ama ben hacker olmak istiyorum

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,133
Arkadaşlar bu işlerin uzmanı olanlarınız var,yada çok daha iyi bilgiye sahip olanlar,benim amacım azda olsa bu düşüncede(hack merakı) olan arkadaşları bilgilendirmek,düşündükleri olayın aslında göründüğü gibi olmadığını anlatmaktır,eksiklerim,yanlışlarım vardır,olmaması mümkün değil,sizlerden istediğim,az,çok bilgilerinizi paylaşmanızdır.

Bakalım kimler neden,ne için,takılır bu Dünyaya
Aklımdan geçen çok şey var ama,klavyeye gelince yazacak kelime gelmiyor,sanırım artık dinazorlar sınıfına geçiş yapıyorum

1-ben mi,yok ben hacker değilim,ama meraklısı çok,bende yazayım bakayım dedim:)
2-hacker olmak isteyenlerin çoğu,ya mailleri,sosyal medya hesapları çalınmış,yada chat sitelerinde ,forumlarda kendilerine küfür edilmiştir,bunun hızıyla dalarlar bu dünyaya
3-havam olsun dünya tanısın isterler,her yerde ekmek kırıntısı bırakırlar sonuç malum(polis abi beni nasıl buldunuz ya)
4-oradan buradan program indirip ,başkasının yaptığı programlarla takılırlar
5-arkadaş,çevre sayesinde takılıp öğrenirler,çevre ,yaş evlilik vs oluştukça el ayak çekilir,forumlar arasında isimleri kalır(google hergelesi önbellekten silmedikçe)
6-genelde bu hacker olayları mevsime benzer çoğu mevsim gibi gelir geçer,merak biter,yada birileri merakını bitirir.
7-herkesin yoğurt yemesi farklıdır,kendine göre tarzı vardır,yaptıkları,bıraktıkları izlerden az çok bilinirler.
8-3 .de bahsettiğim kişiler ise forumlara ,sitelere girerler ,her yere rumuzlarını bırakırlar,ben ise buna anlam veremiyorum,kafaya takan kişi isterse evine kadar bulabilir.

9-en tehlikesi olanlar,ne isimleri,ne cisimleri vardır,girerler,yoklarlar,genelde dokunmazlar ,bilirlerki dokunurlarsa açık kapanır,işleri düşerse kenarda tutarlar
sır deposu gibidirler,ne övünür,ne gösteriş yaparlar.3 kategoride geçmezler,siyah beyaz gride değillerdir.ama vurdukları vakit işi bitirir çıkarlar

10-bazen ,genelde çoğunlukla büyük firmalar yem atarlar,hadi benim açıklarımı bulun size para vereyim diye söylerler,her kes ,meraklıları dalarlar,buda onların işine gelir,onların sayesinde ileride olabilecek olan büyük kayıplardan kurtulurlar.Bu prina balığı olan dereden büyük sürüyü geçirmek için 1 baş hayvanı feda etmeye benzerki,prina balıkları o hayvanı yerken ,esas sürü öteki taraftan kolayca karşıya geçer.

11-hack için nedense hızlıca dalarlar,balık avlamak keşke o kadar kolay olsa,ahh birde bu sinemalar,ekranlarda hemen oldu bittiye getirirler,adam hemen oturur makinenin başına 2 tık 1 şık,hemen oluverir,nasıl işse,yahu o makine nedir,ne gücü vardır(marvelin dünyası işte,harika cocuk steven spilger hayalleri)bakın beyler
kazın ayağı böyle değilki.
12-program yapmayı öğrenmek lazım,en başta ise algoritmayı iyi bilmeniz lazım,ha öbürleri kullanmadan yazıyorlar ama ,diyorsanız,algoritmanın manıtğı önemlidir zaten
onu kaptığınız an ,gerisi kendiliğinden gelişir,ama kodlar büyüdükçe sıkıntılarda büyür bunu unutmayın
13-balık tutmanın en güzel yolu olta yapmayı ,misina ,ağ atmayı bilmektir,başkalarının oltasıyla,misinanı nereye kadar gidebilirsiniz.
14-şunu hiç unutmayın,bu dünyada ben yakalanmam diye düşünmeyin,rumuz isminizden sizi gayet rahat bulurlar,yada iletişime geçerler.

