Android mi İOS mu

Bu konuyu okuyanlar

Atakan.44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android Samsung j5 kullanıcısıyım ve yeni cihaz almak istiyorum buda iphone 6
Arastırmalara bakıyorum özellik bakımından iyi ama kullanış bakımından arastirdiğim zaman cok kafa karıstıran bir konu çünkü herkes tarafli davranıyor ve tarafsiz cevap veren bulunmuyor.
Bilgi almak icin bu konuyu aciyorum sizce iphone 6 tercih etmem mantıklı olabilir mi ? Kullanış açıları bakımından nasıl bir cihaz ?
Tarafsiz olursaniz sevinirim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
iPhone 6 alınacak bir telefon değil illa iOS istiyorum diyorsan başka daha üst iPhonelara bak

Reaksiyon puanı
222
Iphone 6 alırsan ios dan sogursun 1gb ram yetersiz o fiyata amiral gemisi androidler var j5 den yeni nesil iphone 6 fiyatında bir androide geçersen çağ atlarsın iphone 6 dan pil kamera ekran performans her anlamda daha iyi cihazlar var bu yüzden mantıksız alman

Atakan.44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iphone 6 alırsan ios dan sogursun 1gb ram yetersiz o fiyata amiral gemisi androidler var j5 den yeni nesil iphone 6 fiyatında bir androide geçersen çağ atlarsın iphone 6 dan pil kamera ekran performans her anlamda daha iyi cihazlar var bu yüzden mantıksız alman
SAMSUNG A5 2017 modeli nasil peki ?
Telefonlar hakkinda o kadar iyi anlamiyorum o yuzden suphede kaliyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Samsung A5 2017 ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Telefonlar hakkinda o kadar iyi anlamiyorum o yuzden suphede kaliyorum.
Samsung A5 2017 ?
Ucuz fiyata bulursan belki pahalıya alma o cihazı bütçen ne kadar ?

Atakan.44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ucuz fiyata bulursan belki pahalıya alma o cihazı bütçen ne kadar ?
Cihaza baktim şuan 1800 olarak gözüküyor
Senin önerebileceğin bir cihaz varmi peki ben samsung disina cikmak istemiyorum cunki sony olsun general mobile olsun coğu telefonu sorunlu oluyor.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
OrZX-r.gif

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cihaza baktim şuan 1800 olarak gözüküyor
Senin önerebileceğin bir cihaz varmi peki ben samsung disina cikmak istemiyorum cunki sony olsun general mobile olsun coğu telefonu sorunlu oluyor.

Pahalı

İthalatçı alırsan fiyatı hepsi buradaya gelince düşecek olan (2000e) mi6(şuan fiyatı sahte bir şekilde şişti )
Sonra yine ithalatçı 2100e Huawei Mate 9
Tr garantili 9lsun dersen Sony Xperia XZ (2250 veya )
S7 (2350)dediklerimin tamamı hepsi burada fiyatı

Atakan.44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pahalı

İthalatçı alırsan fiyatı hepsi buradaya gelince düşecek olan (2000e) mi6(şuan fiyatı sahte bir şekilde şişti )
Sonra yine ithalatçı 2100e Huawei Mate 9
Tr garantili 9lsun dersen Sony Xperia XZ (2250 veya )
S7 (2350)dediklerimin tamamı hepsi burada fiyatı
Mağazadan alıcam yani teknosa,media,vatan vb yada güvenebileceğim bir kac telefoncu

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
hoş geldiniz yine bir Elma Armut karşılaştırmasına. İşletim sistemi olarak ıos eko sistemi tartışılmaz bir numara alt yapı olarak olsun sunduğu kolay kullanımı güvenliği olsun gerçekten çok üstün. Ama ıos da seçeneğin az 6 gibi telefona bulaşılmaz şuan için ya 7 alırsın ya da 6s seneye 6s de listeden silinir 7 ve 7s kalır

