Android 4.3 Jelly Bean [WAVE I - WAVE II]

Bu konuyu okuyanlar

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
tpu2t.png

Galaxy S4 sahibi olduktan sonra, Wave 2 telefonumu babama devretmiştim. :) XDA forumlarında gezerken Wave ve Wave 2 modelleri için sorunları en aza indirilmiş ve oldukça stabil bir çalışma dikkatimi çekti. Android 4.3 Jelly Bean ROM'unu yüklüyorsunuz telefona. İşlem oldukça basit. Ben yükledim, gerçekten çok hoşuma gitti. Elime aldığımda hiç bir yabancılık çekmedim diyebilirim.

ROM'un artıları neler peki?

• Rom şuana dek çıkan en yüksek performansa sahip.
  • Menü geçişleri, uygulama ve oyunlar muazzam çalışmakta.
  • SMS alıp gönderebilirsiniz.
  • Çağrı gönderip alabilirsiniz.
  • Asphalt 8 Airbrone kasmadan zevkli bir şekilde oynanıyor.
  • Denediğim tüm appler sorunsuz çalıştı.(Twitter, subway surfer, temple run, instagram, opera, puffin ...)
  • Sesli mesaj yazabilir ve sesli video çekimleri yapabilirsiniz.

Romun tek eksiği var, 3G veri paketi çalışmıyor 2G sorunsuzca çalışmakta, 3G için çalışmalar devam ediyor.

Kurulumu ;

1. Wave için, Wave II için ayrı ayrı Zimage dosyalarını telefonunuzun modeli neyse ona göre indiriyoruz, telefon ve hafıza kartına bu dosyayı kopyalıyoruz.
  2. Wave için, Wave II için ayrı ayrı olan FOTA dosyasını indiriyoruz ve flaşlıyoruz. (Flaşlama işlemini bu konumda anlatmıştım.)
  3. Daha sonra telefonun bataryasını çıkartıp, NO ve MENU tuşuna basılı tutup recovery mode'a alıyoruz telefonu, bu bölümde ses kısma ses açma ve menü tuşları ile yöneteceğiz telefonu. Karşımıza gelen ekranda "advanced" seçeneğine girip oradan, "partition sdcard" bu bölümden hafıza kartımızı android için ayırıyoruz. (Ben 2048 seçtim.) Daha sonra gelen ekranda 0M seçeneğini seçiyoruz ve tamam diyoruz.
  4. Ortak olan arşiv dosyasını burdan indiriyoruz ve sıkıştırılmış dosyayı masaüstünde klasörünün adında çıkarıyoruz.
  5. Telefon recovery mod'da iken geri gelip "mounts and storage" menüsüne girip oradan, "mount USB storage" seçeneğine tıklayıp telefona bilgisayara bağlıyoruz ve masaüstünde açtığımız clockworkmod klasörünü hafıza kartına atıyoruz. Ardından telefondan "unmount" seçenğine giriyoruz.
  6. Backup ve Restore bölümüne giriyoruz ve "restore" ye giriyoruz karışmıza klasör çıkıyor 2013-09 falan yazar onu seçip yükleme yapıyoruz 3-4 dakika sürebilir, normaldir.

Güncellemeleri yüklemeyi unutmayın!

Güncellemeler nasıl yüklenir?

1. Güncelleme dosyasını zip arşivi şeklinde hafıza kartına atın.
  2. Recovery moda geçin, İnstall zip from sdcard'ı seçn. choose zip from sdcard'ı seçin.
  3. En altta hafıza kartına attığınız güncelleme dosyasının ismi neyse onu seçin.
  4. Gelen menüde Yes - Install (Günceleme dosyasının adı).zip seçip yüklenmesini bekleyin.
YES+NO = Bada Mode
NO'ya uzun basmak = Android
NO + MENÜ tuşu = Recovery Mode

Wave I & Wave II için GSM v1.3 Güncellemesi [16/10/2013] :

http://www.multiupload.nl/NQN70ZQA0X

Wave II için Wifi Günellemesi [16/10/2013]

http://www.multiupload.nl/D5DV5Q7XL6

Optimise Data Wave I & II Güncellemesi

http://www.multiupload.nl/B4P7LG2LBS

CİHAZIMDAN RESİM 1 -- CİHAZIMDAN RESİM 2

Saygılarımla, Mustafa ERDOĞAN. :)

Kaynak
Dosyalar için BadaTurkiye ekibine teşekkürler.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
İkinci eli 200-300 TL olan bir cihazla 4.3 sahibi olmak. İyiymiş.

cestwo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Abi benim Babamda Wave3 var. Telefoncunun biri Kaktırmış diyebilirim.

Babamda TempleRun Oyununa merak saldı size sorularım

1.Wave3 için Android Kurulabilirmi ? (Çok soruluyor biliyorum)

2.Kurulsa bile GoogleStore de gezinip oyunları indirebilirmiyiz ?

3.Wave 3 lerde Temple Run / Temple Run 2 kaldıracak kapisite varmı ?

yardımcı olursanız çok memnun olurum.

cansermo

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Abi benim Babamda Wave3 var. Telefoncunun biri Kaktırmış diyebilirim.

Babamda TempleRun Oyununa merak saldı size sorularım

1.Wave3 için Android Kurulabilirmi ? (Çok soruluyor biliyorum)

2.Kurulsa bile GoogleStore de gezinip oyunları indirebilirmiyiz ?

3.Wave 3 lerde Temple Run / Temple Run 2 kaldıracak kapisite varmı ?

yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Kapasitesi var ama maalesef wave 3 için android çalışması yok ( diye biliyorum ). :)

cestwo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aslında Bu Jelly bean direk olarak Bada2.0 Ların üstüne yazılmıoyrmu ?

Direk olarak sistemi kursam bozarmıyım Yada ekran küçülürmü Yada onun gibi bişeyler ?

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
Aslında Bu Jelly bean direk olarak Bada2.0 Ların üstüne yazılmıoyrmu ?

Direk olarak sistemi kursam bozarmıyım Yada ekran küçülürmü Yada onun gibi bişeyler ?

Wave 3 için bir çalışma mevcut değil, maalesef ekran küçülür şu olur bu olur diye tahminler yapamıyoruz deneyenlerinde telefonu pert olabiliyor. :)

cestwo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İleride diyelim. :D Saolun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
flaşlama yaparken sadece fota dosyasını mı multiloaderden atacağız yoksa bootfiles veya benzeri dosyalarda olacak mı ben bada 2.0 ı kullanıyorumda yardım ederseniz sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yaptım fakat çok kasıyor :( badayı tamamen kaldırsak sadece android kalsa o zaman kasma sorunu olur mu devam eder mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi telefonu açmaya çalışıyorum beyaz bi sayfa çizgilerle wave yazısı var ama en üstte fıle not found diyor ne yapmalıyım

Kaan Atar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mustafa Bey linkler çalışmıyor lütfen yardım edin söylediklerine göre performans olarak en iyisi buymuş .