Anakart tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Profesör
NVIDIA recommends a 650W PSU for the RTX 3070, but if you're currently working with, say, a 600W PSU, you might get along just fine depending on other hardware in your system. You can always give it a shot before picking up a new PSU

der ki, nvdia 650 watt psu tavsiye eder ama diyelim ki siz 600 watt psu ile çalışıyorsanız bilgisayarınızdaki donanıma bağlı olarak idare edebilirsiniz. Yeni bir psu almadan 600 watt yeterli mi deneyebilirsiniz.

aynen. o zaman wifisiz model ile devam edin

Evet gerek yok 200 TL cebiniz de kalsın.
Hepinize çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için o zaman anakart olarak önerdiğinizi alıyorum power supply olarak değiştirmeye gerek yok o zamn rtx 2080 super ve rtx 3070 destekliyorsa sıkıntı yok tek korktuğum sisteme zarar vermez demi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hepinize çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için o zaman anakart olarak önerdiğinizi alıyorum power supply olarak değiştirmeye gerek yok o zamn rtx 2080 super ve rtx 3070 destekliyorsa sıkıntı yok tek korktuğum sisteme zarar vermez demi
Hocam birde benim işlemçim ryzen 7 3800x

Son düzenleme:

ozciceky

Profesör
hocam
senin işlemci + rtx 2080 + 2 adet 8gb ram + 1 7200 rpm hd + 1 sata ssd + 1 pcie ssd + 1 pcie kart + 3 adet usd3,0 device + 1 adet bluray ile 550 watt yeter gibi web sitesinden hesapladığıma göre

3070 ti ile 609 watt 3070 ile 507 watt gibi

hocam
senin işlemci + rtx 2080 + 2 adet 8gb ram + 1 7200 rpm hd + 1 sata ssd + 1 pcie ssd + 1 pcie kart + 3 adet usd3,0 device + 1 adet bluray ile 550 watt yeter gibi web sitesinden hesapladığıma göre

3070 ti ile 609 watt 3070 ile 507 watt gibi
Teşerkkür ederim hocam tuf gaming x570 anakart ıda sipariş verdim işallah sorun çıkmaz psu yeterse çok iyi olcak

Evet gerek yok 200 TL cebiniz de kalsın.
aynen. o zaman wifisiz model ile devam edin
Hocam bir şey daha sprucam sizlere kusura bakmayın anakart olarak b550 mi daha iyi yoksa önerdiğiniz asus tuf x570 plus mı

Son düzenleme:
Boşa anakartı değiştirme. Ocak ayında çıkan bios ile 5600X alırsın,çok daha faydalı bi iş yapmış olursun.
Sipariş verdim artık hocam sistemi idare eder 2-3 yıl sonra alırım artık onu kaç para olcak kim bilir o, ekonomi dalgalı gidiyor karantinada yavaş yavaş başlafı 1600 almışken x570 plus asus tuf u hiç alamam bide sonra

met 35

Rektör
Eh ,o zaman sen bilirsin. :)
Ancak, RTX 3070 alıyorsun,daha önce yazdımmı bilmiyorum ama o işlemci ile 1080P de ,karttan tam verim alamıyacaksın. 2K monitörse,pek sorun olmaz.

Eh ,o zaman sen bilirsin. :)
Ancak, RTX 3070 alıyorsun,daha önce yazdımmı bilmiyorum ama o işlemci ile 1080P de ,karttan tam verim alamıyacaksın. 2K monitörse,pek sorun olmaz.
1080p işini hallettim hocam 2 k alıcam Yarın tekrar bir bütçemi kontrol edip 2 k monitör tavsiyesi diye konu açarım yardımcı olursanız sevinirim hocam 2 k monitör tavsiyesinde

ozciceky

Profesör
Bu yaz kendime monitör araştırırken Vatan'a gitmiştim. Ve teker teker tüm monitörlere windows ekranında veya word gibi programda yazı yazarken vs kontrol etmiştim. Sıkıntım şu idi monitörlerin hemen hemen hepsi video oynatırken veya oyun oynarken benzeşik performansları sağlıyorlar. En azından benim için öyle ama saçma gelecek belki ama start tuşuna bastığınıza ekrana gelen menüde yazan yazıları sanki bulanık gibi okuyorum geliyordu bana. İşteki viewsonic'te de veya evdeki viewsonic'te de. Her neyse orada hemen hemen tüm monitörlerde aynı problem var gibiydi. Aklımda yokken satın aldığım philips 272V monitör ve kardeşi olan 242V monitör hariç. Bir de her ne kadar ekranı 2K olsa ve o sırada verilen çözünürlük 1080P olsa da aşağıda linkini eklediğim monitörde de acaip net bir görüntü vardı.

Bu yaz kendime monitör araştırırken Vatan'a gitmiştim. Ve teker teker tüm monitörlere windows ekranında veya word gibi programda yazı yazarken vs kontrol etmiştim. Sıkıntım şu idi monitörlerin hemen hemen hepsi video oynatırken veya oyun oynarken benzeşik performansları sağlıyorlar. En azından benim için öyle ama saçma gelecek belki ama start tuşuna bastığınıza ekrana gelen menüde yazan yazıları sanki bulanık gibi okuyorum geliyordu bana. İşteki viewsonic'te de veya evdeki viewsonic'te de. Her neyse orada hemen hemen tüm monitörlerde aynı problem var gibiydi. Aklımda yokken satın aldığım philips 272V monitör ve kardeşi olan 242V monitör hariç. Bir de her ne kadar ekranı 2K olsa ve o sırada verilen çözünürlük 1080P olsa da aşağıda linkini eklediğim monitörde de acaip net bir görüntü vardı.

Hocam bunun 2 k sı var mı peki

SDN Son Haberler