Amiral gemileri

Samsung apple huawei??

• S20 plus/ultra

Kullanılan: 11 45.8%
  • 11 pro /max

Kullanılan: 12 50.0%
  • P40 pro/plus

Kullanılan: 5 20.8%

• Kullanılan toplam oy
    24

Bu konuyu okuyanlar

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Yakın zamanda tanıtılan amiral gemisi telefonlar arasından hangisini çok beğendiniz ve favoriniz hangisi oldu fikirlerimizi paylaşalım

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Yakın zamanda tanıtılan amiral gemisi telefonlar arasından hangisini çok beğendiniz ve favoriniz hangisi oldu fikirlerimizi paylaşalım
S20 ultra favorim.iphone 11 pro max güzel olsada eski teknoloji.Huawei cihazlarìna stereo hoparlör,kamerayada otomatik hdr koymadığì sürece en kral bataryayada sahip olsa bundan sonra işi zor.Samsung 120hz la hepsinin bir adìm önünde.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Açıkçası Samsung tarafı olsun huawei tarafı olsun güçlü cihazlar çıkardılar ama şahsen tasarımları hiç hoşuma gitmedi. 3 seçenek arasında 11 serisi en beğendiğim. Liste dışına çıkarsak OPPO FİND X2 Pro ve Realme X50 Pro derim.

Çağlar Ç.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Nerde anket yaparsan yap S20 çıkar....uzayda bile yapsan
Sebebi nedir?

S20 ultra favorim.iphone 11 pro max güzel olsada eski teknoloji.Huawei cihazlarìna stereo hoparlör,kamerayada otomatik hdr koymadığì sürece en kral bataryayada sahip olsa bundan sonra işi zor.Samsung 120hz la hepsinin bir adìm önünde.
Kusuruma bakmayın, yanlış okumuyorsam 11 Pro Max'e eski teknoloji demişsiniz? Eski olan teknolojisi nedir cihazın? Merak ettiğimden soruyorum.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Sebebi nedir?

Kusuruma bakmayın, yanlış okumuyorsam 11 Pro Max'e eski teknoloji demişsiniz? Eski olan teknolojisi nedir cihazın? Merak ettiğimden soruyorum.
Arkadaşın eski teknoloji demesinin sebebi sanırsam iphone 11 pro max in ekranının 60hz olması, büyük çentiği olması,2x telephoto max 10x zoom yapması ve kamerası gece diğer iki telefondan geride kalması. iPhone 11 Pro Max de güzel cihaz ama ben s20 ultra tercih ederim.

Reaksiyon puanı
7,997
Apple'a 11 serisinde kamera tasarımı çok kötü falan dediler ama görüyoruz ki Samsung S20 serisinde hemen Apple'ın yaptığını kopyalamış. Ekranı da 120hz yaptılar diye bir anda 11 Pro Max eski teknoloji kaldı. Çentiği bile iPhone X de kullandıktan sonra nedense başta Huawei ve Xiaomi olmak üzere tüm markalar çentikli telefon çıkartmaya başladı. Ama yine Apple tasarım ekibi başarısız ve eski teknoloji. Anladım hocam :D

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Apple'a 11 serisinde kamera tasarımı çok kötü falan dediler ama görüyoruz ki Samsung S20 serisinde hemen Apple'ın yaptığını kopyalamış. Ekranı da 120hz yaptılar diye bir anda 11 Pro Max eski teknoloji kaldı. Çentiği bile iPhone X de kullandıktan sonra nedense başta Huawei ve Xiaomi olmak üzere tüm markalar çentikli telefon çıkartmaya başladı. Ama yine Apple tasarım ekibi başarısız ve eski teknoloji. Anladım hocam :D
S20 serisinin kemera tasarımının 11 serisiyle alakası yok kaldiki 11 ler çıkmadan önce samsung bi a serisi telefonunda bu kamera tasarımını kullanmıştı araştırmadan yorum yapmayalım

