Android 11 Indirdikten Sonra Yavaşlama Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Merhaba arkadaşlar. Samsung A31 model bir telefonum var. Telefonuma Android 11 geldi. Yükledikten sonra hafif bir yavaşlama hissettim. Yapabileceğim bir şey var mı yoksa iyileştirme güncellemesini mi bekleyeceğim? Sıfırlamayı denedim işe yaramadı. Wipe Cache Partition (yanlış yazmış olabilirim) yaptığımda hafif bir hızlanma oldu ama hala çok hafif bir şekilde yavaşlama var.

UglyBetty

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
Android her güncelleme sonrası .old ve diğer config vb uzantılı birçok dosyayı depolar ve bunları herbir güncelleme sonrası aynen tekrar eder. Adamlar bu sorunu ortadan kaldırmak için kernel'e, güncelleme sonrası fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra, bu gereksiz duruma gelen config dosyalarını otomatik temizleyen ve telefonunuzu eski hızına kavuşturan bir uygulama gömmüşler. Mesela bunu deneyebilirsiniz ve farkı göreceğinizden eminim.

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Android her güncelleme sonrası .old ve diğer config vb uzantılı birçok dosyayı depolar ve bunları herbir güncelleme sonrası aynen tekrar eder. Adamlar bu sorunu ortadan kaldırmak için kernel'e, güncelleme sonrası fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra, bu gereksiz duruma gelen config dosyalarını otomatik temizleyen ve telefonunuzu eski hızına kavuşturan bir uygulama gömmüşler. Mesela bunu deneyebilirsiniz ve farkı göreceğinizden eminim.
Uygulamanın ismi nedir?

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Yani normal sıfırlama şeklinde değil de fabrika ayarlarına tümden sifirlamanız gerekiyor. Genelde tüm içerik ve yapılandırma ayarlarını silen bir seçenektir. Bu nedenle eğer önemli dosyalarınız varsa yedekleme yapmanızı öneriyorum.
Zaman ayırıp, cevap verdiğin için teşekkürler. ?