Amd Ryzen 2400G FPS Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

MrtSvy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese mutlu haftalar arkadaşlar. Amd Ryzen 2400G Apu sistem kendinden ekran kartlı bir sistem kurdum. 16 GB Ram 2400 Mhz aldım.

Oyunlarda beklediğim performansı alamadım açıkçası. Youtube da olan videolarda 60 Fps felan onların hepsi low yada medium ayarlarda. Ben GTA V bile high seviyeye yaklaştıramadım çok ciddi kasıyor FPS 15-20 arasında. Sorum şudur ki. BEN BU SİSTEM ÜZERİNE HARİCİ BİR EKRAN KARTI ALABİLİR MİYİM. İleride sağlam bir ekran kartı alayım diye düşünüyorum. Yardım ederseniz eğer sistemi yeni topladım hemen değiştiririm

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
İzlediğin videolarda ram frekansları ne durumdaydı ? Ve kalite ayarlarında high pek mümkün değil dahili bir GPU için.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Herkese mutlu haftalar arkadaşlar. Amd Ryzen 2400G Apu sistem kendinden ekran kartlı bir sistem kurdum. 16 GB Ram 2400 Mhz aldım.

Oyunlarda beklediğim performansı alamadım açıkçası. Youtube da olan videolarda 60 Fps felan onların hepsi low yada medium ayarlarda. Ben GTA V bile high seviyeye yaklaştıramadım çok ciddi kasıyor FPS 15-20 arasında. Sorum şudur ki. BEN BU SİSTEM ÜZERİNE HARİCİ BİR EKRAN KARTI ALABİLİR MİYİM. İleride sağlam bir ekran kartı alayım diye düşünüyorum. Yardım ederseniz eğer sistemi yeni topladım hemen değiştiririm
Merhaba,
Sürücülerin driverları yüklü mü? Yüklü ise güncel mi?

MrtSvy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Driverlar tamamen güncel. Crysis 3 Gta V sadece oyunlarda kasma oluyor. 1366*768 piksel high ayar oynayamıyorum

MrtSvy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İGPU nedir BİOS GÜNCEL

MrtSvy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
VEGA 11 Ekran kartı kullanıyorum sistemi daha yeni kullandım. arkadaşlar dün tekrar başka oyunda deneyim dedim Crysis 2'de bile kasma takılma donma yaşıyorum. Acaba Bad Sector olma ihtimali var mı??

---- Mesajlar birleştirildi ----

Muhtemelen Vega 11 ekran kartını kullanmıyorsun. Dxdiaga girip ekran kartına bakar mısın?

Vega 11 Ekran kartım. Ben Bad Sector olmasından şüpheleniyorum. Hard Diskim 2. el ama temiz bir hard diskti. Ama yine de Crysis 2 de bile ksaıyor. Ara ara donmalar takılmalar yaşıyorum. Pes 2018 1920*1080 ayarlarda da yine düşük fps aldım

Yardmcı olursanız çok sevinirim :/ 3.000 TL verdim verdiğim paraya değilde karşılığını alamamaya üzülüyorum

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
VEGA 11 Ekran kartı kullanıyorum sistemi daha yeni kullandım. arkadaşlar dün tekrar başka oyunda deneyim dedim Crysis 2'de bile kasma takılma donma yaşıyorum. Acaba Bad Sector olma ihtimali var mı??

Vega 11 Ekran kartım. Ben Bad Sector olmasından şüpheleniyorum. Hard Diskim 2. el ama temiz bir hard diskti. Ama yine de Crysis 2 de bile ksaıyor. Ara ara donmalar takılmalar yaşıyorum. Pes 2018 1920*1080 ayarlarda da yine düşük fps aldım

Yardmcı olursanız çok sevinirim :/ 3.000 TL verdim verdiğim paraya değilde karşılığını alamamaya üzülüyorum
Bilgisayarınızı Malwarebytes ile taratın ve oyun oynarken açık programlar varsa kapatın.

MrtSvy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarınızı Malwarebytes ile taratın ve oyun oynarken açık programlar varsa kapatın.

Akşam eve gidince Bad Sector için tarama yapacağım ek olarak Sizin dediğiniz program ile de yapacağım.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Teşekkür ederim not aldım. Akşam sonuçları buraya atacağım. Eğer hiçbir şekilde çözemezsem HDD'yi değiştirip deneyeceğim.
Şunu da belirteyim bu kadar düşük FPS'in sonucunun HDD olacağını sanmam.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Görselleri tekrar paylaşır mısın?

MrtSvy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2.png Adsız.png

MrtSvy