amur

Bu konuyu okuyanlar

warkortali

Profesör
Emektar
Grubun demosu uzun yıllardır gençlik arasında elden ele dolaşıyordu. Heyecanla beklenen albümleri çıktı. Keyifle dinleyebileceğiniz “bi” başka rock” albümü, “Bu aşkın ızdırabını” ismiyle beğeninize sunuluyor. Çamur’un ne tarz müzik yaptığı üzerine epeydir tartışılıyor... Dinleyip siz karar verin. Birkaç kere dinleyip sıkılacağınız türden müzikler değil, uzun yıllar tekrar tekrar dinleyeceğiniz, mırıldanacağınız sözler, kalıcı melodiler var bu albümde. Parçaların söz ve müzikleri Murat ve Çağatay’a ait.<br /><br />Çamur, 1996 Haziran’ında Murat (vokal – gitar – bağlama ) ve Çağatay (elektrik gitar) tarafından Sakarya'da kuruldu. Kurulduktan hemen sonra Ankara'ya giden ikili, bir yıl boyunca çeşitli barlarda sahne aldı. İkili, bu bir yılın sonunda Sakarya'ya dönerek çalışmalarını bir süre burada devam ettirdi ve ilk demo kayıtlarını bu sırada gerçekleştirdi. Mayıs 1997'de İzmit Eğlence Fuarı’nda sahne almaya başlayan grup, ayni şehirde müzik yaşamlarını devam ettirdi. Nisan 1998'de bas gitara Ömür, davula Turgay (Trayan Dimitrov)'un geçmesi, Ozan'ın da klavyesiyle katılması sonucu grup, uzun yıllar birlikte çalacak olan kadroyu oluşturmuş oldu.Yaz aylarında İzmit Fuarı’nda, kıs aylarında ise İstanbul’da birçok barda sahne aldı.<br /><br />2003 Eylül ayında gruba yeni katılımlarla müziğini zenginleştiren grup, yeni çalışmalarıyla Mayıs 2004'te 9. Roxy Müzik Günleri'nde final hakkı kazandı. 10-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen performansla ikincilik ödülü aldı.<br /><br />Turgay(Davul),Güney(Perküsyon),Jon Cullblad (Perküsyon),Emre Kocabaş (Perküsyon)<br />Kadir Keskin(Bas Gitar),Ozan(Klavye),Ömür(Çağlama),Çağatay(Elektrik Gitar),Murat(Vokal) Çamur'un Roxy'de ki performansında yer alan müzisyenlerdir.<br />Çağlama Ömür’ün tasarladığı bir enstrüman.<br />Çamur bu yıl üçüncüsü düzenlenen Barışarock Festivali’nde ve Zeytinli Rock Festivali’nde sahne aldı.<br />Grup hakkında ayrıntılı bilgi aşağıdaki web adreslerinden sağlanabilir;<br /><br />Video : (Halim öyle) isimli şarkıları izliyelim<br />http://www.youtube.com/watch?v=haV1MJgg4ts<br /><br />Önemli !! : (Artık amatör değiller)<br /><br />Kaynak :www.camur.org
 

Efe Zoroğlu

Profesör
Erkin Koray (BABA) gibi tarzları.Güzel. :-*

r.jpg


o.jpg


j.jpg


Teşekkürler Warkortali :)

 

enveryaman

Öğrenci
Güzel,bu tarz müzikde kalıcı olmak zor,sözler anlamlı,müzik hafızada kalıcı olabilecek yapıda olursa,biraz da Anadolu kokarsa uzun yıllar sahnede kalırlar.Bizler de zevkle dinleriz.
 

winstoncash

Profesör
Bu grubun hara diye bir şarkısı vardı, onu çok beğenmiştim ben ilk çıktığında. şarkıları güzel, iyi de söylüyorlar. piyasadaki mankenden bozma şarkıcılara bin basar bence.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst