Anakartların sonundaki harfler

Bu konuyu okuyanlar

ilhanozer66

Öğrenci
Merhaba abilerim Kardeşlerim ben yeni sistem toplamak istiyorum fakat anakart kısmında ufak Bi sorum var h410m modeli örnek olarak bu modelin sonunda H K M gibi harfler var bunlar ne demek ve diğerlerinden farkı ne şimdiden teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve uygun fiyatlı m2 destekli 1200 pin anakart önerisi

_Zaur_

Dekan
Modele uygun özelliklere göre değişiyor. Harflerin açılımı var bence

A modeli - Adaptive
M modeli - Minimum
K modeli - Comfort
H modeli - High
P modeli - Performance
X modeli - Xtreme
Z modeli - Bilmiyorum bunuda siz bilin artık 🤣

Böyle anlamlandırıyorum. Zaten model yükseldikçe Gaming full özelliklere göre harflerin değiştiğini göreceksiniz.

met 35

Rektör
Çipsetin serisinin(senin örneğinde H410 dediği,çipset serisidir,mesela) hemen yanındaki M harfi , anakartın microATX ölçülerde olduğunu gösterir.MicroATX değilde,daha büyük olan ATX öçülerinde olsaydı, bu M harfi olmazdı. Sadece H410 yazardı ,mesela.

Bundan sonra gelen . X-A-EVO- E-C -Gaming-Z-prime- P, ve bilumum harf veya eklentilerin hiç bi anlamı yoktur. Anakart üreticisinin, o anakartı tanımlamak için koyduğu harf ve kelime ordusudur. :)

A modeli - Adaptive
M modeli - Minimum
K modeli - Comfort
H modeli - High
P modeli - Performance
X modeli - Xtreme

Böyle anlamlandırıyorum. Zaten model yükseldikçe Gaming full özelliklere göre harflerin değiştiğini göreceksiniz.
BEnimkisi A320m yani minimum mu ? Minimum neyi ifade ediyor ?

Özel başlık
Kerim 𐱅𐰇𐰼𐰰

A modeli - Adaptive
M modeli - Minimum
K modeli - Comfort
H modeli - High
P modeli - Performance
X modeli - Xtreme

Z modelini biliyorum. Zaur oluyor o. 🙃

Shiden

Profesör
Özel başlık
Uranos & Zümrüt Okçu

A modeli - Adaptive
M modeli - Minimum
K modeli - Comfort
H modeli - High
P modeli - Performance
X modeli - Xtreme

Güzel.

İsimyok0808

Profesör
Özel başlık
İsimsiz Kullanıcı

A modeli - Adaptive
M modeli - Minimum
K modeli - Comfort
H modeli - High
P modeli - Performance
X modeli - Xtreme

Demek anakartlarında araba gibi paketleri var 😅 Kaç xtreme modeli kaç HP ?

Özel başlık
Kerim 𐱅𐰇𐰼𐰰
Ahshhsgdha 🤣 Beni köşeye sıkıştırdınız demek ha?

Z modelini buldum be abi - Zerdüştçü modeli anakartlar işte.
Pers imparatorluğu kendini geliştirmiş teknolojide. Romayı yakıp kavurucak.
Onlar teknolojide gelişemezler asla. Onlarda bir gramın yarısı kadar akıl yok. 😁 Yalan söyleme.
Roma ordusu harikadır. 😍
indir.jpg

Pers ordusu ise aklını kaybetmiştir. 🤪
happy-look-stunning-stupid-man-simple-person-head-to-toe-133935726.jpg

ilhanozer66

Öğrenci
Şimdi konuya dönelim ben h410m s2h modeli ana kartı aldım yanına 1000w aecool psu rx580 ekran kartı ve 10100f İŞLEMCİ ile sistemi kurmaya başladım herşey iyi güzel bitti ben sistemi yüklerken boş durmayayım ve argb led leri de anakarta bağlayayım derken bağladım ışıklar yandı mis gibi oldu sonra kablosu ben alltan çekince çıktı sonra tekrar takarken büyük ihtimalle şase yaptırdım sistem komple gitti. İŞLEMCİ fanı hariç herşey çalışıyor ama görüntü yok ne yapmam gerekiyor herşey sıfır garanti kabul eder mi yoksa öncesinde ne yapmam lazım yada arıza anakarta mı psu da mı

Rizelimapper53

Profesör
Özel başlık
Bıraktı...
Merhaba abilerim Kardeşlerim ben yeni sistem toplamak istiyorum fakat anakart kısmında ufak Bi sorum var h410m modeli örnek olarak bu modelin sonunda H K M gibi harfler var bunlar ne demek ve diğerlerinden farkı ne şimdiden teşekkür ederim

Ve uygun fiyatlı m2 destekli 1200 pin anakart önerisi
Bazen özelliklerini belirtir. F serisi kartlarda m.2. desteği olmaz mesela. M450 derse M-ATX'dir. Yoksa düz 450 ise ATX'dir. Bunlar bir kaç örnek.

Şimdi konuya dönelim ben h410m s2h modeli ana kartı aldım yanına 1000w aecool psu rx580 ekran kartı ve 10100f İŞLEMCİ ile sistemi kurmaya başladım herşey iyi güzel bitti ben sistemi yüklerken boş durmayayım ve argb led leri de anakarta bağlayayım derken bağladım ışıklar yandı mis gibi oldu sonra kablosu ben alltan çekince çıktı sonra tekrar takarken büyük ihtimalle şase yaptırdım sistem komple gitti. İŞLEMCİ fanı hariç herşey çalışıyor ama görüntü yok ne yapmam gerekiyor herşey sıfır garanti kabul eder mi yoksa öncesinde ne yapmam lazım yada arıza anakarta mı psu da mı
BURAYA YAZMA! Git konu aç buraya yazma. Forum burası ahır değil.

Edit: reis kusura bakma vallahi dalgındım. Farklı kişi sandım özür dilerim :(

Son düzenleme:

Rizelimapper53

Profesör
Özel başlık
Bıraktı...
Bazen özelliklerini belirtir. F serisi kartlarda m.2. desteği olmaz mesela. M450 derse M-ATX'dir. Yoksa düz 450 ise ATX'dir. Bunlar bir kaç örnek.

BURAYA YAZMA! Git konu aç buraya yazma. Forum burası ahır değil.

Edit: reis kusura bakma vallahi dalgındım. Farklı kişi sandım özür dilerim :(
:(
Ayrıca 1000W gereksiz olmuş biraz.

SDN Son Haberler