Amazon Tr Para Iadesi Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
amazon rezil rüsva olmuş da haberimiz yokmuş :D Zaten mecbur kalmazsam asla alışveriş yapmazdım şimdi hiç yapmam ...

Sanırım önceden amazondan rem almıştım ve kargo biraz geç gelmişti fakat başka bi sıkıntı onun haricinde yaşamamıştım. Şimdi o rem iki katı fiyata çıkmış nerdeyse :D

RuleOfLife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
amazon rezil rüsva olmuş da haberimiz yokmuş :D Zaten mecbur kalmazsam asla alışveriş yapmazdım şimdi hiç yapmam ...

Sanırım önceden amazondan rem almıştım ve kargo biraz geç gelmişti fakat başka bi sıkıntı onun haricinde yaşamamıştım. Şimdi o rem iki katı fiyata çıkmış nerdeyse :D
Ya anlamiyorum ki neden boyle halt yiyorlar. Sistemleri parayi gondermemis gonderdi diyorlar. Ezbere konusuyorlar.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Sanırım aynı sorunla karşılaşıyorum. Banka uygulamasında iade edildi gösteriyor ancak limitinde bir değişiklik yok. Amazon uygulamasında ise işlemin devam ettiği yazıyor.
Birkaç dakika önce kontrol ettim, iade işlemi tamamlanmış. Para hesabıma aktarılmış durumda.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Ya anlamiyorum ki neden boyle halt yiyorlar. Sistemleri parayi gondermemis gonderdi diyorlar. Ezbere konusuyorlar.
Burada kızılacak kurum cidden Amazon mu emin değilim. Eğer onlar banka üzerinden kod alacak kadar işlem yapmışlarsa onların işi bitiyor. Artık parayı gönderip mi işlenmesini bekliyorlar yoksa paranın onların hesaplarından çekilmesini onaylayıp mı işlenmesini bekliyorlar bilmiyorum ama Amazon ile ilgili bir durum gözükmüyor burada. Bankanın para transferindeki gecikmesinin sıkıntısını neden Amazon'a yüklüyorsunuz ki?

RuleOfLife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Burada kızılacak kurum cidden Amazon mu emin değilim. Eğer onlar banka üzerinden kod alacak kadar işlem yapmışlarsa onların işi bitiyor. Artık parayı gönderip mi işlenmesini bekliyorlar yoksa paranın onların hesaplarından çekilmesini onaylayıp mı işlenmesini bekliyorlar bilmiyorum ama Amazon ile ilgili bir durum gözükmüyor burada. Bankanın para transferindeki gecikmesinin sıkıntısını neden Amazon'a yüklüyorsunuz ki?
Referans kodu neye göre bankanin sorumlulugu? Vakıfbank bana harcama itirazı yapin diyor. Ya amazon insanlari kandirmaya calisior ya da Vakıfbank sence kim de sorumluluk?

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Referans kodu neye göre bankanin sorumlulugu? Vakıfbank bana harcama itirazı yapin diyor. Ya amazon insanlari kandirmaya calisior ya da Vakıfbank sence kim de sorumluluk?

Banka referans no nedir?​

Banka referans no ETF işlemlerinde, işlemin yapıldığına dair verilen numaradır. Bir banka hesabından başka bir banka hesabına para transferi yapıldığında banka size referans kodu verir. Eğer işlemde bir sıkıntı çıkarsa işlemin kontrol edilebilmesi için bu numara kullanılır. İnternetten alışveriş yaptıktan sonra iade işlemi yaptığınızda paranız hesabınıza yatırılır ve mail ile size banka referans no verilir.

Burada kesinlikle durum Vakıfbank ile ilgili.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Hakkında bilgi verilmiş olan şeylerin aynı konu üzerinden tekrar tekrar sorulması çok ilginç. :)

Son düzenleme:

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526

Amazon ucuz mudur diğerlerine göre?

RuleOfLife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Banka referans no nedir?​

Banka referans no ETF işlemlerinde, işlemin yapıldığına dair verilen numaradır. Bir banka hesabından başka bir banka hesabına para transferi yapıldığında banka size referans kodu verir. Eğer işlemde bir sıkıntı çıkarsa işlemin kontrol edilebilmesi için bu numara kullanılır. İnternetten alışveriş yaptıktan sonra iade işlemi yaptığınızda paranız hesabınıza yatırılır ve mail ile size banka referans no verilir.

Burada kesinlikle durum Vakıfbank ile ilgili.
Bu yaziyi nereden aldiniz bilmiyorum fakat bugün yasadiklarimi anlatayim size.

Vakıfbank şubesine gittim. Yarim saat benim icin ugrastilar. Üst yetkilileri aradilar tum kontrolleri sagladilar. Banka müdürünün dedigi şey referans kodunu niye vermişlerse anlamiyorum o kodun sizin acinizdan hic bir özelligi yok dediler. Referans kodu tamamen satici icin var tuketici icin degil bunu ogrendim. Iade onay kodu falan boş iş.

Ayrica bankanin ust yetkilileri arandi konusuldu. Koskoca banka mi yalan soyluyor? Hem de Vakifbank?

Sonuç harcama itirazı dilekçesi verildi. Eğer sonuc oradan da cikmazsa tuketici haken heyetine gidecem. Ama bayan çalisan parani alirsin boyle merak etme dedi. İnşallah alirim ne diyeyim ki başka.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@phanmetal, çok ucuz ama gordugun uzere sıkıntı yasaniyor ve sikayetvar sitesi benim gibi magdur olanlarla dolu.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Devlet bankası, niye yalan söylesin ki... amazona güveniyolar da vakıfbanka güvenmiyolar , yuh yani...

RuleOfLife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Devlet bankası, niye yalan söylesin ki... amazona güveniyolar da vakıfbanka güvenmiyolar , yuh yani...
Ya hiç sorma amazon büyük bir balon başka bir şey değil haberleri yok insanlarin. Bütün süreci burada anlattim resimlerle kanıtlarla daha ne yapabilirsin ki?

Neymiş referans kodu vermislermis onunla bankaya gidiyormussun parani hesabini geciyorlarmis. Ahaha en büyük dolandırıcılık.

Son mesajlar