Android harita uygulaması nasıl yapılır? [Çözüldü]

bu konu faydalı mı?

• Kullanılan toplam oy
    4
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

backplay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harita mühendisliği son sınıf öğrencisiyim hocam bir android uygulama yapmamı istedi ancak bu konuda bilgisi olan hiç tanıdığım yok ve java dilini bilmiyorum. Ben den istenen konum hesaplama gidilecek konumla arasındaki mesafeyi hesaplama. L ütfen yardım edin .

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Nasıl bir şey olacak konum tabanlı uygulamamı anlamadım.Google Maps'in çakması tarzı bir şey yapmak istiyorsan biraz sıkıntılı olacak.Java bilgim yok diyorsun ama bunu yapman için,Google'dan API anahtarını alacaksın vs. zorlar seni ilk aşamada.Ödevin senle ne alakası var onu da anlamadım zaten.Harita mühendisleri kod mu yazıyor? Bir yerden başlamanda fayda var.Android Studio'yu indir kur ve buradaki rehberden değişkenleri ayarla.

backplay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir haritacı olarak bu konuyla ne alakam var bende anlamadım ancak emir demiri kesiyor. Yapacaksın yoksa mezun olamazsın diyor. Uygulamanın genel olarak konum bulma ve bulunan konum la önceden belirlemiş olduğum bir adres arasındaki mesafeyi hesaplamak. Java dilini bilmiyorum fakat liseden bilgisayar mezunuyum ve C# konusunda bayağı bilgiye sahibim. Mantığı çabuk kavravabileceğimi düşünüyorum ancak google'de yeterli bilgi bulamadım konum bulma kodu var, tıklanan noktanın koordinatını bulma var gooogle apı key var , ancak konumlar arasındaki mesafenin hesabı hakkında hiçbir şey bulamadım. Bu arada cevabınız için teşekkürler

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Bu sayfada güzelce anlatılmış.Ama sanırsam bulunduğumuz konumdan farklı bir konumu hesaplıyor.İncelemeni tavsiye ederim.
Kod:
Location loc1 = new Location("");
loc1.setLatitude(lat1);
loc1.setLongitude(lon1);

Location loc2 = new Location("");
loc2.setLatitude(lat2);
loc2.setLongitude(lon2);

float distanceInMeters = loc1.distanceTo(loc2);

Bu da iki konum arası için.Bende daha yeniyim Android programlamada.Umarım faydalı olmuştur.

backplay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aradığım kod cetveli tamda buydu teşekkürler gerçekten faydalı oldu.