AMD'nin Yeni Fabrikası: FAB 4X Konsept Tasarım

Bu konuyu okuyanlar

valtay77

Öğrenci
[size=8pt]AMD'nin uzun süredir yeni bir fabria kurmak istediği hatta fabrikaı New York'a konumlandıracağı belliydi. Yaklaşık 3.2 milyar dolara mal olması beklenen yeni FAB 4X için özellikle uzamanlar kuşkulu. Zira bildiğiniz gibi AMD'nin finansal pozisyonu son dönemde açıkçası pekte parlak değil. ATi'yi satınlama operasyonun firmaya bindirdiği yük üzerine iki firmananın entegrasyon süreci ve ve yine her iki firmanında rakiplerine göre yeni nesil donanımlarını piyasya sürmekte geç kalması da AMD'nin finansal yapısı ciddi şekilde etkiledi.

Açıkçası bu şartlar altında AMD'nin tam olarak ne yapacağını kestirebilmekte zor. Baz sektör içi uzmanlara göre, AMD finansal yapısını yeni bir fabrika ile daha da zorlamak yerine eldeki tesisleri güncellemesi firma adına daha faydalı olabilirmiş. Detaylar yakında netleşecektir.

Bu arada son günlerde bazı yerlerde Apple AMD'yi alabilir mi alırsa ne olur gibi söylenti/dedikoduların da çıktığını belirteyim.

İşte AMD'nin FAB 4X fabrikası konsept çalışması,[/size]
75994539yo6.jpg
 

chimera

Dekan
Emektar
vaybe fabrika konumu gayet güzele benziyor ama 3.2 milyar dolara mâl olması beklenen bir fabrikanın yapılması yerine elindeki tesisleri güncellemesi bencede daha mantıklı olur ve maliyet konusunda daha ucuza işi kapatmış olur.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst