Yardım Amazon.com'dan Teknolojik Ürün Alınır Mı?

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Amazon.com'dan teknolojik ürün alınır mı?
Kasa almayı düşünüyorum da türkiyedeki fiyatlardan daha düşük rast gelebiliyorum almak mantıklı mıdır garanti konusunda hiç fikrim yok.

tmr26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Amazon.com'dan teknolojik ürün alınır mı?
Kasa almayı düşünüyorum da türkiyedeki fiyatlardan daha düşük rast gelebiliyorum almak mantıklı mıdır garanti konusunda hiç fikrim yok.
1.5-2 ay evvel amazondan monster notebook aldım(kargo süresi daha kısa olduğu için burayı tercih ettim kendi sitelerine nazaran) çok güzel paketlenmiş hızlıca da geldi sorunsuz kullanıyorum üstüne amazondan bir de soğutucu sipariş ettim o da sorunsuz ve hızlıca geldi ayrıca garanti kargolayan firmaya ait direkt benimkini monster kargoladı

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,410
Eğer Amazon üzerinden alacaksanız satıcının da Amazon olmasına dikkat ediniz. Çünkü kendi sattıkları ürünlerde asla problem yaşamazsınız. Diğer satıcılarda ise her e-ticaret platformunda olduğu gibi problem yaşama ihtimaliniz de olduğunu unutmayınız. Ama yine de amazon müşteri ekibi size yardımcı olacak ve haklarınızı korumanızı sağlayacaktır.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,410
Samsung 860 Evo 500Gb Ssd M.2 Disk
Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 500GB
Seagate ST2000DM008 SATA 6 GB/s, 2000 GB, Gümüş
SanDisk 256GB Ultra Dual Drive USB 3.0 Bellek, Android ve PC uyumlu - SDDD3-256G-G46
Honor Magic Watch 2 46mm Akıllı Saat Siyah (Honor Türkiye Garantili)
Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD Android TV Box HDR Dolby DTS Chromecast Medya Oynatıcı, Siyah
SanDisk Ultra microSDXC, 128GB, 80MB/s, Class 10 - SDSQUNS-128G-GN6MN
Samsung EB-U1200CSEGWW Kablosuz Hızlı Şarj Aleti, Gümüş Gri
Al-4623 1.5 Metre Usb 3.0 HDD Harddisk Kablo Ara Bağlantı Micro Veri Taşınabilir Disk Kablosu
Alfais 4518 Cat6 Ethernet Patch İnternet Kablosu 20 Metre

Aldığım ürünler bu şekildedir. Hatta aldığım akıllı saati 1 hafta kullanıp beğenmeyince koşulsuz iade kapsamında geri göndermiş paramı almıştım. Çünkü ürünü çok dikkatli kullanmıştım.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
1.5-2 ay evvel amazondan monster notebook aldım(kargo süresi daha kısa olduğu için burayı tercih ettim kendi sitelerine nazaran) çok güzel paketlenmiş hızlıca da geldi sorunsuz kullanıyorum üstüne amazondan bir de soğutucu sipariş ettim o da sorunsuz ve hızlıca geldi ayrıca garanti kargolayan firmaya ait direkt benimkini monster kargoladı
Alacağım ürünün satıcısına bağlı yani amazon satar ondan alırsam garanti amazon farklı kişiyse peki ne olacak garanti durumu.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,410
Alacağım ürünün satıcısına bağlı yani amazon satar ondan alırsam garanti amazon farklı kişiyse peki ne olacak garanti durumu.
Garanti veren firma kim ise orası ilgilenir. Amazon zaten garanti vermiyor sadece kendisi satıyor. Bir problem olursa da yardımcı oluyor.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Garanti veren firma kim ise orası ilgilenir. Amazon zaten garanti vermiyor sadece kendisi satıyor. Bir problem olursa da yardımcı oluyor.
Çok güzel bir psu da buldum şimdi onu almayı düşünüyorum direk.
Satıcıyı da
Amazon.com olarak seçtim sadece onun sattıkları çıkıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir ürün buldum 500tl olan ürün 1000 tl oldu arkadaş 350 tl kargo ücreti aldı zalım.

®Shift®

Profesör
Reaksiyon puanı
1,805
Güvenim dedim o daha çok dürttü bir ürüne 350 tl kargo ücreti çıkardı adam.
Heralde Trden almıyorsunuz.
Tr Sitesi

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Güzel bir slogan... :D

Türkiye sitesinden mi alıyorsunuz?
Yok amazon.com dan almayı denim dedim ne çıkacak diye.

Heralde Trden almıyorsunuz.
Onu fark ettim hissettim de. Kasa baktım 1000 tl kasaya 3500 tl kargo çıktı :D

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Amazon güvenlidir eğer Amazon dışında bir satıcıdan alacaksanız satıcının ve ürünün yorumlarına bakarak satıcı hakkında az çok bilgi edinebilirsiniz

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Amazon güvenlidir eğer Amazon dışında bir satıcıdan alacaksanız satıcının ve ürünün yorumlarına bakarak satıcı hakkında az çok bilgi edinebilirsiniz
almaktan vaz geçtim zaten amazon.com dan ne alırsan kargo ürünün iki katı ödüyorsun.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Amazon.com.tr de bulabilirseniz aynı ürünü prime ile ücretsiz ve hızlı teslim alabilirsiniz
amazon tr de fiyatlar da aynı hiç farkı olmuyor ki amazon.com da fiyatlar bakınca ucuz kargo kısmı bir çıkıyor iki katı fiyat orada sorun var.

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Amazon şuan da açık ara en iyilerden.
Bir çok kişi buradan aldığı ürünlerin daha hızlı gönderildiği konusunda ortak bir fikre sahip.
Çokta iyi kargoladıklarını da yazmama gerek yok sanırım.
Amazon iyidir,hojdur.