Anakart'ımı İşlemcisiz Bios Update Edebilir Miyim?

Bu konuyu okuyanlar

strafetrick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Merhaba arkadaşlar. Ben çok param olmaması üzerine letgodan temiz 2. el anakart ve işlemci buldum. Almayi düşünüyorum.
Anakart: Asus H110M-K
İşlemci: Intel G4560 7. Nesil
Sorun şu bu anakartın biosu büyük ihtimalle güncel değil ve bu anakart eski biosta 6. nesil işlemcilere kadar destek sağlıyor. Bende de başka 1151 pin işlemci yok. Acaba bu anakartı işlemci olmadan bios update etmek mümkün mü? Böylece işlemcimi tanıyacaktır. Teşekkürler

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Böyle bi yöntem yok diye biliyorum bi bilgisayarcıya götürmen lazım orda bios uptade yapıp sana verirler

strafetrick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Böyle bi yöntem yok diye biliyorum bi bilgisayarcıya götürmen lazım orda bios uptade yapıp sana verirler
bilgisayarcı nasıl yapıcaksa bende yapabilirim diye düşünüyorum eğer başka 1151 pin bi işlemci takmayacaksa. bir de başka forumlarda görmüştüm asusun böyle bi teknolojisi var deniyordu ama bu anakartda var mı bilemiyorum yardım almak istedim

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Öyle bi yöntem var.Fakat bu anakartta,yok.Flashback özelliği ,ama daha çok orta ,üst seviye anakartlarda oluyor. Asus için diye de bi şey yok. Bütün marklarda var.

Gelelim esas konuya;
Anakartın 2016 da çıkan 3016 no.lu bios ile G4560 desteğini almış görünüyor.İşlemci ise 2017 ilk çeyreğinde piasaya çıkmış. Yani ,yanlış bakmadıysam ,bu şartlar altında anakartın üzerinde,hangi bios olursa olsun,sorun olmaması lazım.

strafetrick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Öyle bi yöntem var.Fakat bu anakartta,yok.Flashback özelliği ,ama daha çok orta ,üst seviye anakartlarda oluyor. Asus için diye de bi şey yok. Bütün marklarda var.

Gelelim esas konuya;
Anakartın 2016 da çıkan 3016 no.lu bios ile G4560 desteğini almış görünüyor.İşlemci ise 2017 ilk çeyreğinde piasaya çıkmış. Yani ,yanlış bakmadıysam ,bu şartlar altında anakartın üzerinde,hangi bios olursa olsun,sorun olmaması lazım.
evet bence de sorun çıkarmaması gerek. zaten sorun çıkarıyor diyeni de görmedim ama intelin kendi sitesinde 6. nesile kadar dediği için içime bir şüphe düştü getirir takarım çalışmaz diye. madem destekliyor bu intel neden illa kendi sitesinde 6. nesil diyor 7. nesil yazsın destekliyorsa kendi ürününü kötülüyor resmen

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Aklında olsun ,bu tip olaylarda ,o şöyle yazmış bu böyle söylemiş gibi laflara hiç kulak asma.

Anakartının resmi web sitesine gireceksin ve oradan ,support kısmından işlemci desteğini tıklayacaksın. Açılan sayfadan anakartının hangi işlemcilere desteği var,hangi no.lu bios ile,tüm bu bilgiler önüne gelir.

strafetrick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Aklında olsun ,bu tip olaylarda ,o şöyle yazmış bu böyle söylemiş gibi laflara hiç kulak asma.

Anakartının resmi web sitesine gireceksin ve oradan ,support kısmından işlemci desteğini tıklayacaksın. Açılan sayfadan anakartının hangi işlemcilere desteği var,hangi no.lu bios ile,tüm bu bilgiler önüne gelir.

çok teşekkürler cevaplarınız için aydınlattınız resmen içimdeki şüphe kalktı. konu kapanabilir

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
bilgisayarcı nasıl yapıcaksa bende yapabilirim diye düşünüyorum eğer başka 1151 pin bi işlemci takmayacaksa. bir de başka forumlarda görmüştüm asusun böyle bi teknolojisi var deniyordu ama bu anakartda var mı bilemiyorum yardım almak istedim
Başka işlemciyle

Son mesajlar