Android 4.0.3 ten Android 2.3.6 ya Dönmek [Galaxy S 2]

elmasuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung galaxy s2 ye ıcs çıkar çıkmaz kiesle güncelledim ama telefonda hatarın ardı arkası kesilmedi bende telefonumu tekrar 2.3.6 ya çevirmek istiyorum garantisini bozmadan bunu nasıl yapabilirirm nereden indirme yapabilirim inanın telefondan sogudum. :(

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
fabrika ayarlarıan dönebilirsin sanırım

xyz10ur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle orjinal romu bulmanız gerekiyor nette bir sürü rom geziyor orjinal diye ama güvenilirliği tartışılır. Bu konuda bilgisi olan varsa bende takipteyim Samsung Orjinal Rom nerden yüklenir ?
Takip

--- Mesaj Güncellendi ---

fabrika ayarlarıan dönebilirsin sanırım

ne yazıkki olmuyor diye biliyorum

fahrenheit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2.3.6 ya dönebilirsin ama bootloader dosyası olan bir rom bulman gerekiyor. ICS ye geçerken bootloader güncellemeside yapılıyor. Belki bu yeni bootloader eski rom ları destekliyordur. Denemedim. Risk almamak adına bootloader olan bir rom iyi olacaktır. Serkan94'ün söylediği gibi firmware ler konusunda tek adres "sammobile.com" . Oradan istediğin rom'u bulabilirsin.

ICS ye bende yeni geçtim sayılır.I9100XXLPH versionunu uzun süredir kullanıyorum. bi kaç ufak sıkıntı hariç çok performanslı ve stabil bir rom. İstersen 2.3.6 ya dönmeyi denemeden önce birde bu rom'u dene. Tabi rom'u yüklemeden önce ve yüklemeden sonra full wipe yapman stabilite açısından doğru olacaktır.

Bütün bu anlattıklarım tabi ki garanti dışı olaylar ve haliyle yapacağın bir hatada telefonu brick etme ihtimalin var. Özellikle bootloader değişikliği işi biraz daha riskli yapıyor.

GALAXYS2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsungtan istemeyi dene, belki link yollarlar, yada dur ben bu konuyu tam bi arastırayım, bende geri donmek istiyordum ama yakınlarda 4.0.5 cıkar diye ugrasmıyordum, samsunga yazayım, bakalım ne diyecekler, cevap yollarlarsa yada ararlarsa burda bilgilendiririm sizi....

su an itibari ile mesaj yollanmıstır, bakalım samsungtan ne tur bi cevap gelecek, yada cevap verecekler mi

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
samsungtan istemeyi dene, belki link yollarlar, yada dur ben bu konuyu tam bi arastırayım, bende geri donmek istiyordum ama yakınlarda 4.0.5 cıkar diye ugrasmıyordum, samsunga yazayım, bakalım ne diyecekler, cevap yollarlarsa yada ararlarsa burda bilgilendiririm sizi....

su an itibari ile mesaj yollanmıstır, bakalım samsungtan ne tur bi cevap gelecek, yada cevap verecekler mi

Arkadaşlar merak etmeyin bootloaderle ilgili bir sıkıntı yok .

Bu linkteki romu indirin ve odin ile kurulum yapın. Bende ics 4.0.3'ı beğenmediğim için geri dönüş yaptım böyle. Nasıl kurulacağını bilmeyen varsa kendi yaptığımı anlatabilirim :wink: Bu arada linkteki rom orjinal 2.3.6 türkçe romdur. Ve sorumluluk size aittir. Odin ve pid dosyasınıda isterseniz link olarak verebilirim kendimin yüklediği.

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu ics Android'e iyi bir çelme takacak gibi hadi hayırlısı. Windows 7 nin kaldıracağı sistemde Android ics adam gibi çalışmıyor.
Bu google neden Android'i Dalvik denen saçma java sanal makinesi üzerinde çalışacak şekilde hazırlıyor ki, symbian ve ios direk olarak çalııyor böylece daha az sistem gereksinimi duyuyor.

