AMD'den 1 TB SSD'li Ekran Kartı!

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
AMD'den 1 TB SSD'li Ekran Kartı!

AMD'nin resmi duyurusunu gerçekleştirdiği AMD Radeon Pro SSG, içerisinde barındırdığı SSD ile daha iyi oyun ve VR deneyimi sunuyor. Radeon Pro SSG özellikleri haberimizde.

Ekran kartına SSD koyma fikrini nasıl buldunuz?

Son düzenleme:

tahir40

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Gider 2 tane 512GB Samsung 950 Pro alır birini m2 diğerini pci ex ya da u2 bağlar raid yaparım.(3000Mbps 300K IOPS ile zaten 1 tanesi bile inanılmaz hızlı ama karşılaştırma açısından) 600$ ve muhtemelen çok daha hızlı olur. Anlamıyorum 10K $ neye istiyorlar? Fan için mi?

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Bunun işlemi farklı onla bunla raid yaparım demenin bir mantığı yok. Haberi düzgün okuyun.

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
AMD'nin yaptığı işleri hep takdir etmişimdir. Bu ekran kartında 1TB SSD'nin olması işi bildiğim kadarıyla bir ilk. Dolayısıyla 10.000$ fiyatı en son çıkan bu kadar yüksek özellikli bir ürün için çok görmüyorum açıkçası. Ayrıca yaptığım google aramasında da AMD'nin bu modelinden başka bir kart göremedim (26.07.2016)

graphics card with ssd - Google'da Ara

İleride SSD fiyatları ucuzlayınca elbette bu tip kartlar yaygınlaşacak. Bakın da görün, yarın öbür gün diğer firmalar da bunu taklit edecekler, bunun için kendi yazılımlarını çıkarıp bunu sektöre bir şekilde dayatacaklar ve AMD'yi bu konuda da kendilerinin aşağısında göstermek için yine her tür kirli oyunu oynayacaklar. Her neyse, umarım bunların bizim alabileceğimiz fiyata gelmesi 2 yıldan uzun sürmez :D AMD her zaman hümanist bir firmaydı ve ürünlerini herkesin ulaşabileceği fiyatlarda satması ve paylaşmaya önem vermesi ile ünlüydü. Umarım bu tip ürünler de bir gün herkesin ulaşabileceği fiyatlara iner (Baya zor gözükse de). En azından bu tip ahlaksızlıkları yapan rakip firmadan almaktan daha iyidir bu adamlardan almak.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Amd uygun fiyatlı Polaris tabanlı iş istasyonu kartlarını tanıttı. En ucuz olan model 75W.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Haberleri düzgün ve tamamını okuyun, Firepro yeni ismiyle Radeon Pro kartları workstation kartlarıdır,Nvidia tarafında Quadro ismi ile piyasaya sürülmektedir. Workstation kartları biraz araştırırsanız 500-1000 doların uygun bir fiyat olduğunu göreceksiniz.

DivisionZeroGaming

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İş istasyonu değil vr için tanıttı
Haberleri düzgün ve tamamını okuyun, Firepro yeni ismiyle Radeon Pro kartları workstation kartlarıdır,Nvidia tarafında Quadro ismi ile piyasaya sürülmektedir. Workstation kartları biraz araştırırsanız 500-1000 doların uygun bir fiyat olduğunu göreceksiniz.
Ben Radeon Pro WX den bahsediyorum ve haberde aynen şöyle diyor : (daha çok sanal gerçeklik destekli içerik ve oyunlar geliştirenler için tasarlanmış) Oyun geliştiricisi için her ne kadar pahalı olmasa da sanal gerçeklik sana bana hitap etmiyor mu? Pahalı o zaman.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Bakın bu tanıtılan kartlar geliştirici kartı tüketici kartı değil. Örnek olarak VR oyunu tasarlayacak olan kişi için. VR kullanacak olan kişi için ise tüketici kartı dediğimiz olan RX 480 bulunmakta. İkisi farklı şeyler VR içerik kullanmak isteyen için farklı kart o vr içeriği üretecek olan kişi için farklı kart.

Pro WX = Workstation Kartı