Atakan.44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hoş geldiniz yine bir Elma Armut karşılaştırmasına. İşletim sistemi olarak ıos eko sistemi tartışılmaz bir numara alt yapı olarak olsun sunduğu kolay kullanımı güvenliği olsun gerçekten çok üstün. Ama ıos da seçeneğin az 6 gibi telefona bulaşılmaz şuan için ya 7 alırsın ya da 6s seneye 6s de listeden silinir 7 ve 7s kalır
Öyle düşünmek tabiki güzel ama fiyat olarak bizi baya bir aşıyor yani ios istiyordum ama galiba gidip gene gozume iyi gelen android bir cihaz alip cikicam gibi gorunuyor.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
İki sistem arasında İOS derim. Özellik ve çeşitlilik açısından Android tabiki de. Full özellik dolu sistemdi. Iphone 6 artık alınmaz. Kendim İphone 6S Plus kullanıyorum artık İphone 6 eskidi illa İOS alacaksanız 7 ve katlarını alın. Android derseniz Samsung S7 Edge ve S8 telefonlarını alın

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bütce 2.000 en fazla 2.300 civari
Sony Xz al kaç TL o mağazalarda
Telefoncuda kapalı kutu XZ ve S7 daha ucuz olur TR garantili
Olursa S7 olmazsa XZ al
Benden de sana tavsiye olsun 6s vb alamadım diye üzülme S7 -Xz bunlar hep 7nin dengi ki bana göre S7 çok çok daha iyi bir cihaz XZde yine fiyatıyla birlikte öyle

Atakan.44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony Xz al kaç TL o mağazalarda
Telefoncuda kapalı kutu XZ ve S7 daha ucuz olur TR garantili
Olursa S7 olmazsa XZ al
Benden de sana tavsiye olsun 6s vb alamadım diye üzülme S7 -Xz bunlar hep 7nin dengi ki bana göre S7 çok çok daha iyi bir cihaz XZde yine fiyatıyla birlikte öyle
Hepinize cevaplari için tesekkurler.

hkerem82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sırasıyla s3 mini iphone 4s-5s ve 1 aydır a5 2017 kullanan birisi olarak diyorumki kesinlikle ios. A5 2017 bile 5s imin çeyreği olamaz. Pil ömrü hariç. Hınç bir iphone da a5 2017 nin pil dayanıklılığını veremez. Şarj sorununuz yoksa kesinlikle iphone. Ama 6 almayın 5s ile ekran boyutu hariç hicbir farkı yok. Limitinizi biraz arttırıp 6s alın. Mükemmel cihaz [emoji106]

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Bence iPhone 6 almak mantıksız 1 gb ram ile sana iyi sıkıntılar dilerim.Kendim iPhone kullanıcısıyım ama iPhone 6 önermem onun yerine S7 veya Sony xz olabilir

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Sırasıyla s3 mini iphone 4s-5s ve 1 aydır a5 2017 kullanan birisi olarak diyorumki kesinlikle ios. A5 2017 bile 5s imin çeyreği olamaz. Pil ömrü hariç. Hınç bir iphone da a5 2017 nin pil dayanıklılığını veremez. Şarj sorununuz yoksa kesinlikle iphone. Ama 6 almayın 5s ile ekran boyutu hariç hicbir farkı yok. Limitinizi biraz arttırıp 6s alın. Mükemmel cihaz [emoji106]
Kesinlikle katılıyorum bende bu zamana kadar hep ıphone kullandım 4 den buyana ya ıos tartışılmasız bir numara neden diye soran olur temeli sağlam bir bina düşün herşeyiyle kusursuz bir şekilde dizayn edilik şimdi Yok şu hatası var Yok bu var diyen olabilir ben onu demiyorum alt yapısı sorunsuz bir işletim sistemi ama işte o evde donanım geriliği var mallesef mesela hızlı şarj Yok mesela pil ömrü çok kötü özellikle 6s de Plus alayım desem çok büyük telefon. Rakiplerine bakıyorum bu boyuttaki kasaya müthiş pil koyuyorlar Apple'da bunu yapacak kapasite sanki Yok gibi yapmıyor malesef.
Bence iPhone 6 almak mantıksız 1 gb ram ile sana iyi sıkıntılar dilerim.Kendim iPhone kullanıcısıyım ama iPhone 6 önermem onun yerine S7 veya Sony xz olabilir
Iphone de ram konusunu takıntı yapmak yersiz 6s de 2gb var fazla bile geliyor o sıkıntıyı yapan artık eski nesile doğru giden işlemci bence apple ram arttırmak yerine pili arttırsa daha mantıklı olur

