Anakart Usb ekipman baglantıları kopuyor

Bu konuyu okuyanlar

Fatih Sefa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle selamlar.
2.5 yaşında bir sistem kullanıyorum son 1 haftadır garip sorunlar yaşamaya başladım
ilk önce sistem kendini açmamaya başladı anakart ışıkları yanıp hemen sönüyordu sürekli bir şekilde ilk psu dan şüphelendim fakat sorun Ram den çıktı
ramı söküp bios pilini çıkardım 5 dk sonra geri taktım sistem açıldı
şimdi ise sorunum steelseries arctis 7 kulaklık kullanıyorum 5 dakikada bir garip bir şekilde baglantısı kopuyor kablosuz alıcısının üzerindeki lamba yanıp yanıp sönüyor aygıt yöneticisinde sorun sırasında aygıt kayboluyor ve yaklaşık 30 saniye sonra baglantı geri geliyor
usb portların hepsinde bu sorunu yaşıyorum öteki yandan steelseries rival 650 wireless mause kullanıyorum hiçbir kopma yaşamıyorum
kulaklıgı diger sistemimde kullandıgımda hiçbir sorun yaşamıyorum saaatlerde kesintisiz kullanabiliyorum
diger bir problemim ise netflix-spotify gibi uygulamalarda chorome internet explorer yandex firefox tüm tarayıcılardan bahsediyorum herhangi bir şekilde sayfayı yeniledigimde ekran görüntüm 5 saniyeligine gidip geri geliyor ve bu beni çok sinir ediyor ekran kartını söktügümde dahili ekran kartında hiçbir sorun yaşamıyorum 0 başka bir ekran kartı temin ettim onu kurdum aynı sorun ondada yaşandı ekran kartı driverini kurmadıgımda hiçbir sorun yaşamıyorum eski sürümleride denedim yeni sürümlerdede bazı uygulamalarda girip yaparken veya çıktıgım esnada ekran 5 saniyeligini gidip geliyor sanki hdmı kabloyu birisi söküp takıyor gibi oluyor kabloyu monitörü herşeyi degiştirdim psu a kadar bu sorunu bir türlü çözemedim tek deneyemedigim anakart oldu bu arada dvı baglantısında hiçbir sorun yaşamıyorum hdmı ve display port bagladıgımda bu sorunlar oluyor fikirlerinizi almak istiyorum sizce ne yapmam gerekiyor sistem parçalarımın 6 ay daha garantisi var
sistem bilgilerim şu şekilde;
intel i5 7500 cpu
msı gtx 1050ti gpu
msı b250 m3 anakart
hyperx 8+8 16 gb ram 2400 mhz cl15 değerinde
550 w psu 80+ sertifikalı
240 gb ssd

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Son mesajlar