Anakarttan görüntü alamıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

MrMika

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, sistemimi temizlediğimden beri görüntü alamıyorum.
anakart p8h77m-le
işlemci i5 2500 2th. 3.3 ghz
ekrankartı r7 265
psu corsair vs 650 80+
Temizlikten önce görüntü almayı denedim bir sorun yoktu, işlemci ve ramleri çıkartmadan genel temizlik yaptım, ekran kartını ayrıca söküp temizleyip macununu yeniledim
görüntü alamayınca ramleri, ram yuvalarını temizledim, işlemci yuvasını kontrol edip ve fanını temizleyip pinlerde bir sorun olmadığından emin olarak macununu yenileyip yerlerine düzgün biçimde oturttum, sorun devam etti. bios pili ve bios pini ile resetleme yaptım, tüm parçaların kontrollerini yaptım ramleri slotlar arası değiştirerek teker teker denedim ne anakarttan ne ekran kartından görüntü alamadım, buzzerdan bios yüklenme sesi gelmiyor, klavye fare ışıkları yanıyor fanlar sorunsuz dönüyor. Eski ekran kartımı hd6790 denedim sonuç değişmedi, psu çıkışlarının voltaj ölçümlerini yaptım onda da bir sorun yok, ekran ve priz değiştirdim sonuç yok.
Bilgisayarcıya götürdüm sorun ram slotlarında olabilir dedi, başka bir bilgisayarcıya götürdüm sorun ya psu da yada anakartta dedi, hiçbirinde test edebilecekleri parçalar olmadığından kesin bir şey söyleyemediler. Bios hafızasında mı sorun var ramlerde mi anakart komple sorunlu mu işlemcide mi sorun var anlayamadım. yardımcı olabilecek birileri var mı?
Not: Temizlik boya fırçası ve el süpürgesiyle yapıldı, tüm parçalar söküldü kasanın içi (paslanma başlamıştı) siyaha boyandı. tüm parçalar teker teker kontrol edilerek takıldı, sonuç yok.

Son mesajlar