Android 4'den Android 5'e

Bu konuyu okuyanlar

coconeitor51

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Arkadaşlar geçen gün size Casper VIA T1E ye Windows 10 kurabileceğimi sormuştum. Arkadaşlar o fikirden vazgeçtim. Çünkü çoğu tanıdığım kişi bana tabletin bozulur dedi. Arkadaşlar şuan tabletim Android 4.0.4. Ben en azından Android 5e varsa Android 6ya geçirmek istiyorum. Acaba tabletim için herhangi bir custom rom var mı?
Varsa link atabilir misiniz? Eğer custom rom yoksa neler yapabilirim?

Tabletin Özellikleri

(Yardım ederseniz çok sevinirim. Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.)

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Arkadaşlar geçen gün size Casper VIA T1E ye Windows 10 kurabileceğimi sormuştum. Arkadaşlar o fikirden vazgeçtim. Çünkü çoğu tanıdığım kişi bana tabletin bozulur dedi. Arkadaşlar şuan tabletim Android 4.0.4. Ben en azından Android 5e varsa Android 6ya geçirmek istiyorum. Acaba tabletim için herhangi bir custom rom var mı?

Tabletin Özellikleri

Kurma böyle kalsın, piyasayada o tablet için az custom rom var, onlar da pek bir işe yaramaz. Stabil de değil, sıkıntı çıkarır

coconeitor51

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Daha önceden youtube da gördüğüm bir yöntemi deneyecektim. Yöntemde tableti rootlayıp Build Prop Editor adlı programdan tabletin sürümünü değiştirecektim. Fakat tablet hiç bir şekilde rootlanmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

nasıl?

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Daha önceden youtube da gördüğüm bir yöntemi deneyecektim. Yöntemde tableti rootlayıp Build Prop Editor adlı programdan tabletin sürümünü değiştirecektim. Fakat tablet hiç bir şekilde rootlanmadı.

nasıl?
Öyle bir şey yok, kerneli o şekilde değiştiremezsin yani sürümü değiştiremezsin, sadece oradaki sayıyı değiştirebilirsin

coconeitor51

Asistan
Reaksiyon puanı
64
EBA ve zoom un eski versiyonlarını indirin (güvenilir bir yerden) indirdiğiniz sürümün 4.0.4 desteklediğini kontrol ediniz
malesef olmuyor. Zoom güncelleme var ders yapamazsınız hatası veriyor. Eba ise güncelleme yapmadan uygulamaya girmeye izin vermiyor.

Öyle bir şey yok, kerneli o şekilde değiştiremezsin yani sürümü değiştiremezsin, sadece oradaki sayıyı değiştirebilirsin
başka sizin bildiğiniz bir yöntem var mı?

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
zoom artık android 5.0 altına hizmet vermiyor android
4.0.4e uygun olan sürümünü yükleseniz dahi derse girme esnasında sürüm yükselme istiyor ver girmiyor.

coconeitor51

Asistan
Reaksiyon puanı
64
cihaza uygun custom rom kurarsınız ama arkadaşların dediği gibi çok az rom var tabletinize uygun ve bunların da içinde büyük hatalar var düzeltme sürümleri gelmemiş ama yine de xda devolopers dan rom yükleyebilirsiniz
ben daha önceki sorumda windows 10 kurabilir miyim diye sormuştum. Sizce destekler mi

coconeitor51

Asistan
Reaksiyon puanı
64
tamam arkadaşlar yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Xda Developer dan bakarım. Hepinize teşekkürler. İyi akşamlar.
Kasmayı bırak çalışmayadabilir ve galiba daha önceden rom yükleme deneyimimiz yok, bir bilen ile yapın, ben yinede tavsiye etmiyorum.
anladım teşekkürler

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
rom yükledim daha önce ancak rom kurmak zahmetli bir iştir herkes yapamaz hata gelişmesi durumunda çözemeyebilirsiniz o yüzden rom kurmayın.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895

Tabletin Özellikleri

Windows 10 kuracak yer yok zaten. :)

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Yo gayet te herkes yapabilir, sadece 5 dakikasını verip öğrenmiyor kimse, birçok kişinin kolayına geliyor telefoncuya götürmek
Kardeş samsung sandın herhalde her cihazda o kadar kolay olmuyor haberin olsun.
Bootloader kilidi açması var romu bulması yüklemesi var bir hatada telefon cortingen bilen biri haric kimse düzeltemezde.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
bende 2011 yılı htc explorer telefona android 4.4.2 yüklemiş adamım 5.0 dahi yükledim sıkıntı çıkardığı için 4.4.2ye düşürdüm.
HTC de Stock rom veya custom rom derlemek ve kurmak basit bir işlemdir, hatta ben @DarkWiThCeM in telefonunu brick etti onu düzeltmesine yardım ettim, ayrıca ben gülmüyorum, ciddiyim haberin olsun

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
HTC de Stock rom veya custom rom derlemek ve kurmak basit bir işlemdir, hatta ben @DarkWiThCeM in telefonunu brick etti onu düzeltmesine yardım ettim, ayrıca ben gülmüyorum, ciddiyim haberin olsun
kardeş bu eski seri yeniler gibi değil bana mı öğretiyorsun ilgi alanım yıllardır rom kuruyorum cihazlara şaka mı yapıyorsun ya?

Son mesajlar