anakarta sıvı soğutma takacağım ama

Bu konuyu okuyanlar

tuttumseni

Asistan
Reaksiyon puanı
47
bir problemim var yeni sistem topladım herseyiyle tamam simdide sıvı soğutma takmak istiyorum ama kullanıdığım anakart asus b365m-k modeli anakart üstünde cha fan ve işlemci fanı çıkışı var ben cooler master 240 lık radyatörlü sıvı soğutma takacam ama bunları bu iki pine bağlasam sıkıntı olmaz değil mi anakarttaki pinler 4 lü kontrol edilebilir mi ? yani şimdi cpu fan normal işlemci ısınınca yükselir ama cha fan öyle mi yani stabil çalışır mı ? yani oyuna girdiğim zaman ayarında oyundan cıktığım zamanda ayarında çalışır mı lütfen yardımcı olabilir misiniz ???? umarım anlatabilmişimdir.

rsullkya

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Açıkçası durumu tam anlamadım ben ama kendimden örnek vereyim ben sıvı soğutmamı cpu fan bölümüne taktım ama pump fan olarak da olabilir bu. 3 pinli oluyor genelde soket 4 pinli soldan 3 olarak takmıştım ben doğru hatırlıyorsam. Olayı tam anlamadığım icin net cevap veremedim kısaca yeniden anlatırsanız sevinirim

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Önemli değil cha fanına da taksan olur. cha fanı da sıcaklığa bağımlı olarak çalışabilir.

tuttumseni

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Önemli değil cha fanına da taksan olur. cha fanı da sıcaklığa bağımlı olarak çalışabilir.
tamam hocam çok sağolun yaaa başka takacak yer yok anakart o kadar da eski değil zaten olabilir diye düsündüm ama internette pump fan water fan vsvsvs yazınca onlar yoktu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açıkçası durumu tam anlamadım ben ama kendimden örnek vereyim ben sıvı soğutmamı cpu fan bölümüne taktım ama pump fan olarak da olabilir bu. 3 pinli oluyor genelde soket 4 pinli soldan 3 olarak takmıştım ben doğru hatırlıyorsam. Olayı tam anlamadığım icin net cevap veremedim kısaca yeniden anlatırsanız sevinirim
hocam şimdi beniim anakartta iki tane fanlar için pin var bir tanesi cha fan yazıyor diğeri de cpu fan şimdii buraya kadar hersey normal ben işlemci stok soğutucuda sadece cpu fan takıyorum yaaa cha fan boşta duruyor sonra sıvı soğutmada hem pompa için hemde radyatör üzerindeki fanlar için iki tane giriş istiyor beniim anakarta sadece cpu fan ve cha fan var pompayı cpu fan taksam radyatör üzerinde ki fanlarıda cha fan taksam çalışır mı ???? cha fan da diyelim ki çalıştı son devirde mi çalışır yoksa sistem ısındıkça mı daha hızlı çalışır bütün sorun bu ?????