Anakart chipset ve soket

tolga805

Asistan
Arkadaşlar anakartım var (Dell Optiplex 390) soket: fclga1155 chipset :H61 anakartın kılavuzuna baktığımda chipsetlere Intel H61 Express Chipset yazmış fakat aşşağıda işlemcilere ise sadece i5 2400, i3 2120 ve i3 2100 yazmış (bu işlemciler sandy bridge) ben bu anakarta i5 3570 (ivy bridge) takabilir miyim ? veya i5 3570k(ivy bridge) takabilir miyim ve takılıyorsa bios güncellemem mi lazım ?

tolga805

Asistan
Bios sürümüm iste Dell inc. A06, 27.03.2012 i5 3570 için update gerekli mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakart'a BIOS güncellemesi gelmiş mi bakabiliriz. Normalde H61 anakartlar 3. Nesil intel işlemcileri destekliyor. Sizin anakartınızda farklı bir durum varsa bilemem.
nasıl bakacağız yardımcı olur musunuz ben pek bilmiyorum

utkuversus

Cem Karaca Hayranı
Yönetici
Moderatör
2012 mart ayınca güncellenmiş en son kart. Ivy Brdige'ler nisan 2012'de piyasaya çıktı. Bilgisayarın tam modeli nedir?

tolga805

Asistan
2012 mart ayınca güncellenmiş en son kart. Ivy Brdige'ler nisan 2012'de piyasaya çıktı. Bilgisayarın tam modeli nedir?
hazır kasa değil 2 sene önce kendim toplamıştım anakartım yanınca bu anakart ile değiştirmek zorunda kaldım

H61 Anakartların bazıları bios güncelleme ile destekliyor. Hepsi desteklemez,yani.
Eski bios ise ,çalışmaz. Mağdur olabilirsin.
bios galiba eski dediğim gibi bios sürümü ve tarihi Dell inc. A06, 27.03.2012 bu. bunu nasıl güncelleyebilirim

EFI Shell

shellx64.efi
İçerik Ekibi
hazır kasa değil 2 sene önce kendim toplamıştım anakartım yanınca bu anakart ile değiştirmek zorunda kaldım

bios galiba eski dediğim gibi bios sürümü ve tarihi Dell inc. A06, 27.03.2012 bu. bunu nasıl güncelleyebilirim
Güncelleme yok ise BIOS un içine mikrokodlarını ekle.