun FPS tarafının yanına FRP'yi ekleyerek çözmüş. Güzel de bir hikaye ile taçlandırılan oyunda ekstra olarak bir "open world" mevcut. Open World'ün içinde çeşitli dükkanlardan alışveriş yapıyor ve görev alabiliyorsunuz. Diğer oyunların yanınızdan geçip gittiğini görmenin mümkün oluşu ayrı bir güzellik katıyor.

İlerlemeli, heyecanlı ve tutarlı bir FPS oyunu arayanlar için başarılı ve güzel bir alternatif. Çağın gerekliliklerini yerine getirmenin ötesine geçmiş grafik tasarımları da oyunu bir tık daha yukarı taşıyor. Neredeyse aradığınız tüm ihtiyaçlara cevap verebilme konusunda opsiyon geliştirmiş bir oyun ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Oyunun Boyutu : 53 Mb
Türkçe Dil Desteği : Var

SDN Download.png
 

Creative

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Admin
Çok işlevli ve işinize her zaman yaracak hesap makinesi : ClevCalc

1.jpg2.jpg3.jpg

Zamanında mahalle esnafı başta olmak üzere hemen her dükkanda bulunan hesap makinelerini günümüzde artık pek görmüyoruz. Hala tek tük karşımıza çıksa da dijitalleşmenin etkisiyle hesap makinesi de cep telefonlarımızdaki yerini aldı. Hem yer kaplamıyor oluşu hem de sürekli yanımızda taşınabilirliğiyle belki de gün içinde en çok tıkladığımız ikonlar arasında yer alıyor.

Bütün akıllı cep telefonlarında yüklü olarak gelen bir hesap makinesi mevcut fakat bunun haricinde çeşitli hesap makinesi uygulamaları da geliştiriliyor.
ClevCalc, hesap makinesi görevini başka bir seviyeye taşıyarak günlük hayatta ihtiyaç duyduğunuz birçok hesaplama aracını bünyesinde barındırıyor.
Böylelikle birden fazla uygulamaya ihtiyaç duymayarak tüm hesaplarınızı tek uygulama üzerinden yapabiliyorsunuz. Tamamen işlevselliğe odaklanan ClevCalc, kullanışlılığıyla ön plana çıkıyor. Yapabileceğiniz tüm işlemleri bir menü altında toplayarak, ihtiyaç anında en hızlı şekilde erişim sağlayabilmeniz düşünülmüş.

Boyutu : 20,62 mb
Türkçe Dil Desteği : Var

downs11.png
 

micheal

Üyecik


Max Payne, ödüllü başlık Android mobil cihazlar için artık mevcut.

Polisler ve mafya tarafından avlanan cinayet için çerçeveli kaçak bir gizli polis, Max duvarına karşı sırtını tutan bir adam, kazanmayı ummadığı bir savaşla savaşıyor. Max Payne, kenarındaki bir adam hakkında acımasız bir hikayeye dayalı oyun, adının anlaşılması için savaşırken, katledilen aileleri hakkında gerçeği ortaya çıkarmak için mücadele ederken ismini temizlemek için mücadele ediyor.

Çığır açan orijinal sinematik aksiyon-atıcı Max Payne, video oyunlarında Bullet Time konseptini tanıttı. Karanlık ve çarpık bir hikaye ile kombine edilmiş şık yavaş hareket silahı sayesinde Max Payne aksiyon-shooter tarzını yeniden tanımladı.

Android için Max Payne Mobile, NVIDIA Tegra 3 dört çekirdekli mobil işlemci için tam antistrofik doku filtreleme ve mevcut en etkileyici Max Payne Mobile deneyimlerinden birini sağlayan gelişmiş aydınlatma efektleriyle tam olarak optimize edilmiştir.

Özellikler:
• Max Payne'in imza ağır çekim silahı Bullet Time
• Şaşırtıcı derecede keskin, HD kalitesinde çözünürlük ve dokular
• Dokunmatik ekranlı cihazlar için uyarlanmış oyun
• Son derece özelleştirilebilir kontroller
• Çoklu hedefleme modları
• GameStop Kablosuz Oyun Denetleyicisi ile uyumlu ve seçmeli USB gamepadler
• Daldırma Haptic Titreşim Geribildirimi ile Entegre
• Görsel deneyiminizi ayarlanabilir grafik ayarlarıyla uyarlayın
• hileleri kilidini, tam Rockstar Games Social Club entegrasyonu ile istatistiklerinizi ve daha fazlasını takip edin

Max Payne Mobile şu anda kullanıma hazır:
Android Telefonlar: Motorola Razr, Razr Maxx, Motorola Atrix, Motorola Foton, Motorola Droid Bionic, HTC Rezound, HTC One X, HTC One S, HTC Evo 3D, HTC Sensation, HTC Droid İnanılmaz 2, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Nexus S, Samsung Galaxy Note, Samsung S2, Samsung Galaxy R, Sony Xperia Play, Sony Xperia S, Sony Walkman Z Serisi Medya Oynatıcı

Android Tabletler: Acer Iconia, Asus Eee Pad Transformer, Asus Eee Pad Transformer Prime, LG Optimus Pad, Medion Lifetab, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab 8.9 / 10.1, Sony Tablet S, Sony Tablet P, Toshiba Thrive, HTC Flyer, HTC Jetstream

"Atla Seviye" hile kullananlar için, envanterinizde silah bulundurmanızı öneririz; Mevcut silah setinizle yeni bir seviyeye başlayacaksınız.

Desteklenen Diller: İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Rusça ve Japonca.

Max Payne Mobile'ı yüklemeden önce lütfen en az 1,33 GB boş alan olduğundan emin olun.
Google Play Linki:
 
Son düzenleyen moderatör:

well tube

Asistan
MM Elm Guar.jpg


M&M: Elemental Guardians (Pokemon Benzeri)

Ünlü oyun firması Ubisoft'un Turn-based RPG tarzı oyunu. Benim gibi pokemon sevenler (yaratık geliştirip savaştırmayı sevenler) için mükemmel bir seçenek. Oyunun günlük, haftalık, aylık etkinlikleri mevcut ve Türkçe. Aynı pokemon gibi elementlere ayrılan yaratıklar var ve bir sürü güç kazanması için gereken itemler. Yani oyun kapsamlı, zaman ayırılması gerekiyor, gelişmek kolay değil, strateji de çok önemli.

Boyut: 36 MB + 681 MB obb
 
Üst
stat counter