Android Market "Bu öğe cihazınız için belirlenen ülkede yüklenemez" Sorunu Çözümü

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar biliyorum ki benimle birlikte birçok android market kullanıcısı, marketten bazı uygulamaları indirirken "Bu öğe cihazınız için belirlenen ülkede yüklenemez" problemiyle karşılaşmakta. Bundan kurtulmak için bir çok yöntem denedim, googleda kayıtlı ülkemi değiştirdim, internette aramalar yaptım fakat yine de hiçbiri çözüm vermedi.

Neyse ki dün başka bir yöntem buldum. Telefonunuzdan http://m.getjar.com 'a girerseniz sizi bir portal karşılayacak. Isterseniz bilgisayardan da http://www.getjar.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Buradaki uygulamalar genelde ücretsiz olmakta.

Başlangıçta telefon modelinizi yazarsanız size uygun programları da göstermekte.

Eskiden marketten Angry Birds Rio ve Skype gibi yazılımları indirirken "Bu öğe cihazınız için belirlenen ülkede yüklenemez" uyarısı alırdım. Fakat bu sitede aynı ögeleri indirmek istediğinizde hiç bir sorun çıkarmadan indirebildiğini gördüm.

Oyunları yükleyebilmek için mobil sitesine bağlantıktan sonra oyunu indirmeden önce kendi indirme yazılımını indirmek istiyor. Bunu kabul edip telefona yükledikten sonra yeniden uygulamaları yüklemek istediğinizde uygulamaları telefona kuruyor. Marketten bu uyarı ile karşılaşıp indirmek istediği uygulamayı indiremeyenler için tavsiye ediyorum.

Dün ilk olarak Anry Birds Rio'yu ve Cut The Rope oyununu ücretsiz olarak indirdim ve gayet de güzel çalışmaktalar.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Marketteki görünmeyen uygulamalar yada ülke sıkıntısı için market access yada MarketEnabler ile sim kartınızı emülator ile abd tmobile olarak göstermektir.Bu uygulamalar ise root yetkisi ister.

Bence bunlarla uğraşmaya değmez marketin açık olan kısmı yeterde artar bile.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Netten diğer android uygulamalarına ulaşabileceğimiz bikaç site var, oralardan apk uzantılısını indirip usbden cebe atın,market sorun çıkarınca öyle yapıyorum.
O da şimdilik tabi, cihazın orjinal romu çıksın root atıp kontrolü ele geçirince sorun filan kalmaz

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Marketteki görünmeyen uygulamalar yada ülke sıkıntısı için market access yada MarketEnabler ile sim kartınızı emülator ile abd tmobile olarak göstermektir.Bu uygulamalar ise root yetkisi ister.

Bence bunlarla uğraşmaya değmez marketin açık olan kısmı yeterde artar bile.

mesela skype da bu indirilemeyen programlar arasında. her zaman yetmeyebiliyor yani geri kalan uygulamalar :)

dediğin gibi root ile yapılabiliyor ama bu yukarıdaki tarif ettiğim şeyde root gerekmiyor.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
.apk dosyasını arayıp bulmak daha mantıklı...

hem sürekli elinin altında olur...

gigabyte13

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Genelde bu tip uyarıları yabancı video sitelerinde görebiliyoruz; fakat Google (Android) Market'te de olabiliyormuş. Android işini sağlama almış desenize. ;)

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
.apk yi kullanmak için bilgisayar şart. ya bilgisayarınız yoksa yanınızda yada internetiniz yok pc de ;)

elinin altında bulunmasının da gereği yok bana kalırsa. kaç kere yüklüyorsun ki aynı programı telefona

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
.apk yi kullanmak için bilgisayar şart. ya bilgisayarınız yoksa yanınızda yada internetiniz yok pc de ;)

elinin altında bulunmasının da gereği yok bana kalırsa. kaç kere yüklüyorsun ki aynı programı telefona

Haklısın bilgisayar şart ancak kaç kere yüklüyosun kısmı yanlış kimisi telefonu alır telefon gibi edebiyle kullanır :D
Kimisi de haftada bir inciğine boncuğuna kadar didik didik eder siler tekrar yükler tekrar siler... :)

tabi bir de şu var bazı uygulamaları her zaman kurulu görmek istemeyebilirsin... SD kartta .apk yı tutarsın... istediğin an yüklersin programı kullanırsın istediğin an tekrar uygulamayı kaldırırsın :)

e-rhan1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürü borç bilirim arkadaşlar.Telefonlarınız dert görmesin,bataryalarınız uzun ömürlü olsun inşallah