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Kesinlikle katılıyorum bende bu zamana kadar hep ıphone kullandım 4 den buyana ya ıos tartışılmasız bir numara neden diye soran olur temeli sağlam bir bina düşün herşeyiyle kusursuz bir şekilde dizayn edilik şimdi Yok şu hatası var Yok bu var diyen olabilir ben onu demiyorum alt yapısı sorunsuz bir işletim sistemi ama işte o evde donanım geriliği var mallesef mesela hızlı şarj Yok mesela pil ömrü çok kötü özellikle 6s de Plus alayım desem çok büyük telefon. Rakiplerine bakıyorum bu boyuttaki kasaya müthiş pil koyuyorlar Apple'da bunu yapacak kapasite sanki Yok gibi yapmıyor malesef.

Iphone de ram konusunu takıntı yapmak yersiz 6s de 2gb var fazla bile geliyor o sıkıntıyı yapan artık eski nesile doğru giden işlemci bence apple ram arttırmak yerine pili arttırsa daha mantıklı olur

Hocam bir sene sonra adı bile anılmayacak olan cihazlar bunlar S7 ve iPhone 6 bence en mantıklısı xz

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Hocam bir sene sonra adı bile anılmayacak olan cihazlar bunlar S7 ve iPhone 6 bence en mantıklısı xz
Daima en son çıkan model daha iyidir s7 2. Yılını doldurmak üzere yani şimdi sıfır alsan bir yıl demeden çok büyük kayıbın olur matti olarak ve telefonun adı bile alınmaz örnek s6 da olduğu gibi tabi bu ıphone ve bütün elektironik eşyada geçerli

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Daima en son çıkan model daha iyidir s7 2. Yılını doldurmak üzere yani şimdi sıfır alsan bir yıl demeden çok büyük kayıbın olur matti olarak ve telefonun adı bile alınmaz örnek s6 da olduğu gibi tabi bu ıphone ve bütün elektironik eşyada geçerli
Aynen

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Android özgürlüktür, IOS kısıtlamalarla doludur. Bu yüzden IOS a hep mesafeli yaklaştım. Mesela Androidde play store a bağlı değilsin, oradaki ücretli oyunları, uygulamaları başka sitelerden ücretsiz indirebilirsin. IOS ta ise böyle bir şey yok. Yine de IOS un da androide karşı bazı konularda üstün olduğu inkar edilemez. Benim tercihim ise Android.

canertuysuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
yine başka ve zorlayıcı bir konu.ios lar arayüz birimi ve rahatlığı bakımından hoşuma gidiyor ama ben tercihimi androidden yana kullanacağım çünkü daha ferah,daha rahat,daha özgür :)
tabi bide jailbreak mevzusu var.bidaha uğraşmaya ne gerek var ki o_O
hem sonuçta geleceği google+android vaad ediyor.
iphone=bilgisayar,telefon ...
andoid=televizyonlar,yeni nesil robot ve robotik araçlar,televizyonlar,telefonlar otomobiller ve daha pek çoğu.
üstelik android kullanan pek çok markalardan bazıları:
samsung,lg,xiaomi,htc,asus,sony vs.