AMD İşlemcili PC'lerde Network Bağlantısı down Olması.

Bu konuyu okuyanlar

osmanacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar Elimde Yaklaşık 15 adet GIGABYTE GA-MA78GM-S2H Rev: 1.1 AMD anakart mevcut Özellikler AMD Athlon 64X2 Dualcore 5000+ 2,61 Ghz 1 Gb Kingshton Ram Mevcut.

Sorun: Makineler Durup Dururken Gelen-Giden Ve Bağlantı Hızı 0 Gbps'ye Düşüyor sonra kaldığı yerden 1 Gbps veya 100 Mbps ye çıkıyor bu her 5 dakikada bir yaşanıyor bir anda oldu bu sorunlar Acaba Nedeni NEdir Veya BAşına Daha Önce Gelen Oldumu Şimdiden Gelecek Yorumlar için Teşekkürler...!

Not:Aynı Wlan'daki İntel İşlemcili Pc LErimde Böyle Bir Sıkıntı Yaşamıyorum.

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
İşletim sistemi, kurulmuş programlar, kullanılan switch ya da DHCP sunucusunu barındıran modem/routerdan kaynaklanabilir. İşin bir çok yönü var, zor yerden sordun aga :)

osmanacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vallahi Yapmadığım şey kalmadı en son ethernetin güç tasarrufunu kapattım bakalım ping başlattım ne olacak Kaspersy'ı bile ayağa kaldırdım :) Onlarda el attılar ama nafile :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
işletim sistemin ne dir ?? bilmiyorum ama windows için bios mod yöntemi ile aktifleştrilmiş pc lerde bu tip baglantı sorunları yaşandığını okumuştum (senin sorununla hiç bir alakası olmayada bilir)

osmanacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işletim sistemim Winxp X86 sp2 Ama sp3'de kurdum farketmedi şimdi birşey denedim ethernet güç tasarrufunu kapadım kaspersky'ı kapattım -t ping başlattım ana omurgaya son 2,5 saattir bir kopma olmadı sabaha kadar dursun bakalım ne sonuç alıcaz. Bios update de kurtatmadı bu arada.

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Konuyu yalnış yere açmışsın arkadaşım doğru yer Donanım Sorunları Ve Çözümleri olucak :p

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Konu Donanım Sorunları ve Çözümler başlığına taşınmıştır.