şimdilik bu kadar Umarım daha güzel bilgili arkadaşlar destek olur,daha güzel anlatırlar,benim burada yazdıklarım mı,sadece MASAL okuyacak kadar sabrettiğiniz için tşk ederim.

bir hackin anatomisi

Ekli dosyalar

• Algoritma-İş-Akış-Şemaları.png
    Algoritma-İş-Akış-Şemaları.png
    11.7 KB · Görüntüleme: 534
  • algoritma2.png
    algoritma2.png
    43.9 KB · Görüntüleme: 290
  • alg-lamba.png
    alg-lamba.png
    49.5 KB · Görüntüleme: 682
  • 400px-GAelen.jpg
    400px-GAelen.jpg
    25.4 KB · Görüntüleme: 567
  • programlamaya-giri-algoritma-ve-ak-emas-diyagram-23-638.jpg
    programlamaya-giri-algoritma-ve-ak-emas-diyagram-23-638.jpg
    33.4 KB · Görüntüleme: 634
Reaksiyon puanı
5,171
Uzun yazı olmuş ancak her uzun yazı güzel olacak diye bir kaide yok. Parmaklar gösterilecek bir siber güvenlik uzmanı olmak için ilk etapta yazılım bilmeye gerek yok. Zaten güvenlik için belli takım ücretleri harcamış sitelerde yada sistemlerde yazılımsal açık bulmak imkansıza yakın. Mesela facebook gibi şirketlere siber saldırı yapıldığında genellikle aradaki dns sunucusunu vb şeyleri hedef alarak saldırı yapılıyor. Ve bunun içinde inanılmaz derecede kod kullanılmıyor.

Yazıyı daha fazla uzatmadan özetlemek istiyorum. Eğer yapan yada koruyan olacaksanız kod bilgisine ihtiyacınız var ancak yıkan olacaksanız kod bilgisine illaki ihtiyaç duyma zorunluluğunuz yok. Örnek bir kitap Aldatma Sanatı tamamen insanların açıklarını kullanarak yazar kendi uyguladığı yıbtemleri biraz daha hikayeleştirerek anlatmış. Zaten yazarı araştırıncada ne ve kim olduğu anlaşûlan biri. Bu kitabı okumak eminim ki algoritma çalışamktan çok daha faydalı bir şey. Umarım bu yorum sayesinde siber saldırı denen şeyin sadece kodlarda açık bulma ile yapılamayacağını anlatabilmişimdir.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,133
Uzun yazı olmuş ancak her uzun yazı güzel olacak diye bir kaide yok. Parmaklar gösterilecek bir siber güvenlik uzmanı olmak için ilk etapta yazılım bilmeye gerek yok. Zaten güvenlik için belli takım ücretleri harcamış sitelerde yada sistemlerde yazılımsal açık bulmak imkansıza yakın. Mesela facebook gibi şirketlere siber saldırı yapıldığında genellikle aradaki dns sunucusunu vb şeyleri hedef alarak saldırı yapılıyor. Ve bunun içinde inanılmaz derecede kod kullanılmıyor.

Yazıyı daha fazla uzatmadan özetlemek istiyorum. Eğer yapan yada koruyan olacaksanız kod bilgisine ihtiyacınız var ancak yıkan olacaksanız kod bilgisine illaki ihtiyaç duyma zorunluluğunuz yok. Örnek bir kitap Aldatma Sanatı tamamen insanların açıklarını kullanarak yazar kendi uyguladığı yıbtemleri biraz daha hikayeleştirerek anlatmış. Zaten yazarı araştırıncada ne ve kim olduğu anlaşûlan biri. Bu kitabı okumak eminim ki algoritma çalışamktan çok daha faydalı bir şey. Umarım bu yorum sayesinde siber saldırı denen şeyin sadece kodlarda açık bulma ile yapılamayacağını anlatabilmişimdir.
cevap için sağ ol,tşk ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

dns saldırısı ddos saldırısıdır,ayrıca aldatma sanatının yeni ismi ise ,artık sosyal mühendislik olarak geçiyor sanırım,şu anki olaylar artık Kevin D. Mitnick de geçmiş durumda,onu bile hack edebilirler,en iyi savunma saldırıdır diye biliyorum,zira nasıl saldırı yapılacağını bilirseniz ,savunmanızda ona göre olur,ayrıca ethical hacking dersleri verilmekte,olup her ne kadar kod kullanılmıyor gibi gözükse de,saldırı,savunmayı yapabilmek için kodları girmek zorundasınız,eğer ki programlar yapıyor diye düsünüyorsak,o programlarda bildiğiniz gibi kodlar tarafından oluşturulmakta.

benim amacım,arkadaşların hack yerine ,güzelce bilgisayar programlamayı öğrenmeleri,ayrıca bu internet dünyasında ne olursa ,olsun er yada geç ,bulunabileceklerini anlamalarıdır,fikir sahibi olmaları,düşünmelerini sağlamaktır.

kitap linkleri bilgilendirme amaçlı olup,istenirse silinecektir

Sızma Testleri ve Güvenlik Denetlemeleri Bilgi Güvenligi Mühendisligi Yüksek Lisans Program
Ofansif ve Defansif PowerShell
Python ile Programlamaya Giriþ
Python 3 için Türkçe