CerkezEthem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu ics Android'e iyi bir çelme takacak gibi hadi hayırlısı. Windows 7 nin kaldıracağı sistemde Android ics adam gibi çalışmıyor.
Bu google neden Android'i Dalvik denen saçma java sanal makinesi üzerinde çalışacak şekilde hazırlıyor ki, symbian ve ios direk olarak çalııyor böylece daha az sistem gereksinimi duyuyor.
4.0.3. te bir kaç vers. çıktı türkiye fota dan en son dağıtlılanlar arasında bir önceki dağıtım olan lux " almanya " versiyonunu kullanıyorum gerek pil ömrü gerek wifi çekimi stabilitesi olsun 2.3.6 ya basıyor 2.3.5 deseniz hadi neyse de . www.androidturkiye.net sitesinden 9100' ler için ayrılan kısma git orda detaylı rom kurulumu gösteriliyor. Kolay gelsin.

GALAXYS2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ARKADASLAR CEVAP GELDI, BASIT AMA NIYETIMI ACIK BI SEKILDE BELIRTMISTIM , BUYRUN ORJINAL CEVAP (KOPYALA YAPISTIR YAPIYORUM)....

Samsung Electronics Türkiye’ye ilettiğiniz talep için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili yanıtımız aşağıda bilginize sunulmuştur.

Konu ile ilgili yetkili teknik servislerimizden destek almanızı rica ederiz. İlginiz için teşekkür ederiz.
Teknik servis iletişim bilgilerine ekte yer alan dosya üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için 444 77 11 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla

Samsung Electronics Turkiye
Müşteri Hizmetleri

01-spacer.gif
Bu sayfadaki bilgiler bütün ihtiyaçlarıma cevap veriyor.
01-spacer.gif
Kat?l?yorum Kat?lm?yorum
* Bu e-postaya lütfen cevap vermeyiniz. Bu e-posta sadece
sistemden gönderilen mesajlar için oluşturulmuştur.
* Eğer bu cevabın yeterli olmadığını düşünüyorsanız, lütfen buraya tıklayın.
* Başka bir ürünle ilgili sorunuz için lütfen burayı tıklayın.
icon_01_tr.gif
KIES UZERINDEN ANDROID 4.0.3 GUNCELLEMESINI YUKLEDIM, AMA TELEFONDA SORUNLAR CIKMAYA BASLADI, BUNLARIN EN ONEMLISI, KULLANABILIRLIGI AZALTAN DOKUNMATIKLIK HISSININ KAYBOLMASI, BEN ANDROID 2.3.6 VERSIYONUNA DONMEK ISTIYORUM, EN AZINDAN STABIL ANDROID 4 CIKANA KARDAR, BUNU KIES UZERINDEN YAPABILIRMIYIM, YADA SIZIN VERECEGINIZ, ANDROID 2.3.6 BULUNAN, ROM LINKI VAR MI, LUTFEN, BILGILI VE BU KONUYA HAKIM BIRI CEVAP YAZSIN....

Bu konuda rahatsiz olan arkadaslar varsa ve samsung teknik servisiyle irtibata gecerse bir sonuca ulasabileceklerini dusunuyorum.... Yolladiklari ek dosyasini kontrol eder etmez icerigini paylasacagim....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler odin felan diyosunuz ben hiç birşey anlamıyorum resimli anlatm yokmu rica etsem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:(:(:(bende 4.0.3 (ics) ye telefondaki yazılım güncelleştirmesinden geçtim ve sonra arama yapmak isteyince ağda kayıtlı değil hatası tüm forumlarda aradım bulamadım...bunun çaresini bilen varmı yada 2.3.6 ya geri döneyimmi? şimdidenn teşekkürler....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam ağda kayıtlı değil uyarısı bendede çıkıyor odin ile 2.3 sürümünü atmaya çalışıyorum fail diyor ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bi yyardım eder misiniz 2.3.6 a dönmek istiyorum ama hata veriyor acil yardıma ihtiyacım var yardıınızı beqliyorum.. :( :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ayarlar-güvenlik- sim kart kilidi ordan sim kart kilidini kaldıırrr

