AMD 5600 işlemci

Bu konuyu okuyanlar

fcss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD 5600 işlemcim var bu işlemciye uygun DDR3 slotlu anakart varmıdır varsa hangi markayı tavsiye edersiniz yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
AMD x2 5600+ AM2 soket formunda olduğu için DDR3 anakartları desteklemiyor daha doğrusu işlemcinin içerisinde DDR2 hafıza kontrolcüsü bulunmakta. AMD nin DDR3 anakartlarında ise DDR3 kontrolcü bulunan işlemciler kullanılabiliyor bunların çoğusuda AMD Athlon II yada Phenom II ailesine bağlı işlemciler...

çok acil değilse AMD nin ağustos ayında 2.Nesil Fusion işlemci ailesi (Trinity) kodu işlemciler stoklarda olacak onları beklemeni tavsiye ederim modern bir bilgisayara terfi etmiş olursun...

bilgi için şu link işini görecektir.

http://forum.donanimhaber.com/m_60643330/mpage_1/f_/key_//tm.htm#60643330

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
geriye dönük, işlemcinizi destekleyen ddr3 anakart bulsanız dahi, ramlerinizden ddr3 verimi alamazsınız. çünkü olay işlemcinin bellek kontrolcüsünde bitiyor. :)

üstelik ddr2 ile ddr3 arasında günlük kullanımda çok ciddi farklar olmaz. boşa yatırım olur.

intricate

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Eğer Ram yetersiz geliyorsa ram takviyesi yapabilirsiniz. (Ama bundan önce anakartunızın en fazla kaç GB desteği var ve slot başı kaç GB desteği var bunu öğrenip ona göre almalısınız)

İdeal/optimal miktarlar (Bu değerler normal kullanım içindir, 3d programları ve capture/render vs. programları saymıyorum)

XP için : 2 veya 3GB (Ben kullanımda neredyse hiç 1,8 GB'ı aşmadım)
Windows 7 için 4 GB (2 GB biraz kasabiliyor)