AMD den Yeni Taşınabilir Platform

Bu konuyu okuyanlar

valtay77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
19795972ee8.jpg
[size=8pt]NVIDIA ve Broadcom, AMD ile güçlerini birleştirerek platformun üçboyutlu grafik, kablosuz bağlantı menzili ve hızı ile pil ömrü konularında performans avantajlarını sergiliyor.
NVIDIA ve Broadcom, San Francisco, ABD’de düzenlenen bir etkinlikte, AMD ile ortak bir sunum düzenleyerek yeni nesil taşınabilir AMD platformlarının üçboyutlu grafik, kablosuz bağlantı, pil ömrü ve işlem performansı üstünlüklerini sergiledi. AMD’nin Tasarımda Daha Üstün programının sağladığı, aralarında yeni nesil 65nm Mobil AMD Turion 64 X2 çift çekirdekli teknoloji, AMD ve NVIDIA yonga setleri ve Broadcom’un sağladığı lider kablosuz bağlantı çözümleri olan gelişmiş teknolojilere dayanan bu taşınabilir platformlar, kullanıcılara üstün bir Windows™ Vista deneyimi sağlamaktadır.

AMD’nin ödüllü 65nm Yalıtkanda Silikon teknolojisi, transistörlerin performansında, genişletilebilirliğinde ve enerji tasarrufunda üstünlük sağlıyor. 65nm sürecine dayalı Mobil AMD Turion 64 X2 çift çekirdek teknolojisi, AMD’nin Fab 36 üretim tesisini dönüştürmeyi sürdürmesinde önemli bir kilometre taşı olmaktadır.
Yeni Mobil AMD Turion 64 X2 çift çekirdekli teknoloji tabanlı dizüstü bilgisayarlar, önümüzdeki aylarda lider bilgisayar üreticileri tarafından piyasaya sürülecektir.
AMD’nin Taşınabilir Platformları: Tasarımda Daha Üstün
AMD’nin lider Tasarımda Daha Üstün ekosistemi içinde ATI Radeon ve NVIDIA GeForce Go grafikleri ile, Atheros, Broadcom, Marvell Qualcomm ve RealTek’ten kablosuz çözümler bulunuyor.
“Yeni nesil taşınabilir işlemcilerimiz, üstün grafik ve kablosuz bağlantı teknolojileriyle birleştiğinde, OEM müşterilerimizin en mükemmel taşınabilir platformları tasarlamasına olanak tanıyan açık platform stratejimize bağlılığımızı kanıtlıyor,” diyen AMD Taşınabilir Birimi Başkan Yardımcısı Chris Cloran, şöyle devam etti: “Günümüzün bilgisayar kullanıcıları bilgisayarlarından daha çok şey bekliyor ve Tasarımda Daha Üstün programı da, kullanıcıların giderek genişleyen dijital hayat tarzlarının doğurduğu ihtiyaçları karşılayacak üstün teknolojileri ve lider performansı sağlıyor.”

Tasarımda Daha Üstün programı, endüstride benzersiz bir ortaklığın örneğidir. AMD, dünyanın lider teknoloji şirketleri arasında işbirliğini ve rekabeti destekleyecek bir açık platform stratejisi geliştirmiştir. Açık ve adil rekabet, üstün teknolojilerin, bilgisayar üreticileri için geniş seçeneklerin ve kullanıcılar için olağanüstü bir deneyimin daha düşük fiyatlara elde edilebilmesini sağlamaktadır. Bu program, önceden rekabet eden, şimdiyse işbirliğine giden şirketlerin bilgisayar alıcılarına daha fazla yenilik sunmak için gösterdikleri çabayı sergilemektedir.
Üçboyutlu Grafik ve Video Oynatımı: Vista Çağı
Yeni piyasaya sürülen AMD M690 platformu, Mobil AMD Turion™ 64 X2 çift çekirdekli teknolojinin yanı sıra tümleşik ATI Radeon X1200 serisi grafik ile taşınabilir bilgisayar deneyimini bir adım daha öteye götürüyor. Microsoft Windows Vista™ ile dünya, performans, grafik ve taşınabilirlik üzerine kurulu daha yüksek talepleri dile getirmeye başladı. Masaüstü ve dizüstü kullanıcıları, bilgisayarlarından zengin bir deneyim ve yüksek performans bekliyor. Tasarımda Daha Üstün programı, bilgisayar kullanıcılarının akıllı bir seçim yapabilmek için daha çok bilgiyle donanmış olmalarını sağlıyor.
Bu yeni nesil taşınabilir platform, AMD ve lider grafik ve kablosuz bağlantı ortaklarınca, OEM müşterilerinin üstün teknolojilerle yüksek performans sağlayan AMD tabanlı ürünlerin altını çizmeleri için geliştirilmiş bir girişim olan Tasarımda Daha Üstün programının ilerlemesine yönelik bir adım daha olmaktadır. Yeni taşınabilir işlemcileri kullanan AMD, platform düzeyinde yenilikçiliğin yanında, dizüstü kullanıcıları için daha yüksek performans ve uzun pil ömrü sağlayarak mükemmel bir Vista deneyimi sunmaktadır.
NVIDIA da yaptığı bir açıklamada, Tasarımda Daha Üstün taşınabilir platformlarda grafik işlemcisinin bulunmasının avantajlarını anlattı.