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,171
cevap için sağ ol,tşk ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

dns saldırısı ddos saldırısıdır,ayrıca aldatma sanatının yeni ismi ise ,artık sosyal mühendislik olarak geçiyor sanırım,şu anki olaylar artık Kevin D. Mitnick de geçmiş durumda,onu bile hack edebilirler,en iyi savunma saldırıdır diye biliyorum,zira nasıl saldırı yapılacağını bilirseniz ,savunmanızda ona göre olur,ayrıca ethical hacking dersleri verilmekte,olup her ne kadar kod kullanılmıyor gibi gözükse de,saldırı,savunmayı yapabilmek için kodları girmek zorundasınız,eğer ki programlar yapıyor diye düsünüyorsak,o programlarda bildiğiniz gibi kodlar tarafından oluşturulmakta.

benim amacım,arkadaşların hack yerine ,güzelce bilgisayar programlamayı öğrenmeleri,ayrıca bu internet dünyasında ne olursa ,olsun er yada geç ,bulunabileceklerini anlamalarıdır,fikir sahibi olmaları,düşünmelerini sağlamaktır.

kitap linkleri bilgilendirme amaçlı olup,istenirse silinecektir

Sızma Testleri ve Güvenlik Denetlemeleri Bilgi Güvenligi Mühendisligi Yüksek Lisans Program
Ofansif ve Defansif PowerShell
Python ile Programlamaya Giriþ
Python 3 için Türkçe
Öncelikle çoluk cocuk saolsun artık siber güvenlik aleminin yabancı terimlerini kullanmayı sevmiyorum. Çünkü önüne gelen sanki çocuk oyuncağıymış gibi bunları kullanıyor. Bu yüzden ben kendi kavramlarımla yazacağım. K. Mitnick insanların açığını arayarak istediğine ulaşan biridir. İmkanınız varsa kitabını araştırmanızı öneririm. Dolayısı ile yöntemleei evrenseldir. İnsan olan her yere sorunsuzca girebileceğini idda eder. Ki bunu fazlasıyla başarmıştır. Aldatma Sanatı adlı kıtabı sizin deyiminizle sosyal mühendisliğin günümüzdeki hala en iyi örneğidir. Kod konusuna gelince zaten siber güvenlik ile linux birbirine eş terimler. Yukarı yazımda koddan ziyade sistemin işleme mantığını iyi bilmek gerektiğini fazlaca vurguladım. Linux hem işin saldırı kısmında hemde güvenlik ve savunma kısmında fazlasıyla kullanılan bir işletim sistemi. Bu işletim sistwmini siber güvenlikle ilgilenen herkes bilemk zorunda. Sanırım yazılımları kullanmak için kod kullanmalıyız cünleniz ile kasteddiğiniz linux komutları. Bunlara kod demek yanlış olur. Çünkü bunlar adı üstünde komut. Ben hiçbir yazılım bilgisi olmadan 6 yıl linux kullandım. Dolayısı ile bu komutları kullanamk için kod, yazılım yada algoritma bilgisine hiçbir şekilde ihtiyacınız yok. Yazılım bilgisi işte bu tarz yazılımları kendiniz geliştirmeye çalıştığınızda yada sistem kaynaklı açık arayışına girdiğinizde var.

Not:Tamamen bilgi amaçlıdır

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,133
Öncelikle çoluk cocuk saolsun artık siber güvenlik aleminin yabancı terimlerini kullanmayı sevmiyorum. Çünkü önüne gelen sanki çocuk oyuncağıymış gibi bunları kullanıyor. Bu yüzden ben kendi kavramlarımla yazacağım. K. Mitnick insanların açığını arayarak istediğine ulaşan biridir. İmkanınız varsa kitabını araştırmanızı öneririm. Dolayısı ile yöntemleei evrenseldir. İnsan olan her yere sorunsuzca girebileceğini idda eder. Ki bunu fazlasıyla başarmıştır. Aldatma Sanatı adlı kıtabı sizin deyiminizle sosyal mühendisliğin günümüzdeki hala en iyi örneğidir. Kod konusuna gelince zaten siber güvenlik ile linux birbirine eş terimler. Yukarı yazımda koddan ziyade sistemin işleme mantığını iyi bilmek gerektiğini fazlaca vurguladım. Linux hem işin saldırı kısmında hemde güvenlik ve savunma kısmında fazlasıyla kullanılan bir işletim sistemi. Bu işletim sistwmini siber güvenlikle ilgilenen herkes bilemk zorunda. Sanırım yazılımları kullanmak için kod kullanmalıyız cünleniz ile kasteddiğiniz linux komutları. Bunlara kod demek yanlış olur. Çünkü bunlar adı üstünde komut. Ben hiçbir yazılım bilgisi olmadan 6 yıl linux kullandım. Dolayısı ile bu komutları kullanamk için kod, yazılım yada algoritma bilgisine hiçbir şekilde ihtiyacınız yok. Yazılım bilgisi işte bu tarz yazılımları kendiniz geliştirmeye çalıştığınızda yada sistem kaynaklı açık arayışına girdiğinizde var.

Not:Tamamen bilgi amaçlıdır
bu yazınız daha açıklayıcı,güzel olmuş yabancı terimlere gelirsek,malisef bu sadece özentiden yada karşılığını bulmadıklarından olduğunu düşünüyorum.