Reaksiyon puanı
7,997
S20 serisinin kemera tasarımının 11 serisiyle alakası yok kaldiki 11 ler çıkmadan önce samsung bi a serisi telefonunda bu kamera tasarımını kullanmıştı araştırmadan yorum yapmayalım
11 serisinde kamera bir tepsi içine alındı diyebiliriz. S20 serisinde de aynı şekilde tepsiye alındı ?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Huawei ve xiaomi büyük çentikli cihaz yapmayı bırakalı 1 yıl oldu. S20 iPhone 11 neyini kopyalamış? Kamera tasarımını diyecekseniz kamera tasarımı iphone 11 e benzemiyor. Ben eski teknoloji demedim sadece arkadaşın neden eski teknoloji dediğini yazdım.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
11 serisinde kamera bir tepsi içine alındı diyebiliriz. S20 serisinde de aynı şekilde tepsiye alındı ?
Samsung 11 ler çıkmadan önce bi a serisi telefonunda kullanmıştı bu tasarımı neyini anlamıyon hangi telefon olduğunu bulabilirsem atarım

Reaksiyon puanı
7,997
Samsung 11 ler çıkmadan önce bi a serisi telefonunda kullanmıştı bu tasarımı neyini anlamıyon hangi telefon olduğunu bulabilirsem atarım
S20 Ultra ile 11 Pro Max yan yana inceleyin bi öyle gelin. Samsung S10 , S9 serisinde belli bir kamera tasarımı vardı neden 11 serisinden sonra bir tepsi içine topladılar akıllarına aynı anda mı geldi mühendislerin ?

Profil resminize bakabilirsiniz mesela.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Sebebi nedir?

S20 ultra da kamerada 10x optik 30x hibrit 100x digital zoom var 11 promax de 2x optik 10x digital zoom var.S20 ultra da 120 hz ekran hızına sahip 11pro max 60 hz ekran hìzìna sahip 11pro max de video da maksimum çözünürlük 4k 60 fps S20 ultrada 8k 24 fps.Iphone 11pro max beğendiğim bir cihaz olsada teknoloji olarak S20 ultra dan geride bir cihaz olduğunu dü$ünüyorum.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S20 Ultra ile 11 Pro Max yan yana inceleyin bi öyle gelin. Samsung S10 , S9 serisinde belli bir kamera tasarımı vardı neden 11 serisinden sonra bir tepsi içine topladılar akıllarına aynı anda mı geldi mühendislerin ?
Sensör boyutları büyüdüğü için orta taraftada batarya olduğu için köşeye taşıma gereği duymuş olabilirlermi çok bilmiş arkadaş??Daha önce kullanıldı bu tasarım diyorum algılarında sorunmu var

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Güzel kardeşim sana tavsiyem S20 ultrayla bir yüzleş.S20 ultrayı mağazada inceledim.Ekranda 120 hz ı aktif ettiğin anda cihaz yağ gibi akìyor.Iphone 11pro max ide mağazada kullandìm.O da güzel cihaz kötü demiyorum ama S20 ultra yeni teknolojilerle baya iyi olmuş.

Reaksiyon puanı
7,997
S20 ultra da kamerada 10x optik 30x hibrit 100x digital zoom var 11 promax de 2x optik 10x digital zoom var.S20 ultra da 120 hz ekran hızına sahip 11pro max 60 hz ekran hìzìna sahip 11pro max de video da maksimum çözünürlük 4k 60 fps S20 ultrada 8k 24 fps.Iphone 11pro max beğendiğim bir cihaz olsada teknoloji olarak S20 ultra dan geride bir cihaz olduğunu dü$ünüyorum.
Evet 8K teknoloji ve üstün zoom yeteneği güzel ve heyecanlandıran özellikler ona lafım yok. S20 serisi özellikleri oldukça modern ve güzel özellikler. Ama bunlar rakiplerini çağın ötesine itmez. Sonuç olarak bir sürü kişi telefonda daha 4K 60FPS'den ziyade 1080p 60FPS video çekiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sensör boyutları büyüdüğü için orta taraftada batarya olduğu için köşeye taşıma gereği duymuş olabilirlermi çok bilmiş arkadaş??Daha önce kullanıldı bu tasarım diyorum algılarında sorunmu var
Yeni cihazlar hakkında ne düşünüyorsunuz demişsiniz, düşüncelerimi yazdım ancak yanlış oldu galiba. Burası Samsung savunma gönderisi gibi olmuş. İyi forumlar dilerim.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Bence iPhone 11 Pro Max in rakibi S20 Plus olabilir.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Evet 8K teknoloji ve üstün zoom yeteneği güzel ve heyecanlandıran özellikler ona lafım yok. S20 serisi özellikleri oldukça modern ve güzel özellikler. Ama bunlar rakiplerini çağın ötesine itmez. Sonuç olarak bir sürü kişi telefonda daha 4K 60FPS'den ziyade 1080p 60FPS video çekiyor.

Yeni cihazlar hakkında ne düşünüyorsunuz demişsiniz, düşüncelerimi yazdım ancak yanlış oldu galiba. Burası Samsung savunma gönderisi gibi olmuş. İyi forumlar dilerim.
Kız gibi tribe girmenin alemi yok sana olayın aslını anlatmaya çalışıyorum samsung savunma gönderisi demeden önce pp ye baksaydın keşke iyi forumlar

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Hocam Samsungu savunduĝumuz yok Apple daha iyisini yapsìn Apple ıda göklere çìkartırız.Hiçbiri babamızın markası değil.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

İphone 11 pro max in eksilerini yazınca hemen samsung fanboyu olduk ?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Hocam yanlış anlamışsınız ben fanboy demedim. S20 serisinin kamerasını eleştirince konu sahibi bir anda cellalendi o yüzden konu hararetlendi. Kusura bakmayın ?
Ne diyon sen boş yapma ne celallenecem sana mantıklı bi şekilde açıklamasını yaptım sen ağlamaya başladın kız gibi tribe girmeden önce pp me bak sonra eleştir

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Hepsine oy verdim çünkü şahsen hepsinde de çok güzel gelişmeler var. Bence sırasıyla en çok gelişen p40 pro>s20 ultra>11 pro max

İphone 11 pro max bataryada büyük gelişme katletti ve en zayıf noktasını güçlendirdi. Şu an bile hala en iyi batarya ömrüne sahip telefonlardan birisi. Diğerlerinden daha önce çıksa da işlemci gücü,video kalitesi ve fotoğraftaki/videodaki dinamik aralığı gibi şeylerde hala bir numara.

P40 pro ise çok fazla gelişti: Artık videolar diğerleriyle yarışacak kapasitede,gece modunda yine bir numaralar ve bu sefer çağ atlamışlar ve ses kalitesi robotikten diğerleriyle yarışacak hale gelmiş. Artık rahatça sadece fotoğrafta değil,videoda da diğerleriyle yarışabilir,hatta bazen onları geçebilir halde oldu. Bence en iyi (genel olarak) kamera bunda. Birde bunu düşük ışıkta kullanınca diğer telefonlar,bunun yanında bir oyuncak gibi oluyor. Yalnız en zayıf noktası hala duruyor: Google servislerin olmaması.

S20 ultra ise kamera kısmında çok gelişti. Artık o klasik 12mp kameralar gidip çok daha iyi kameralar geldi. Samsung çeşitlilikte zaten çok iyiydi ama bu sefer daha da iyi oldular. Video stabilizasyonu hala bir numara ve diğerlerinin aksine 8k video çekebiliyor ama şahsen 24fps olması hoşuma gitmedi. Şu exynos meselesini de düzeltseler müthiş bir telefon olur.

Son düzenleme:

Çağlar Ç.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Yanlış bildikleriniz var. 11, Pro ve Max modellerinde 120hz domunmatik yenileme hızı, 60hz ekran yenileme hızı var. Video konusunda, özellikle yurtdışı kaynaklarından geniş çaplı araştırma yaparsanız Pro Max modelinin çok daha iyi sonuçlar verdiğini görebilirsiniz. Kaldı ki, 8K video şuan için Türkiye şartlarında gereksiz. Zoom konusunda S serisi daha yetenekli kabul, fakat onda da samsungun yapmış olduğu çakallığı kısa bir araştırmayla öğrenebilir, “yooook yaa” diye bir tepki verebilirsiniz. Münakaşa etmek için değil, yanlış bildiklerinizi düzeltmek, bilgi kirliliğinin önüne geçebilmek için yazıyorum.

Son düzenleme: