Android için Word uygulaması nasıl kullanılır?

Bu konuyu okuyanlar

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Merhaba bir arkadaşımın bilgisayarı yok telefondan ödev yapmaya çalışıyor word indir dedim ama indirmiş oturumda açmış genede bir dosyadaki içeriği kopyala deyince kopyalamıyor.:( Nedeni ne olabilir veya önerebilceğiniz uygulama var mı?

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Bazı özellikleri premium sürümde kullanılabiliyor. Ama genel özellikleri ücretsiz kullanılabiliyor.

Bir de "Microsoft Office" var. Ama onu pek kullanmadım:

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Microsoft officenin android sürümü var. Telefon modunda kullanmanız daha iyi olur. Ekran küçük olunca biraz zorlar açıkçası. Ben mesela şöyle birşey yapmıştım. Klavye mause seti aldım. 2 si 1 usb bluetooth ile pc ye bağlanıyor. Bende telefonun dönüştürücü kablo aldım kablosuz usb yi taktım açtım word ü başladın kullanmaya hatta tv filan varsa oraya yansıtabilirsiniz ekranı. Pc den farkı kalmaz

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Bazı özellikleri premium sürümde kullanılabiliyor. Ama genel özellikleri ücretsiz kullanılabiliyor.

Bir de "Microsoft Office" var. Ama onu pek kullanmadım:
Tamam teşekkürler.
Microsoft officenin android sürümü var. Telefon modunda kullanmanız daha iyi olur. Ekran küçük olunca biraz zorlar açıkçası. Ben mesela şöyle birşey yapmıştım. Klavye mause seti aldım. 2 si 1 usb bluetooth ile pc ye bağlanıyor. Bende telefonun dönüştürücü kablo aldım kablosuz usb yi taktım açtım word ü başladın kullanmaya hatta tv filan varsa oraya yansıtabilirsiniz ekranı. Pc den farkı kalmaz
Teşekkürler. Arkadaşım yapamaz sanırım onu halletmeye çalışcaz bu ödevler için mecbur.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Ben de bir defa telefona OTG kablo ile normal klavye takıp kullanmıştım. Ama telefondan cidden zor oluyor. Klavye ile yazma işini çözdük ama yazıyı yaslaması, puntosunu büyütmesi, kalın/italik yazması vs. telefondan zor oluyor.

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Kolaylık ve sabır diliyorum. Bu online eğitimde ne yazık ki pc si interneti olmayanlardan çok çok büyük zarar gördü. Online sınavlar olacak üniversitelerde. İmkanı olmayıp derslere katılamayan kişi sınavlar için pc başına otursa ne yapabilecek ki acaba? Benimde arkadaşım var çoğu ödevini gönderemedi interneti yok. Başka bir arkadaşım ise 1 pc yi 3 kardeş kullanıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de bir defa telefona OTG kablo ile normal klavye takıp kullanmıştım. Ama telefondan cidden zor oluyor. Klavye ile yazma işini çözdük ama yazıyı yaslaması, puntosunu büyütmesi, kalın/italik yazması vs. telefondan zor oluyor.
Uzun süre kullanımda insan alışıyor. Gözümüz hep masaüstü versiyon görünce mobil bir garip oluyor ?

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Kolaylık ve sabır diliyorum. Bu online eğitimde ne yazık ki pc si interneti olmayanlardan çok çok büyük zarar gördü. Online sınavlar olacak üniversitelerde. İmkanı olmayıp derslere katılamayan kişi sınavlar için pc başına otursa ne yapabilecek ki acaba? Benimde arkadaşım var çoğu ödevini gönderemedi interneti yok. Başka bir arkadaşım ise 1 pc yi 3 kardeş kullanıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzun süre kullanımda insan alışıyor. Gözümüz hep masaüstü versiyon görünce mobil bir garip oluyor ?
Haklısınız cidden hadi internete ulaşılıyorda bilgisayar belki memleketine gitti yanında değil,ya da evde zaten yok imkan olarak o yüzden sıkıntılı.Telefondan bu uygulamaların olması büyük nimet şükür ki varlar geçen arkadaş ödev alanına direk yazarak gönderdi kopyala yapıştır yaptı yazılar karıştı falan word ya da pdf formatı olunca daha kolay oluyor.