Yardım AMD R5 M330 Arıza

Bu konuyu okuyanlar

tugracihank

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arızalı ekran kartıma pcı bus kurarsam sistemim yeniden mavi ekran atarmı (Arızalandığında atıyordu)
Ekran Görüntüsü (664).png

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Sürücü kurunca mavi ekran mı veriyor?

tugracihank

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sürücü kurunca mavi ekran mı veriyor?
AMD nin sitesindeki kuruluydu ekran kartım arızalandı tamircide ısıl işlem gördü 3 ay sonra yine gitti bu sefer ssd ye win 10 pro kurdum ama bunu kurmadım güncellemede daha denemedim ama verir öncedende verdi yazdığım gibi

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Ekran kartınız ısıl işlem gördüğüne göre zaten bozulmuş, başlıkta da yazmıştınız. Bu da sürücü kurunca mavi ekran vermesinin sebebi. Aygıt yöneticisinde m330'u devre dışı bırakın. Eğer windows update'teki sürücü ekran kartı sürücüsüyse yine mavi ekran verir yüksek ihtimalle. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ancak eğer ekran kartı sürücüsü olsaydı windows update'te other device yerine display ya da video yazardı diye düşünüyorum.

tugracihank

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartınız ısıl işlem gördüğüne göre zaten bozulmuş, başlıkta da yazmıştınız. Bu da sürücü kurunca mavi ekran vermesinin sebebi. Aygıt yöneticisinde m330'u devre dışı bırakın. Eğer windows update'teki sürücü ekran kartı sürücüsüyse yine mavi ekran verir yüksek ihtimalle. :)
Sürücü Değil PCI bus Veri yolu yazıyor ama emin olamadım devre dışı zaten Ekran Görüntüsü (665).png

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Şu an şikayetçi olduğunuz veya yapamadığınız bir şey var mı? Eğer yoksa yüklemenizi tavsiye etmem çünkü burası zaten isteğe bağlı güncelleştirmeler ve bende genellikle sorun çıkarıyorlar. Denemek isterseniz deneyebilirsiniz yine de. Ancak ekran kartı sebebiyle mavi ekran verdireceğini düşünmüyorum. Verirse zaten güncelleştirmeleri kaldır diyerek geri dönebilirsiniz diye düşünüyorum. :)

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Şunu da unutmayın eğer sistemde başka AMD parça yoksa ekran kartı ile alakalı olabilir. :D

tugracihank

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şu an şikayetçi olduğunuz veya yapamadığınız bir şey var mı? Eğer yoksa yüklemenizi tavsiye etmem çünkü burası zaten isteğe bağlı güncelleştirmeler ve bende genellikle sorun çıkarıyorlar. Denemek isterseniz deneyebilirsiniz yine de. Ancak ekran kartı sebebiyle mavi ekran verdireceğini düşünmüyorum. Verirse zaten güncelleştirmeleri kaldır diyerek geri dönebilirsiniz diye düşünüyorum. :)
3 Ay Sonra masaüstü sistem alacağım o zaman denerim şu anda şikayet edeceğim bir durum yok
Ekran kartınız ölmüş. Bu yüzden PCIe kontrolcüsünün sürücüsü kapatarak Windows üzerinden görmesini engellemişsiniz. Laptobunuzu satın derim.
Ekran kırık Söktüm Ekstra Monitör Bağladım zaten ekran 1000 tl masrafa değmez