Kulanıcılara NVIDIA grafik işlemcileriyle mükemmel bir taşınabilir bilgisayar deneyimi yaşatmak üzere AMD ile işbirliği yapmaktan çok memnunuz,” diyen NVIDIA Stratejik Pazarlama Başkan Yardımcısı Ned Finkle, şöyle söyledi: “NVIDIA grafikli AMD tabanlı sistemler, mükemmel bir Windows Vista deneyimi ve güçlü dijital ortam kapasitesi sunmaktadır.”

Üstün Kablosuz Bağlantı Menzili ve Hızı
Etkinlikte Tasarımda Daha Üstün programının getirdiği kablosuz ağ avantajlarını sergileyen Broadcom, taslak halindeki yeni 802.11n teknolojisini de tanıttı.
“Broadcom’un stratejisi, kullanıcıların daha çok yerde ve daha uzun süreyle kablosuz bağlantı kurabilmelerini sağlayan üstün tümleşik çözümler üretmektir,” diyen Broadcom Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı Dr. Edward Frank, şöyle devam etti: “AMD ile işbirliği yaparak, kullanıcılara dosyalarını kablosuz bağlantıyla paylaşmak için daha çok seçenek sunuyor, onların bilgisayar deneyimini zenginleştiriyoruz.”

Uzun Pil Ömrü
AMD M690 tabanlı platformlarda bulunan yenilikçi önbellek teknolojisi, işlemcinin sistem belleğine erişmeden düşük tüketim modunda çalışmasına olanak sağlıyor. Platform düzeyindeki bu yenilik, Mobil AMD Turion 64 X2 çift çekirdekli teknolojinin 65nm süreç teknolojisiyle birleştiğinde, pil ömrünün beş saati aşmasını sağlıyor ki, bu da önceki taşınabilir AMD platformlarına göre bir saatten fazla avantaj anlamına geliyor.

Alıntı.[/size]

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
evet harika ama alıntının adresi ortalıkta yoq :-\

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
chimera dedi ki:
evet harika ama alıntının adresi ortalıkta yoq :-\

Harbiden yav ben dikkat etmedim nerede bu adres? Pesi.. neredesin el atıver olaya kardeşim. :D

valtay77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardeş haberler böyle bende reklam yok piyasada olan haberleri sunuyorum.kaynak AMD yada diger firmalar :)

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
valtay77 dedi ki:
Kardeş haberler böyle bende reklam yok piyasada olan haberleri sunuyorum.kaynak AMD yada diger firmalar :)

tamamda sen sonuçta başka yerdeki haberi burda yayınlayarak reklam yapmış oluyosun zaten ;)

valtay77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Reklam degil ki kardeş bu haber reklam oluyorsa benim reklamım olur oda böyle bir sitede nekadar gereksiz oldugu herkezce bilinir kardeş :)burda asıl amac haberin sunulmasımı yoksa kaynagımı gereksiz bir ayrıntı kardeş :)

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
valtay77 dedi ki:
Reklam degil ki kardeş bu haber reklam oluyorsa benim reklamım olur oda böyle bir sitede nekadar gereksiz oldugu herkezce bilinir kardeş :)burda asıl amac haberin sunulmasımı yoksa kaynagımı gereksiz bir ayrıntı kardeş :)

ben sadece uyarıyorum hem ayrıntılarda önemli olabilir ;) :)

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
"Alıntı" nereden geldiği belli olmayan yazılar için kullanılır. Diğer zamanlarda ise site adresi veya konunun direkt adresi verilir.

Lütfen buna dikkat edelim.

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Selamlar,

Kaynak AMD'nin konuyla ilgili basın duyurusudur. Bana da geldi, oradan biliyorum.

Görüşmek üzere,

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Selamlar,

Kaynak AMD'nin konuyla ilgili basın duyurusudur. Bana da geldi, oradan biliyorum.

Görüşmek üzere,

Teşekkürler. ;)