Reaksiyon puanı
2,146
2.x.x sürümden 4.x.x sürüme güncelleyince power menüde sim kilidinde ekran kilidinde falan sıkıntı çıkıyor, bunun çözümü için telefona *#87976633# koduyla hard format atmanız lazım, tüm verileriniz silinecektir ona göre yapın
5 10 dakika falan sürüyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kadıköyrap o kodu nereye yazıcam telefondan anlamamda pek yardımcı olurmusun?
?

efsane_lego

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş bende aynı şekilde 2.0.6 dan 4.0.1 geçiş yaptım dedigin gibi tuş kilidinde power kilidinde rom programlarında sıkıntı yaşıyorum telefon yavaşladı ve sarj çok çabuk bitmeye başladı bunu nasıl çözebiliriz dedigini yaptıgım zaman bu proplemlerden kurtulabilirmiyim.

Reaksiyon puanı
2,146
kardeş bende aynı şekilde 2.0.6 dan 4.0.1 geçiş yaptım dedigin gibi tuş kilidinde power kilidinde rom programlarında sıkıntı yaşıyorum telefon yavaşladı ve sarj çok çabuk bitmeye başladı bunu nasıl çözebiliriz dedigini yaptıgım zaman bu proplemlerden kurtulabilirmiyim.

Bu kod ile bi format at sen.
*#87976633#

efsane_lego

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam formatı atayımda benim korkum telefonun çökmesi ve açılmaması böyle bi sorun yaşarmıyım.

Reaksiyon puanı
2,146
Şarjın %80 üstü olsun. Biraz uzun sürüyor ve hiçbirşeye dokunmaman gerekiyor yarıda kalmaması gerekiyor. Ben yaptım sorun olmadı sana garanti verebilecek durumda değilim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar s2 de 4.1.2 sürümünü kullanıyorum ve telde donma oluyor ılk bır hafta sorunsuz çalıştı sonra donma basladı ıkı defa yazılım attım düzelmedi format attım düzelmedi belkı teknık sorun vardır dıyorlar ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun bana özellıkle ekran kılıdı acarken mesajlasırken ve aramalarda bu sorunu yasıyorum

Reaksiyon puanı
2,146
kurduğun programlardan olmasın sakın, format atıp program kurmadan devam et bakalım, yani whatsapp facebook gibi programları kur tabi yine de ne olduğu belli olmayan şeyler kurma

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar...

samsung s advange Android 2.3 (Gingerbread) işletim sistemini kiev den 4.1.2 jelly bean olarak yükselttim
internetim çok yavaş bağlanmıyor nerdeyse
birde rehber ağırlaştı, cevap vermek istediğimde gelen aramalara hafif donuyor ilk alo diyene kadar

orjinalde android 2.3 (Gingerbread) yüklüydü...
tekrar 2.3 gingerbread a dönmek istiyorum... yardım lütfen...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aga bunu denedım de 2,3,6 ya donmedı halen androıd 4,0,4 yardımcı olur musun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lütfen yardim edin! Ben telefonumu (samsung galaxy gio s5660) 2.3.6'ten 4.3 jelly bean'a rom ile yükselttim. Ama biri beni arayinca arayan kişinin telefonunda hat meşgul yaziyor veya mesaj atmaya çalişirsa telefonum mesaji almiyor. Lütfen yardim edin. Ben arayip mesaj atabiliyorum ama.
Lütfen bu konuda yardim edin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende *#87976633# kodu olmuyor telefon 3.5 creed ama ben 2.3.6 sürümünü istiyorum